Альтернатива морю: Фото, пікніки, унікальні пейзажі та інші переваги відпочинку біля кар’єрів

Від піщаних дюн Харківської області до води усіх відтінків Іршанського кар’єру

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Путивський крейдяний кар'єр на Чернігівщині Фото з відкритих джерел

Щороку мандрівники країни вирушають в нову подорож. Зазвичай навесні та влітку популярними локаціями для відпочинку стають річки, озера чи моря. Насправді є не менш цікава альтернатива таким місцям – кар'єри.

У деяких з них можна купатися, інші – мають особливі відтінки води. Біля кар'єрів можна робити не лише особливі фотографії, але й влаштовувати пікніки. Куди їхати за новими враженнями та емоціями в Україні, читайте далі у нашому матеріалі.

Кар'єр у місті Турка

Місто Турка розташоване посеред Українських Карпат у Львівській області. Це столиця Бойківщини неподалік кордону з Польщею. У ній досі можна побачити дерев'яні церкви та синагоги-фортеці. На околицях містах є маловідомий Кам'яний турківський кар'єр. Його також називають Блакитним озером. Це зумовлено насиченим кольором води.

Кар'єр видно біля підніжжя гори Кичера висотою 881 м. У 1966 р. тут добувалось близько 20 тис. кубометрів будівельного каменю і 40 тис. кубометрів щебеню. Нині все зупинилося. Тепер сюди приїжджають туристи у теплу погоду. Саме у цей час водойма набуває особливого забарвлення. Купатися тут не дозволяють. Водойма має глибину до 20 метрів, а дно є небезпечним. Взимку неподалік працює гірськолижний спуск.

Затоплений гранітний кар'єр на Карачунах

Карачуни – це житловий масив на південному заході від історичного центру міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Саме там можна побачити один із маловідомих кар'єрів України. Видобуток руди в ньому закрили в 1999 році. Потім його природним чином заповнила вода з річки Інгулець.

Новини за темою: Сховані між лісами та скелями: Топ водоспадів України, які варто відвідати

Висота скельного масиву – 15 метрів. Глибина кар'єру коливається від 2-3 м до 1 км. Недалеко від нього є ще одна туристична пам'ятка – Карачунівський водоспад. За переказами, на його місці колись відбулася битва між татарами та чумаками. Потік води падає з висоти чотирьохповерхівки. Це місце також називають Білими каменями через те, що внизу брили майже завжди вкриті білою піною.

Затоплений гранітний кар'єр на Карачунах у Дніпропетровській області Фото з відкритих джерел

Єрківський гранітний кар'єр

Розташований на Катеринопільщині в Черкаській області. Підприємство зараз в боргах. Світла немає, а видобуток каміння більше не ведеться. Поступово кар'єр наповнюється водою. На дні уже залишилися дерева та бутобій. Поступово це місце перетворюється на осередок туризму. Досить часто сюди приїжджають жителі Черкащини, щоб відпочити. Місцеві подейкують, що вода у кар'єрі досить тепла. Тому тут можна купатися.

Єрківський гранітний кар'єр у Черкаській області Фото з відкритих джерел

Черепашинецький кар'єр

Так зветься озеро в селі Черепашинці. Це за 17 кілометрів від міста Калинівка Вінницької області. Кар'єр – одне з бюджетних місць для відпочинку жителів навколишніх сил і обласного центру. За блакитний колір води його вже давно в народі прозвали "Вінницькими Мальдівами".

Сама водойма має штучне походження. У 1990-х роках тут видобували білу глину та граніт. Потім розробку зупинили, а кар'єр затопили підземні джерела. Тепер береги мають форму глиняних та піщаних урвищ висотою близько 7-8 метрів. Також є пологий пляж. Крім того, деякі кущі ростуть просто з води. Купатися тут дозволено.

Радванський кар'єр

Розташований на околицях Ужгорода. Має довгу та заплутану історію. Деякі дослідники вважають, що каміння з кар'єру добували ще первісні люди. Це підтверджується знайденими знаряддями праці, які виготовлені саме з радванського андезиту. Офіційно промислові роботи тут почали за часів входження Закарпаття до Чехословаччини.

