Закордонна відпустка з дітьми: Чи потрібні COVID-паспорти і ПЛР-тести. Карантин для дітей у різних країнах

Топ-новина
Топ-новина
фото з відкритих джерел

Проблем та перешкод для закордонної подорожі українців із дітьми немає

Вакцинація у світі і, зокрема, в Україні набирає обертів. Це означає, що зовсім скоро більшість країн світу відкриють свої кордони для туристів, котрі зробили щеплення від коронавірусу. Проте в Україні поки імунізують лише дорослих – тих, хто старше 18 років, а про дітей не йдеться. То як бути батькам, які планують відпустки за кордоном і уже пройшли вакцинацію, а їхні діти – ні?

Далі розповідаємо, як цього літа подорожувати українцям, що мають дітей молодше 18 років і чи потрібен їм карантин після прибуття до іноземної країни.

Вакцинація дітей у світі

14 червня Рада Європейського Союзу оприлюднила рекомендації щодо вакцинації та поширених питань про неї. Окрім іншого, у документі йдеться і про неповнолітніх.

Рада ЄС рекомендує звільнити від ПЛР-тестів на коронавірус дітей молодше 12 років. При цьому єврочиновники залишають кожній країні право вибору – потрібні такі тести дітям чи ні.

При цьому певні проблеми можуть виникнути лише у випадку, якщо країни відкривають в’їзд виключно для повністю вакцинованих туристів. Щоправда, поки такого немає навіть в європейських країнах із суворим режимом в’їзду.

В Євросоюзі, США і Канаді вже дозволили використовувати для дітей віком 12-15 років вакцину Pfizer/BionTech. Нещодавно цей препарат схвалили і для дорослих, і для підлітків віком від 16 років. За даними досліджень, вакцина Pfizer показала 100%-у ефективність проти коронавірусу у цій віковій групі. Науковці вже збираються почати дослідження дії вакцини Pfizer на дітей віком від 6 місяців до 11 років.

Правила вакцинації дітей у ЄС такі самі, як і для дорослих:  дві дози вакцини з інтервалом у три тижні.

Ймовірні побічні ефекти від вакцинації у дітей також не мають відрізнятися від таких у дорослих: біль у місці ін’єкції, підвищена втомлюваність, головний біль, біль у суглобах та м’язах, легка лихоманка та гарячка. 

фото з відкритих джерел

У травні у США та Канаді почали вакцинувати дітей віком від 12 до 15 років. Зараз у Штатах зробили щеплення уже 2,5 мільйонам осіб віком до 18 років.

Ізраїль та Угорщина вже також вакцинують підлітків віком від 16 до 18 років, а зовсім скоро почнуть робити щеплення дітям 12-15 років. Від початку червня роблять щеплення дітям від 12 до 15 років у Румунії, Італії, Дубаї, Сінгапурі, Німеччині, Польщі. Цього місяця у Франції має розпочатися вакцинація підлітків віком 16-18 років, а у Литві та Австрії робитимуть щеплення дітям 12-15 років.

Японія та Філіппіни вирішили використовувати вакцину Pfizer для осіб віком від 12 до 15 років, але коли фактично розпочнеться імунізація дітей – невідомо. 

Новини за темою: Світовий туризм відновлюється: Де за кордоном українці можуть відпочити просто зараз

Як їхати за кордон з дитиною без щеплення

Якщо дорослі українці вакциновані та їдуть за кордон з дітьми, ніщо не має завадити їхній спільній поїздці та перебуванню у відпустці. 

Єдине правило, що стосуватиметься дитини під час перетину кордону іноземної держави, – проведення ПЛР-тесту на коронавірус. Така процедура є обов’язковою у багатьох країнах і для дорослих, і для дітей.

Є загальне правило: якщо дорослий в’їжджає до країни з негативним ПЛР-тестом, то його потрібно зробити і дитині, котра перебуває з ним. Якщо людина нещодавно перехворіла на коронавірус і має довідку про це, а дитина також перехворіла, і є документальне підтвердження, ― цього має бути достатньо для в’їзду до країни. Водночас усі заборони на в’їзд для громадян України поширюються також і на дітей з України.

