Адвокат: До 2017 року не було заборони торгувати з Донбасом, і українські компанії купували вугілля у українських компаній на Донбасі законно

Дмитро Лойфман
Дмитро Лойфман

Адвокат

Фото з відкритих джерел

Фрагмент виступу адвоката Дмитра Лойфмана на судовому засіданні із обрання міри запобіжного заходу народному депутату Віктору Медведчуку

Якщо проаналізувати повідомлення про підозру та клопотання, яке ми розглядаємо, прокурор безапеляційно стверджує про вчинення злочину - "сприяння терористичній організації". І в повідомленні про підозру стверджується, що так звані квазіутворення "ЛНР" і "ДНР" є терористичними організаціями. Прокурор посилається на заяву ВР, яка не є нормативно-правовим актом і не є джерелом права. Єдиний спосіб визначити організацію терористичною – в порядку статті 24 ЗУ "Про боротьбу з тероризмом". Якщо прокурори вважають, що це терористичні організації, чому не звернулися до суду з відповідною заявою? Чому немає рішення суду, яке передбачено законом України, про визнання терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР"? Чому не заборонена їхня діяльність? Чому не конфісковане їхнє майно, як це вимагає закон України? Покажіть заяву будь-якого генпрокурора, починаючи з 2014 року!

Твердження прокурора про те, що Віктор Володимирович чинив сприяння терористичній організації, є недієздатним. І в цьому кримінальному процесі прокурор усунувся від доказування суду, що ця терористична організація існує.

Національне законодавство України не має жодної заборони щодо ведення господарської діяльності на окупованих територіях – купувати товари чи послуги, які мають походження з тимчасових окупованих територій. Єдине обмеження – рішення РНБО, введене в дію указом президента №62/2017 від 15.03.2017 – забороняється переміщення вантажів через лінію зіткнення. Жодної іншої заборони до цього часу в законодавчих актах України – купувати товари, які мають походження з тимчасово окупованих територій, – немає. Так в чому тоді полягає суть звинувачення?

Суть клопотання зводиться до того, що одне державне підприємство України, "Центренерго", придбало у двох інших державних підприємств українських – "Луганськвугілля" та "Шахта ім. Кисельова", уклала з ними договори і придбала у них вугілля. На виконання цих контрактів гроші були перераховані з рахунку одного державного підприємства на інше державне підприємство.

Я хочу звернути увагу суду на формулювання у повідомленні про підозру, яким чином сформульовано саме те, що ці гроші були направлені терористичним організаціям. Отримані кошти нібито були переведені на інші підприємства з ознаками фіктивності та зняті готівкою. Одержаними коштами керівники "ЛДНР" розпорядилися на власний розсуд. Шановний суд, прокурор свідомо створює уявлення про те, що кошти були переведені в готівку на окупованих територіях. Це не відповідає дійсності, бо в цьому ж повідомленні про підозру йдеться про те, що йде перелік компаній, на які оці державні підприємства перерахували суму майже 25 млн грн, і ці підприємства є українськими. Якщо і було виведення готівкових коштів, то це відбулося саме на території України, саме в українських банківських установах.

Дмитро Лойфман

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.