Bellingcat звинуватив Зеленського у брехні

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Андрій Єрмак та Володимир Зеленський Liga.net

Оригінал - на сайті "Страна.ua".

Вчорашній день в інформпросторі України пройшов явно не за сценарієм Банкової, оскільки його зробив Bellingcat. Британське інтернет-видання все-таки опублікувало результати свого розслідування про спецоперацію затримання бійців приватної військової компанії "Вагнер" і про причини її зриву.

Власне, головне було сказано ще напередодні нардепом від "Слуги народу" Мар'яною Безуглою, яка у звіті слідчої комісії парламенту визнала: спецоперація дійсно планувалася. Тож все, що опублікував Bellingcat, сенсацією вже не було. Британці просто підтвердили і уточнили всю ту інформацію, яку раніше вже публікували неофіційно.

Тому всі основні питання виникають зовсім не щодо того, хто віддав наказ скасувати спецоперацію (тим більше, що чіткої відповіді на це питання досі немає - з розслідування Bellingcat випливає, що ніхто її не скасовував, а Єрмак лише попросив перенести). Основні питання зовсім інші.

Питання перше: хто віддав наказ про проведення абсолютно безглуздої операції? Вчора багато говорилося про те, як могла прославитися СБУ, але ніхто навіть не задався питанням щодо того, що вона взагалі давала Україні. Максимум, що звучало, - це версія про те, що "вагнерівці" стали б обмінним фондом. Але чи не занадто дорого проводити заради обмінного фонду спецоперацію, яка була чревата неприємними наслідками для зовнішньої політики (посадка іноземного літака на своїй території під надуманим приводом) і навіть людськими жертвами в ході штурму літака?

Відповідь на це питання міститься в розслідуванні, і вона однозначна: наказ на здійснення цієї авантюри віддав Зеленський. Той самий Зеленський, уряд якого потім ввів санкції проти Білорусі за те, що та посадила літак з Протасевичем. При тому, що, як бачимо, сама українська влада планувала зробити те ж саме, але тільки з куди більш важкими наслідками (адже довелося б захоплювати літак, на якому знаходилися кілька десятків підготовлених до війни чоловіків).

І питання друге: чому президент брехав про те, що ніякої спецоперації не планувалося? Чи не тому, що він зараз вже розуміє, наскільки бридко і цинічно виглядає наказ про проведення операції з посадкою обманом літака в Києві? Наказ, який віддав він особисто.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.