Здатні вражати бронетехніку і топити кораблі. Що відомо про британські ракети Brimstone, які може закупити Україна

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Ракети оснащені активною радіолокаційною головкою, яка дає можливість з великою точністю вражати рухомі цілі

Велика Британія найближчим часом може продати Україні тактичні ракети Brimstone, здатні одночасно вражати "рої" цілей. Попередньо, ракети планується встановлювати на літаки і кораблі ВМС. Але про все по порядку.

Що це за ракети 

Самонавідні ракети Brimstone можуть вражати невеликі цілі, що швидко рухаються. Вони застосовувалися на британських винищувачах RAF проти терористичної організації "Ісламська держава" в Сирії та Афганістані.

Такі ракети планується встановлювати на українські бойові літаки і кораблі Військово-морських сил (ВМС).

Brimstone надійшли на озброєння армії Великої Британії в 2005 році. Вони оснащені активною радіолокаційною головкою, яка дає можливість з великою точністю вражати рухомі цілі на швидкості понад 100 км/год. 

Фото з відкритих джерел

За даними розробників, довжина ракети Brimstone становить 1,8 метра, а важить вона 50 кілограмів. Невеликий розмір і здатність обходити системи оборони дозволяють атакувати відразу "рій" цілей одним літаком. Пристрій також здатний вражати бронетехніку, бункери і кораблі.

Скільки вони коштують

Попередньо, ціна кожної ракети становить близько 100 тисяч фунтів стерлінгів (150 тисяч доларів). 

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко розповів, що українська влада планує купити два бойові протимінні кораблі, що входять до складу Королівського військово-морського флоту Великої Британії, а також ракетне озброєння для захисту узбережжя від мінної загрози. Скільки саме ракет планується закупити - поки невідомо. 

Проект державного бюджету на 2022 рік передбачає виділити військовому відомству більше 1 мільярда доларів. Гроші передбачені на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання. 

Навіщо вони потрібні Україні

Видання The Times зазначає, що Україна побоюється того, що Російська Федерація може посилити агресію і захопити нові території після запуску російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2".

Екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко пояснив, що українські патрульні катери зможуть наносити ракетні удари по будь-якому противнику, який поводиться агресивно. Так можна знищити катери противника, а при необхідній кількості ракет - і великий корабель. 

Новини за темою: Космодром для українських ракет у Канаді: Деталі українсько-канадської домовленості

"Рішення про знищення ворожого корабля приймається за потреби. Вивчіть випадок із Defender. У нас теж є відповідні підходи з цього приводу. Є об'єктивні закони війни, в тому числі можливості застосування різного виду зброї", – заявив Романенко в коментарі "Обозревателю". 

За його оцінками, наявність подібного озброєння навряд чи значно скоротить кількість провокацій Росії у водах Чорного і Азовського морів. Але збройні сили України зможуть протистояти атакам. 

Контракт між Україною та Великою Британією

21 червня в Одесі між Києвом і Лондоном був підписаний меморандум про проект морського партнерства. Домовленість уклали в рамках Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством.

Фото з відкритих джерел

Меморандум передбачає спільне проектування і будівництво військових кораблів в Україні і Великій Британії, а також зведення двох баз українських ВМС. Одним з результатів домовленості став кредит на 1,25 млрд фунтів стерлінгів. Гроші Україна отримала на розвиток Збройних сил, зокрема ВМС.

У День ВМС України Володимир Зеленський заявив, що сьогодні Військово-морські сили - одна з головних складових обороноздатності країни. 

Модернізація ВМС до 2025 року

Модернізація Військово-морських сил України відбувається відповідно до "Стратегії 2035", яку прийняли кілька років тому. У травні 2021 року командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа презентував доопрацьовану версію цієї "дорожньої карти".

Новини за темою: Велика Британія надасть Україні ракетне озброєння, - посол

Згідно з концепцією, Військово-морські сили належить модернізувати вже до 2025 року. За словами командувача ВМС, найближчим часом український флот повинен відновити діяльність на відстані 200 морських миль від берега (360 кілометрів). Україна збирається домогтися безперервної присутності на морі, "щоб забезпечити національні інтереси", зазначив Неїжпапа. 

План також передбачає, що Україна не буде домагатися паритету в озброєннях з Росією. При цьому оборона з моря буде спиратися на берегові ракетні комплекси і невеликі кораблі та катери на морі, а також на допомогу з боку ВПС країни.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.