Зміни в оформленні бізнесу: Уряд пропонує "експеримент" з автоматичної держреєстрації ФОП

Топ-новина
Топ-новина
ФОП дозволили реєструвати прямо з дому фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів прийняв документ, який має полегшити відкриття та оформлення власної справи

Урядовці днями прийняли постанову про експериментальний проект щодо автоматичної державної реєстрації фізичної особи підприємця.

Цей документ має на меті спростити порядок реєстрації ФОПів в Україні – це можна буде робити з будь-якої точки з допомогою сайту "Дія". Поки це так званий урядовий "експеримент", але за умови успішного запуску і популярності серед підприємців ініціатива переросте у широкомасштабну.  

Далі розповідаємо про новий механізм автоматичної реєстрації ФОПів по Україні.

Як по-новому зареєструвати малий бізнес

На сайті та у додатку "Дія" українці зможуть безкоштовно і доволі швидко реєструвати ФОП без участі державного реєстратора. За задумом уряду, це має зменшити час на реєстрацію, усунути "людський" фактор та ймовірні корупційні ризики.

Ще у 2020 році на сайті "Дія" з’явилася послуга під назвою "Реєстрація ФОП онлайн", яка дозволяє відкрити власний бізнес за 20 хвилин. За даними Міністерства цифрової трансформації, зазначають, що відтоді уже відкрито понад 120 тисяч ФОПів по усій країні.

Новини за темою: Реєстрацію ФОПів переводять в онлайн: Уряд затвердив експериментальний проект

Тепер фахівці Мінцифри розробили ще швидший, повністю автоматизований механізм реєстрації ФОПів – він дозволить відкривати малий бізнес ще оперативніше. Відтепер дозволяється здійснювати державну реєстрацію фізичної особи - підприємця автоматично, без особистої участі державного реєстратора. Уряд вирішив ввести такий експеримент на два роки, а потім проаналізувати результати і реальний профіт такої ініціативи. Новою послугою можна буде скористатися вже у травні – одразу після презентації на Diia Summit. 

Додаток "Дія" доволі популярний серед українців фото з відкритих джерел

Етапність цього процесу виглядатиме так:

І етап. Особа-користувач авторизується на сайті "Дія".

ІІ етап. Користувач одразу ж, не виходячи з порталу "Дія", подає заявку про відкриття ФОП.

ІІІ етап. Заявка передається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для проведення державної реєстрації ФОП.

При цьому уся необхідна перевірка документів та даних відбувається без участі людини.

Як можна автоматично оформити ФОП

На сайті "Дія" можна зареєструвати фізичну особу - підприємця, обрати загальну чи спрощену систему оподаткування та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість. Загалом реєстрація заяви займе не більше двох робочих днів. Перша доба – на реєстрацію заяви у Єдиному держреєстрі, а друга – на реєстрацію платником податків.

Крім аутентифікації та подання заяви про держреєстрацію на сайті "Дія" для автоматичної реєстрації підприємцем потрібно ще дещо. Для подання заяви заявник повинен:

  • бути громадянином України;
  • бути повнолітнім;
  • мати повну цивільну правоздатність та дієздатність, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • мати кваліфікований електронний підпис, щоб підписати ним заяву.

Щоб автоматично зареєструвати ФОП на сайті "Дія", потрібно зробити такі кроки:

І крок. Зареєструватися чи авторизуватися (якщо ви уже зареєстровані) у кабінеті громадянина на сайті "Дія" за цим посиланням за допомогою електронного підпису.

ІІ крок. Заповнити онлайн-форму на отримання послуги.

ІІІ крок. Далі заяву на реєстрацію ФОП автоматично надішлють до реєстратора за місцем реєстрації користувача або за місцем реєстрації, вказаному у довідці переселенця. Статус заяви можна буде перевірити у кабінеті громадянина.

ІV крок. У разі обрання спрощеної форми оподаткування відповідні відмітки будуть проставлені у заяві про держреєстрацію. Заяву автоматично передадуть до податкового органу за місцем реєстрації користувача.

Реєструвати ФОП онлайн реально легше, ніж у ЦНАП фото з відкритих джерел

Повідомлення про реєстрацію або відмову з'явиться у кабінеті громадянина, а також буде надіслано вам електронною поштою. Щойно запис про реєстрацію ФОП з'явиться у Єдиному державному реєстрі, ви зможете отримати витяг з Реєстру у кабінеті громадянина.

Новини за темою: Безробіття в Україні росте, ФОПи закриваються: Відчутні наслідки локдауну і "коронавірусної" кризи

Навіщо автоматизували процес реєстрації ФОП

Автоматизована реєстрація малого бізнесу має зменшити адміністративне навантаження, а також:

  • зменшити затрати часу на держреєстрацію ФОП – зникне необхідність зайвий раз звертатися до державних органів;
  • усунути "людський", а значить – суб’єктивний фактор під час проведення державної реєстрації. Зрештою, має знизитися кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації ФОПів;
  • скоротити тривалість самої реєстрації;
  • усунути корупційні ризики, що так чи інакше виникають під час звернення до державних органів для офлайн-реєстрації ФОПів;
  • зменшити черги у центрах надання адміністративних послуг.

Після впровадження послуги з автоматичної реєстрації ФОП Мінцифри хоче зробити всі послуги для фізосіб - підприємців повністю автоматизованими.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.