Безробіття зростає, доходи падають: Україна на межі соціального вибуху

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

Малі українські бізнесмени протестують біля українського парламенту, 3 грудня 2019 року EPA-EFE

Безробіття зростає. Його рівень за підсумками I кварталу 2021 року сягнув 10,5%, що є найвищим показником від початку 2017 року, а реальні доходи переважної більшості громадян нестримно падають. Людям хіба це потрібно?

Про це пише Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook.

Соціальний вибух буде, його вже не уникнути

І новий раунд протестів ФОПів буде страшнішим, тому що атмосфера у суспільстві є занадто напруженою і навіть тривожною: чого ще накоять "слуги народу", які почали усвідомлювати, що управляти вони не вміють.

Хлопці "нагорі" дивують – вже навіть дозріли до того, щоб переймати досвід Комуністичної партії КНР в управлінні економікою і побудові держави, тому що всередині українського співтовариства підприємців швидко наростає невдоволення. Всі давно втомилися від постійних суперечок з політичними "патріотами" про мову і релігію, тоді як інші країни в умовах коронакризи насамперед дбають про досягнення економічних успіхів.

Новини за темою: Україна над прірвою міжстанової боротьби, або Чому в країні немає об'єднуючої ідеї

У нас все навпаки. Так, за даними Держслужби статистики, в річному вимірі (до травня минулого 2020 року) інфляція в Україні прискорилася до 9,5% (з 8,4% у квітні цього 2021 року)! Плюс ще інфляція до нас імпортується, а ослаблення гривні різко погіршує тенденції інфляції. Сукупний державний (прямий та гарантований) борг України у травні поточного 2021 року зріс на 0,2% (або на 0,19 млрд дол США) - до 91,52 млрд дол США (!) порівняно з попереднім місяцем. Хто ці дорогі позики та кредити віддаватиме?!

У цих провальних макроекономічних показниках і протестних настроях, які наростають, не те що крапку – кому ставити рано.

P. S. Вчора під будівлею Кабміну, перекривши вулицю Грушевського, протестували ошукані клієнти банку "Аркада", наполегливо вимагаючи зустрічі з прем'єр-міністром Шмигалем і міністром фінансів Марченком.

Олександр Гончаров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.