Чи зможе Україна пережити чергову хвилю спалаху COVID-19?

Олександр Охріменко
Олександр Охріменко

Економічний експерт, кандидат економічних наук

Співробітники поліції блокують в'їзд в зону відпочинку поблизу річки Дніпро в Києві EPA-EFE

Кількість хворих на коронавірус в Україні зростає. При цьому кількість померлих від короновірусу за день вже понад 300 осіб. Як результат, все частіше чути розмови про те, що потрібен новий локдаун.

Про це пише Олександр Охріменко на своїй сторінці в Facebook.

А ще потрібна повна вакцинація. Вже зараз Кабмін України прийняв постанову, згідно з якою для поїздки в автобусах міжрайонного сполучення потрібна буде вакцинація. А ще раніше прийняли рішення про введення спеціального додатку "Дія", який буде показувати, вакцинований українець чи ні.

Фактично українці через коронавірус стали учасниками загального контролю, коли формально немає прописки і не потрібно постійно звітувати перед поліцією про своє місце проживання, але насправді все тепер під "ковпаком". Якщо немає коду про те, що отримав вакцинацію, то відразу обмежуються твої права. Все як у страшному фантастичному фільмі, де людей ділять на класи і групи за чіпами і кодами. Мрія будь-якого диктаторського режиму, щоб всі були під контролем і наглядом. А привід дуже простий - коронавірус. Страшна епідемія.

Ніхто не сперечається, коронавірус - це складна інфекційна хвороба, яка, по суті, є модифікацією грипу. Якщо подивитися на кількість тих, хто захворів на коронавірус в Україні за весь час, і кількість померлих внаслідок цієї хвороби, то виходить, що смертність перебуває на рівні 2,3%. Що близько до показника смертності при захворюванні на грип в попередні роки. Тільки коли був "пташиний грип", показник смертності був на рівні 3%.

Новини за темою: Добровільно-примусова вакцинація від COVID-19, або Як держава порушує ваші права

Хвороба коронавірусу стала в Україні не тільки проблемою для здоров'я людей, а і для економіки країни. Коли навесні 2020 року перший раз вводили локдаун, Зеленський і його команда обіцяли, що це вимушений захід, і хоча він негативно вплине на економіку України, що насправді і призвело до обвалу ВВП країни, але зате вони обіцяли, що в 2021 році вже не буде проблем з коронавірусом і економіка буде працювати нормально. Але вже політика локдаунів стала нормою. І розмови про те, що локдаунів не уникнути і в інші роки, все частіше звучать від представників влади Зеленського.

Процес з локдаунами явно вийшов з-під контролю, і тепер вже локдауни стали хронічною хворобою економіки України. При цьому ніхто з представників української влади не помічає, що динаміка захворювань на коронавірус має сезонний характер. Влітку кількість хворих зменшується, а коли настають холоди і збільшується кількість простудних захворювань, зростає і кількість хворих коронавірусом. І навіть вакцинація не зменшує кількість хворих. Що добре показує статистика хворих на коронавірус в 2020 році, коли не було вакцинації і в поточному році при вакцинації.

Новини за темою: Які привілеї отримають вакциновані від COVID-19 під час нового локдауну?

Якби дійсно влада Зеленського хотіла реально допомогти українцям перемогти епідемію коронавірусу, то потрібно було не локдауни вводити і всіх чіпувати, а просто за рахунок держфінансів зробити безкоштовні, але якісні лікарні, де б українці змогли отримати якісну допомогу від коронавірусу. Тоді б і смертей в результаті ускладнень через коронавірус було б менше. Добре, коли хворобу лікують за допомогою медицини, а не створюють проблеми для економіки країни, не дають українцям нормально працювати, відпочивати і переміщатися, і в той же момент хочуть всіх контролювати і чіпувати під приводом боротьби з коронавірусом. Це абсурд. Рішення повинні бути розумні, тоді й епідемії не страшні.

Олександр Охріменко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.