Арешт Саакашвілі: Чи видасть Грузія політика Україні?

Андрій Миселюк
Андрій Миселюк

Політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Арешт Михайла Саакашвілі в Грузії AFP

Напередодні місцевих виборів у Грузії Міхеіл Саакашвілі повернувся на батьківщину де був заарештований. МЗС затребувало екстрадувати політика до України. Але цього не трапиться, і ось чому.

Про це пише Андрій Миселюк на своїй сторінці в Facebook.

Три константи у "казусі Саакашвілі"

Журналістів дуже цікавить: чи видасть Грузія громадянина України Міхаїла Саакашвілі Україні – бо президент Зеленський же сказав, що буде опікуватися долею цього громадянина з українським паспортом.

Це питання обговорювали й у студії на телеканалі "Україна 24", потім із такими же запитаннями "Радіо НВ" звернулося.

Насправді тут все зрозуміло. У цьому питанні є три залізобетонні постулати, які існують паралельно і один одному жодним чином не заважають.

Перший і головний: ГРУЗІЯ ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН НЕ ВИДАСТЬ СААКАШВІЛІ УКРАЇНІ. Бо нинішня грузинська влада не для того багато років вибудовувала складну комбінацію проти Саакашвілі з метою повністю унеможливити рімейк його успіху в Грузії, щоб коли змогла ув’язнити його у себе в тюрмі - віддати його Україні.

Новини за темою: Зеленський, як і Саакашвілі, намагається побудувати диктаторський режим. І отримає той самий урок

Другий. Президент Зеленський як голова української держави і вітчизняний МЗС діють у рамках парадигми "must do". Тобто роблять ті заяви, які вони як гаранти інтересів будь-якого громадянина України й повинні зробити. Інша справа, що цим заявам уготовано залишитися суто вербальними формулами без практичних наслідків. Тому що є третій важливий постулат.

Третій постулат полягає в тому, що починаючи з нинішнього літа, на велике щастя, відносини України та Грузії вийшли з довгого періоду напруженості. У виникненні якої дуже велику роль зіграв саме Саакашвілі своїми регулярними заявами про стан справ у державі Грузія із українського далека.

І знову ж таки на дуже велике щастя: керівництво обох країн зробило належні уроки із влаштованого зусиллями й Києва, й Тбілісі "льодовикового періоду" у двосторонніх відносинах. Й тому дуже цінує повернення у ці відносини братерства, порозуміння та довіри.

А тому робить і робитиме все задля того, щоб ці надбання зберегти. Така сугубо внутрішня грузинська розборка, як затримання і ув’язнення у Грузії колишнього президента, цієї країни на збереження та розвиток стосунків між Україною та Грузією жодним чином серйозно не вплине.

Ось, власне кажучи, і все.

Андрій Миселюк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.