Чому росіяни не можуть бути корінним народом в Україні? Можуть, просто Кулеба не знає міжнародне право

Олег Бабанін
Олег Бабанін

Прес-секретар "Український вибір - Право народу"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Про це пише Олег Бабанін на своїй сторінці в Facebook.

Кулеба відповів Путіну.

Спочатку цитата.

"Українці і росіяни - два різні народи. Ми могли б жити в дусі добросусідства, але в 2014 році РФ напала на Україну, вбила тисячі людей і відхопила шматок території. Повну відповідальність за прірву між українцями і росіянами несе Володимир Путін, який розв'язав агресію", - написав Кулеба у своєму мікроблозі в Тwitter.

Чому росіяни не можуть бути корінним народом в Україні?

На думку Кулеби - не можуть, тому що корінними народами є кримчаки, кримські татари, караїми - коротше, ті народи, які компактно проживають в окремих регіонах України. І більше ніде.

А у "росіян" або "руських" - в перекладі з української не дуже зрозуміло, що мав на увазі Кулеба, - є своя держава. Росія.

Кулеба намагається представити корінний народ як групу, що проживає на території однієї держави - України, що є брехнею.

У Декларації Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів (прийнята резолюцією 61/295 Генеральної Асамблеї від 13 вересня 2007 року) є стаття 36:

1. Корінні народи, зокрема ті народи, які розділені міжнародними кордонами, мають право підтримувати і розвивати контакти, відносини і співробітництво, в тому числі у зв'язку з діяльністю духовної, культурної, політичної, економічної та соціальної спрямованості, з тими, хто входить до їх складу, а також з іншими народами через кордони.

2. Держави, у консультації та співпраці з корінними народами, вживають дієвих заходів щодо полегшення використання цього права та забезпечення його здійснення.

Очевидно, що ООН під корінним має на увазі народ, який може проживати на території кількох держав. Що повністю суперечить затишному домашньому маразму української влади.

Але значно цікавіше інше. Міністр закордонних справ України сказав, говорячи про росіян - громадян України, що їхні права захищені Конституцією, і у них є своя держава. Очевидно, що мається на увазі Росія.

А для росіян - громадян нашої країни виходить, що Україна вже не їхня держава, і її у них більше немає. Офіційно, згідно із заявою глави українського МЗС.

Олег Бабанін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.