Авіабомба-невидимка "Дриль" - нова суперзброя Росії?

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Російська авіаційна бомба "Дриль"

ТАСС

Нова російська самонавідна бомба має менший радіус ураження, ніж більш потужні та дорогі види зброї, але її перевага в іншому: вона ідеально знищує рухомі цілі. 

Про це пише The National Interest.

Зараз багато говорять про зусилля Росії з розроблення гіперзвукових ракет, але Москва також працює над створенням більш економного і простого боєприпасу, яким може стати плануюча авіаційна бомба "Дриль". Її серійне виробництво можуть розпочати у 2023 році.

"Я вважаю, що ми завершимо проект "Дриль" вже наступного року", - сказав генеральний директор холдингу "Технодинаміка" Ігор Насенков. Це акціонерне товариство входить до складу Державної корпорації "Ростех".

"Якщо ми завершимо випробування в наступному році, то у принципі з 2023 року зможемо вже почати серійне виробництво", - сказав у середу Насенков, присутній на з'їзді Союзу машинобудівників Росії.

Плануючу авіаційну бомбу ПБК-500У "Дриль" розробляло науково-виробниче об'єднання "Базальт", що входить до складу концерну "Техмаш", починаючи з 2016 року. "Дриль" призначена для знищення танків, наземних РЛС, командних пунктів і навіть енергетичних установок зенітно-ракетних комплексів. Бомбу наводять на ціль за допомогою інерціальної системи і ГЛОНАСС (Глобальної навігаційної супутникової системи). "Дриль" - це малопомітна касетна плануюча бомба. Її вага - понад 500 кг, а радіус дії - від 30 до 50 км.

Нинішня версія "Дрилі" має 15 самонавідних протитанкових бойових елементів СПБЕ-К, вага кожного з них становить приблизно 15 кг. Таким чином, вони не досягають 20-кілограмового ліміту, який встановлено у 2008 році Конвенцією щодо касетних боєприпасів.

Новини за темою: Російські "літаючі тарілки" здійснять революцію вже у 2024 році

Повідомляється, що бомба оснащена системою розпізнавання "свій - чужий" і засобами радіоелектронної боротьби, що робить її невразливою для перешкод та унеможливлює виявлення ворожими РЛС. Розробники бомби з НВО "Базальт" також думають про встановлення на ПБК-500у пульсуючого повітряно-реактивного двигуна, щоб збільшити її дальність.

Передбачається, що ця бомба, яка має менший радіус ураження, ніж більш потужні та дорогі види зброї, може виявитися ідеальною для знищення противника, що знаходиться в русі. Як повідомляли раніше, "Дриль" має  стати економним засобом ураження, і нічого зайвого її розробники не планували. Вони говорили: "Це ж абсурд - знищувати джип за 15 000 доларів ракетою "повітря - земля", яка коштує 500 000 доларів". Таким чином, "Дриль" стала економною зброєю, яку можна застосовувати у конфліктах низької інтенсивності.

Носієм для цієї бомби можуть стати найрізноманітніші російські літаки середньої дальності, в тому числі бомбардувальник Ту-22М і Су-24. Повідомляється також, що бомба сумісна із Су-57.

Розробляли її досить довго. "Дриль" виставили на загальний огляд на російській виставці зброї "Армія 2017", і в той час озвучили припущення, що перші бомби надійдуть на озброєння до кінця 2018 року. Минуло набагато більше часу, проте серійне виробництво ПБК-500У поки що не розпочали. Затримки можуть бути пов'язані з тим, що розробники хотіли випробувати бомбу в Сирії перед початком виробництва.

Пітер Сучіу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.