Білий дім принизив Зеленського ще до зустрічі президентів. США не цікавий і не потрібний цей візит

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

з відкритих джерел

Зеленський уже добу перебуває з візитом у США, але американським ЗМІ це не цікаво. Зеленського ігнорують, американцям це просто байдуже. Таке відчуття, що до Вашингтона приїхав лідер відсталої африканської країни.

Це в Україні Офіс президента видає пафосні темники для "ручних" ЗМІ, які публікують порожні заяви Зеленського, його самотні фото в американській столиці, третьосортні зустрічі і брехливі промови. У США таке неможливо, а тому, якщо ви хочете побачити реальну оцінку важливості цього візиту Зеленського, читайте американські видання.

А там... порожнеча. Відкриваємо The Washington Post, The New York Times, Bloomberg і бачимо, що головна тема для американців - виведення військ з Афганістану. Зеленського немає на перших сторінках газет в жодному ЗМІ. Більш того, той же The Washington Post востаннє згадує ім'я Найвеличнішого 23 серпня. Це все, що потрібно знати про візит Зеленського до США. В американців голова забита зовсім іншим, і прагнення Зе-президента потрапити в Білий дім – це відверте нав'язування, від якого американських оглядачів нудить.

з відкритих джерел

з відкритих джерел

з відкритих джерел

Але якщо вже васал приїхав до столиці, гріх не скористатися нагодою, подумали в США і нав'язали Україні ряд невигідних для нас проектів в енергетиці. Навіть в Офісі Зеленського розуміють, що нав'язаний американцями кредит у 30 млрд дол. на будівництво атомних енергоблоків Україні доведеться відпрацьовувати десятиліттями. Це затягування зашморгу на нашій шиї. Тому не чути захоплених криків у "ручних" ЗМІ.

Важливий ще один момент. У вчорашній промові Байден заявив, що відхід США з Афганістану завершує еру спроб перевлаштувати інші країни. Цей посил був адресований в тому числі й Україні - Байден згортає програми "допомоги" Україні, тому що Штати тепер будуть орієнтуватися виключно на економічні інтереси. Свої, звісно. А утримувати в Україні зграю радників, волонтерів, інструкторів – це дорого і безглуздо. Набагато вигідніше будувати в країнах, подібних до України, енергоблоки, продавати сюди ресурси і продукцію. Саме це Вашингтон буде нав'язувати Україні як розплату за витрачені роки так званої допомоги Києву. Байден виявився ще більшим бізнесменом, ніж Трамп.

І якщо раніше Україні було непросто у відносинах зі США, то зараз буде ще складніше. "Союзник" буде тягнути останні соки з нашої країни. І такий слабкий лідер, як Зеленський, нічого не зможе протиставити цій політиці США. Нічого. Його просто поставлять перед фактом.

Як вже зробили це багато разів. Спочатку одностороннім призначенням дати візиту, потім його перенесенням, а потім і небажанням проводити спільну прес-конференцію. Байден дає посил - йому нема про що говорити публіці поруч із Зеленським. Байдену це не цікаво.

Образили Вову. Але Вова сам винен.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.