Новини за темою: Церкви на воді, гейзери та кар’єри з пейзажами Мальдів: Топ-10 надзвичайних місць України

На початок ХХ століття на кар'єрі працювало близько 300 осіб. Вони створювали особливі кам'яні заготовки, які використовували для спорудження тунелів і мостів. Під кінець 70-х років розробку зупинили. Поступово кар'єр заповнила вода. Тепер він відомий своїм унікальним кольором та температурою води, яка може бути зверху понад 20 °C, а за кілька метрів на 8 °C менше. Саме через це його вважають дуже небезпечним. Пляж не облаштований, але це не заважає ужгородцям тут відпочивати у спеку.

Радванський кар'єр на околицях Ужгорода Фото з відкритих джерел

Іршанський кар'єр

Розташований поблизу смт Іршанськ Житомирської області. Більше відомий як Лемненський. Це частина гірничо-збагачувального комбінату, який досі працює. На самому кар'єрі видобувають титанові руди. Влаштувати пікнік ви тут не зможете. Це місце для промислового туризму. Особливо воно буде цікавим тим, хто полюбляє фотографувати. А цього тут вдосталь: колір води може бути не лише бірюзовим, але й помаранчевим, бордовим та зеленим.

Іршанський кар'єр у Житомирській області Фото з відкритих джерел

Дружбівський кар'єр нерудних копалин "Кварц"

Розташований у смт Дружба Олевського району на Житомирщині. Це лише за 200 кілометрів від столиці. Сюди варто приїжджати заради кольору води. Він має бірюзовий колір з особливим відтінком. Тут можна купатися. На берегах – білий пісок, а навколо кар'єра росте ліс. Ця місцина пасує як для фотосесій, так і для невеликого пікніка.

Жовтневий кар'єр

Розташований у Кривому Розі Дніпропетровської області. Це за 2 км від мікрорайону 7-Зарічний. Кар'єр – це гранітна лагуна зі смарагдовою водою. Він вже давно став пам'яткою для туристів і місцевих жителів. Поруч також є відвал "Біла гора". Він отримав таку назву через колір гірської породи. Це традиційне місце для спусків крос-кантрі та інших екстремальних видів спорту.

Жовтневий кар'єр у Кривому Розі Фото з відкритих джерел

Вільногірський кар'єр

Вільногірськ – це типове місто Дніпропетровської області, яке колись збудували для працівників гірничо-металургійного комбінату, що займається видобутком титанових руд. На його околицях є багато кар'єрів. Деякі з них уже затопили, а тому з'явилися озера. Найвідоміше з них утворилося в місці, де раніше видобували пісок. Сам він є досить незвичайним – дрібнозернистим і водночас білосніжним. Вода тут прозора і чиста. Вона поєдналася з піщаними дюнами. У цій місцині можна побачити дійсно унікальний пейзаж, як для України.

Вільногірський кар'єр в Дніпропетровській області Фото з відкритих джерел

Новини за темою: З'єднуючи міста: Топ-10 мостів України, на які варто подивитися

Піщаний кар'єр у с. Новоселівка

Село Новоселівка розташоване в Харківській області. Це один із найбільших кар'єрів в Україні. Там вже понад 100 років видобувають кварцовий пісок. Цю місцину іноді називають Блакитним озером через кришталево чистий колір води. Глибина тут подекуди сягає 40 м. Сюди приїжджають, щоб подивитися на піщані дюни та зробити унікальні світлини.

Путивський крейдяний кар'єр

Розташований поблизу с. Путивськ у Чернігівській області. Утворився через розмив крейдяної породи дощами та підземними водами. Стінки кар'єру мають незвичну форму, а тому це популярне місце для світлин в інстаграм. Неподалік розташований ботанічний заказник загальнодержавного значення "Путивський". У ньому можна побачити багато рідкісних рослин.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.