Завантаженість лікарень і можлива нестача кисню: Ситуація у київських медзакладах для COVID-хворих

Топ-новина
Топ-новина
Медичного кисню в Україні дуже мало Фото з відкритих джерел

Україна і зокрема Київ завершують осінь з поганими показниками захворюваності на коронавірус

У Києві протягом останніх кількох днів спостерігається невтішна статистика і в контексті виявлення нових випадків, і щодо кількості госпіталізацій тяжких хворих. Ця ситуація передбачувана – про нестачу кисню та ліжко-місць у лікарнях столична влада говорила ще місяць тому. А враховуючи, що Україна досягла піку захворюваності, кількість хворих і летальних випадків вражає.

Далі розповідаємо про завантаженість ліжок у столичних лікарнях та про ситуацію з коронавірусом у Києві і в інших регіонах країни.

Статистика COVID-захворюваності у Києві

З 1 листопада столиця перебуває у червоній карантинній зоні і, судячи з показників захворюваності і смертності, стане помаранчевою або жовтою нескоро. Всього за період пандемії у Києві захворіло на коронавірус 280 788 осіб, було зафіксовано 6946 летальних випадків від коронавірусу, а одужало 240 577 мешканців столиці.

Фото з відкритих джерел

Статистика за останній тиждень виглядає так:

8 листопада – виявлено 606 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 118 хворих та 322 особи з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 47 людей померли, одужали 174 особи;

9 листопада – виявлено 1204 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 158 хворих та 444 особи з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 53 людини померли, одужали 865 осіб;

10 листопада – виявлено 1740 хворих на коронавірус, до лікарень столиці потрапили 513 пацієнтів із коронавірусом, підозрою на COVID та пневмоніями, 73 людини померли;

11 листопада – виявлено 2002 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 276 хворих та 173 особи з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 51 людина померла, одужало 1437 осіб;

12 листопада – виявлено 1802 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 185 хворих та 284 особи з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 43 людини померли, одужала 791 людина;

13 листопада – виявлено 1839 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 147 хворих та 278 осіб із підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 53 людини померли, одужали 843 людини;

14 листопада – виявлено 447 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 72 хворих та 248 осіб із підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 50 людей померли, одужали 232 особи;

15 листопада – виявлено 449 хворих на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 72 хворих та 238 осіб з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 34 людини померли, одужали 188 осіб;

16 листопада – виявлено 1481 хворого на коронавірус, до лікарень столиці госпіталізували 223 хворих та 222 особи з підозрою на COVID-19 та пневмоніями, 38 осіб померли, 935 людей одужали.

Новини за темою: На Київщині викрили підпільну типографію з виготовлення підроблених COVID-документів

Яка ситуація з киснем у Києві

На початку листопада мер Києва Віталій Кличко заявив, що медичний кисень у лікарнях столиці поки є, але під час спалаху можуть виникнути проблеми. Також очільник міста зазначив, що гроші на закупівлю кисню виділяє і місто, і держава. Нещодавно Київ отримав 54 мільйони гривень на облаштування кисневих трас, щоб кожне відділення і кожне ліжко були підключені до кисню. Також, за його словами, Київ уклав договори на поставку кисню з низкою підприємств.

Віталій Кличко

Фото з відкритих джерел

Тоді ж Кличко заявляв, що уже зайняті 75% столичних ліжок з киснем для хворих на COVID-19. За його словами, у Києві наявні 6050 ліжок для COVID-хворих, 88% з них обладнані системою подачі кисню. Зараз щодоби лікарні міста використовують по 35-45 тонн кисню. Ці обсяги, за оцінками медиків, втричі перевищують показники минулої хвилі коронавірусу.

З початку до середини листопада ситуація у Києві дещо змінилася. 15 листопада стало відомо, що у Києві та 9 областях, які входять у "помаранчеву" і "червону" зону епідемічної небезпеки, фіксують надзвичайно високу завантаженість ліжок із киснем. У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що перевищення норм виявлено у таких регіонах:

  • місто Київ — 72,8%;
  • Волинська область — 65,2%;
  • Донецька область — 76,7%;
  • Івано-Франківська область — 72,2%;
  • Львівська область — 67,5%;
  • Миколаївська область — 74,2%;
  • Одеська область — 68,6%;
  • Рівненська область — 70,2%;
  • Сумська область — 74,8%;
  • Хмельницька область — 68,0%.

Новини за темою: Україна на третьому місці у світі за добовою смертністю від коронавірусу

Ще тиждень тому – 10 листопада – мер Києва Віталій Кличко заявив, що заповненість ліжок у лікарнях Києва становить 73%, а у деяких медзакладах цей рівень сягає позначки 99-100%. При цьому 85% госпіталізованих хворих потребують кисневої підтримки, а ліжок із киснем уже заповнено понад 70%.

Фото з відкритих джерел

Мер підкреслив, що до прийому хворих на коронавірус підготовлені понад 6000 ліжок, також столиця має майже 500 апаратів штучної вентиляції легень.

Віталій Кличко закликав жителів столиці вакцинуватися, а також дотримуватися правил безпеки – носити маски, використовувати антисептики, тримати дистанцію. Окрім цього, мер столиці зазначив, що система охорони здоров’я Києва працює на межі можливостей.

"Щодня помирають десятки людей. Щодня – понад тисяча-півтори нових хворих. Так довго тривати не може… На сьогодні, хоч Київ і є лідером із вакцинації в Україні, але ми повинні мобілізуватися і показати, що можемо дати відповідь і захиститися від вірусу. Вакцина є. Пункти, де можна отримати щеплення, працюють. Ідіть і вакцинуйтеся!" – підкреслив Віталій Кличко.

Новини за темою: У Китаї стався новий спалах коронавірусу через Delta-штам

Яка ситуація із захворюваністю і запасами кисню по Україні

У червоній зоні вже перебуває 18 регіонів України: місто Київ, Волинська, Запорізька, Одеська, Донецька, Херсонська, Дніпропетровська, Сумська, Рівненська, Миколаївська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області. З 18 листопада до червоної зони карантину увійде ще й Вінницька область.

Фото з відкритих джерел

За останню добу, 15 листопада, в Україні підтвердили 16 308 нових випадків коронавірусу і 838 смертей від ускладнень хвороби. Найбільше інфікувань у Дніпропетровській, Одеській областях та у Києві.

При цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що за минулий тиждень виявлено 139,9 тисячі нових випадків, а тижнем раніше – 152 тисячі. Зараз же в Україні вже другий тиждень поспіль спостерігається стабілізація ситуації із захворюваністю на коронавірус і зниження основних негативних показників. За словами Шмигаля, в Україні вже досягнуто плато захворюваності та розпочався рух до стабілізації ситуації.

Денис Шмигаль

Урядовий портал

Він зазначив також, що за минулий тиждень госпіталізували 30 тисяч осіб порівняно з 34 тисячами позаминулого тижня. Наразі зайнято 50 962 ліжко-місця, тоді як минулого тижня цей показник становив 51 700 ліжок.

Прем'єр також підкреслив, що Луганська й Херсонська області можуть бути переведені в "жовту" зону, якщо збережеться позитивна динаміка.

Водночас міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що у регіонах покращується ситуація з постачанням кисню до лікарень. Наразі вирішується питання постачання рідкого кисню із Запорізької та Львівської областей до лікувальних закладів Хмельницької області.

Загалом в Україні показник завантаженості ліжок із киснем становить 64,5%. Норма для "зеленої" зони – менше ніж 65%. Все, що вище, свідчить про погіршення епідемічної ситуації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.