6 місць України, що завадять осінній депресії: Мальовнича Буковина, кар’єри Калуша та парки Білої Церкви

Унікальні трамваї посеред лісів у Києві та кращі місця для фото у Чернівцях

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Парк "Олександрія" на Київщині восени Фото з відкритих джерел

Осінь – це пора жовто-багряних фарб. Листя з дерев опадає, вітер стає прохолодним і дощі йдуть все частіше. І усі ці речі в мегаполісах погіршують настрій. Та не варто сидіти дома у великих містах і сумувати. Провести незабутню осінь можна в інших регіонах.

Іноді це лише 50 хвилин їзди від обласного центру, а у інших випадках – віддалені місця. Крім того, у вас буде нагода не лише прогулятися, але й зробити унікальні фото. Тож, де покращити свій настрій у сірі осінні будні в Україні, читайте далі у нашому матеріалі.

Пуща-Водиця

Це історична місцевість та курорт у північно-західній частині Києві. Розташований переважно у густих і непрохідних соснових лісах – пущі. Раніше тут існувала й річка Водиця. Також у цій місцевості ростуть берези, клени та дуби. Туристи зазвичай приїжджають сюди, щоб відпочити у парку "Пуща-Водиця". У ньому є дуби, ясени, пляжі. Крім того, сюди варто їхати заради дач, які почали будувати ще в кінці ХІХ століття.

На жаль, сьогодні в них просто так не потрапити. Більшість з них тепер – це табір "Артек". Туди не пускають без попереднього узгодження. Утім, колишні дачі є й поза межами табору – деякі можна побачити уздовж трамвайної колії. Пущею-Водицею краще пересуватися велосипедом. А справжню красу осені ви побачите на трамвайній зупинці "Лісова".

Трамвай у Пущу-Водицю Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Вузькоколійки України: Топ маршрутів, де можна поглянути на дива української природи

Біла Церква

Це найбільше місто Київської області. Вперше воно згадувалося ще в Іпатіївському літописі в 1555 році. Зазначалося, що поселення було розташоване на низці важливих торгівельних шляхів до Києва, Індії, Угорщини. Сьогодні сюди їдуть туристи не просто так. Усі хочуть побачити дендропарк "Олександрія", який точно не поступається Умані.

Це пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX століть. На території в 400 га розкинувся природний лісостеповий ландшафт. Над ним працювали відомі архітектори та садівники Європи. Композицію доповнють павільйони, альтанки та інші архітектурні форми. Варто звернути увагу на скульптури Меркурія, Аполлона, Колонаду "Луна" та Китайський місток. Восени усе це набуває унікального колориту.

Осінь в парку "Олександрія" в Білій Церкві Фото з відкритих джерел

Дрогобич

Це місто, яке розташоване у Львівській області. Засноване наприкінці ХІ ст. Певний час було центром староства Перемишльської землі Руського воєводства Королівства Польського. Дрогобич розвивався як ярмарковий і солеварний центр. Крім того, у середині ХІХ століття він став важливим осередком видобутку нафти. Це допомогло місту розвиватися зі швидкими темпами. Сьогодні воно відоме як мала батьківщина українського науковця Юрія Дрогобича та поета Івана Франка.

Тут розташовано безліч парків, де можна прогулятися восени. Зазвичай увагу туристи приділяють музею "Дрогобиччини". Це комлекс, у якому зібрано близько 55 тисяч одиниць збережень різних напрямків: природного, історичного, архітектурного тощо. Площа експозиції – 2600 кв. м. Найцікавішою для туристів є церква Св. Юра – пам’ятка сакральної архітектури загальнодержавного значення. Зведена у стилі українського Відродження XVI—XVII ст. Всередині зберігається іконостас 1659 року. Крім того, у Дрогобичі ви зможете побачити ратушу, синагоги та чимало інших пам’яток.

Церква святого Юра в Дрогобичі Фото з відкритих джерел

Новини за темою: "Чайки" козаків, святилища та Запорізька Січ: Чому варто завітати на острів Хортиця

Калуш

Місто розташоване на північному-заході Івано-Франківської області. Більше цей регіон відомий як Бойківщина. Припускають, що поселення існувало тут ще за часів Київської Русі. Утім, Калуш вперше згадується лише в документах ХV століття. Статус міста отримав у 1549 році. Сьогодні відоме як осередок пивоваріння та видобутку солі.

І їхати восени сюди варто. Тут можна побачити 45 пам’яток архітектури місцевого значення. Найголовнішими є костел Святого Валентина 1844 року, Народний дім 1907 р. і багато інших пам’яток. А якщо ви усе-таки вирішите поїхати сюди, то влаштуйте пікнік біля Домбровського кар’єру. Раніше тут видобували сіль. Тепер ви можете побачити водне плесо площею в 100 гектарів.

Домбровський кар'єр у Калуші Фото з відкритих джерел

Берегове

Місто у Закарпатській області. Воно розташоване біля підніжжя острівних вулканічних гір. Це межа Закарпатської низовини. Засноване у 1063 році. У ХІІІ-ХIV століттях було значним торговим центром. Крім того, тут проводили різноманітні ярмарки. Сьогодні відоме своїми виноробними традиціями, а також термальними і мінеральними водами. Інших пам’яток теж вистачає.

Знайомство з містом варто почати з римо-католицького костелу Воздвиження Святого Хреста. Його збудували в ХІІ столітті, а в 1241 році зруйнували татари. У 1370 р. споруду відновили. Не оминайте палац родини Бетленів і костел Воздвиження. Якщо ви полюблюєте історія, варто завітати до Бучі, яка нині є частиною Берегового. Це село згадується ще у документах 1321 року.

Місто Берегове Фото з відкритих джерел

Чернівці

Є обласним центром Чернівецької області. Місто є малонаселеним, близько 266 тисяч осіб було тут у 2019 році. Люди жили ще за часів неоліту. Сьогодні Чернівці більше відомі як історична столиця Буковинського краю. Місто дуже затишне і славить своїми архітектурними ансамблями.

Туристи звідусіль приїжджають сюди, що побачити на власні очі Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації. Це пам’ятка Світової спадщини ЮНЕСКО. Крім того, у місті є чимало музеїв, два театри та парків. У Чернівці краще приїжджати у першу суботу жовтня. Саме тоді святкують день міста: проводять фестивалі, ярмарки тощо.

Осінь у Чернівцях Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.