Карантин для дітей за кордоном?

У рекомендаціях Ради ЄС йдеться про те, що неповнолітні не повинні проходити карантин та самоізоляцію, якщо цього не вимагають від осіб, які їх супроводжують, бо вони уже вакциновані або одужали та мають антитіла до коронавірусу. І навпаки. Якщо дорослий має пройти карантин, то і дитині доведеться. Цього принципу дотримуються у країнах ЄС. 

Новини за темою: Авіа, перетин кордонів і найближчі фестивалі: Найцікавіше зі світу туризму України і не лише

Правила в’їзду для дітей після впровадження паспортів вакцинації

COVID-сертифікат підтверджує, що людина повністю вакцинована, вона перехворіла на коронавірус або має негативний ПЛР-тест. В ЄС їх почнуть видавати з 1 липня людям, котрі зробили щеплення зареєстрованими в ЄС вакцинами: BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson.

Сертифікат діятиме протягом 180 днів. Україна також видаватиме такі сертифікати з 1  липня, але доведеться домовлятися з кожною країною окремо про їх офіційне визнання. Наразі ми маємо домовленості з Угорщиною, Молдовою, Іспанією, Грузією та Туреччиною.

Після 1 липня для в’їзду до країн, з якими домовилася Україна, дитині достатньо мати сертифікат про перенесений коронавірус або негативний результат тесту.

Тільки після того, як дітей почнуть вакцинувати у всьому світі, країни зможуть вимагати у дітей свідоцтво про вакцинацію нарівні з дорослими. Поки що масову вакцинацію дітей не підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я, але ж колись країни світу таки розпочнуть імунізацію дітей до 18 років. Якраз з того часу, ймовірно, при перетині кордону у дітей і почнуть вимагати COVID-сертифікати.

Як поводитися дітям під час закордонної поїздки

Невакцинованим дітям – а це будь-яка дитина в Україні – не потрібно дотримуватися жодних додаткових правил під час перебування за кордоном.

Під час поїздки потрібно поводитися так, як в Україні: носити захисні маски у громадських місцях, дотримуватися соціальної дистанції, мати при собі санітайзер та користуватися ним. 

Новини за темою: COVID-паспорт про вакцинацію: Все, що треба знати

Куди дозволено і заборонено їздити туристам

Станом на червень українським туристам заборонено перетинати кордон Німеччини, Польщі, Ізраїлю (в’їзд дозволено лише у виняткових випадках), Португалії, Франції, В’єтнаму, Індії, Індонезії, Іспанії, Італії, Хорватії, Чехії, Білорусі. 

Поки не всі країни світу готові бачити у себе туристів Фото з відкритих джерел

У Словенії після прибуття необхідно пройти самоізоляцію, але якщо зроблений через 5 днів ПЛР-тест буде негативним, її можна буде припинити достроково. Для в’їзду до Коста-Ріки достатньо мати страховку від наслідків COVID-19. А щоб потрапити до Південно-Африканської Республіки, потрібні негативний результат ПЛР-тесту і страховка, а у Непалі знадобиться туристична віза.

Водночас дозволено в’їзд туристів до 13 країн із тих 25, які є найпопулярнішими серед українців: Албанія, Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Мальдиви, Мексика, ОАЕ, Таїланд, Туреччина, Угорщина, Чорногорія. 

До цих країнах в’їзд вільний, для перетину кордону може знадобитися негативний результат ПЛР-тесту (зробленого не раніше ніж за 72 години) або швидкого тесту на антитіла (не раніше ніж за 48 годин до в’їзду до країни). Також на прикордонних пунктах пропуску можуть перевірити стан здоров’я туристів на вибір.

Якщо мандрівники мають сумніви стосовно правил перетину кордону тієї чи іншої країни, краще уточніть деталі. Це можна зробити на спеціальному сайті українського МЗС. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.