Яйця, канабіс і гроші на кіно. Як заохочують за вакцинацію в Україні та світі

Топ-новина
Топ-новина
Влада мотивує громадян вакцинуватися різними бонусами Фото з відкритих джерел

Програма, за якою українці зможуть отримати винагороду за вакцинацію, стартує 19 грудня

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв українцям, які прищепилися від коронавірусу, видавати по тисячі гривень. Гроші можна буде витратити на спорт, розваги та заклади культури. Так влада планує не тільки збільшити темпи вакцинації в країні, а й підтримати бізнес під час карантину. Детальніше про заохочення вакцинованих в Україні та інших країнах світу розповідаємо далі.
 

Як отримати тисячу гривень

Програма, за якою українці зможуть отримати винагороду за вакцинацію, стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд гривень. Стільки ж - на початку 2022 року.

На бонус від держави можуть розраховувати тільки ті громадяни, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу або прищепилися однокомпонентною вакциною Johnson & Johnson. За словами Володимира Зеленського, все відбуватиметься швидко і зручно через додаток "Дія". Але ті, хто не має смартфонів і можливості встановити додаток, без заохочення не залишаться. 

Українці зможуть отримати 1000 гривень через додаток "Дія" Фото з відкритих джерел

"Ми розуміємо, що смартфони і "Дія" є, на жаль, не у кожного, тому ця програма буде діяти не один місяць. Держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень, зокрема літнім людям", - пояснив прес-секретар президента Сергій Нікіфоров. 

Інструкції з отримання грошей поки немає. Але в Офісі президента попередили, що 1000 гривень неможливо буде отримати готівкою. Швидше за все, вони будуть представлені у вигляді сертифіката, цифрового ваучера або депозиту, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів. 

Таким чином влада планує підтримати бізнес, який постраждав через карантинні обмеження.
 

На що можна витратити гроші

За тисячу гривень українці зможуть придбати абонемент в спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або виставковий центр, купити квитки для подорожей всередині країни - на внутрішні авіа- чи залізничні перевезення.

"Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям, таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по-друге – це ж не живі гроші, їх не можна буде витратити на горілку і цигарки", - пояснив Сергій Нікіфоров. 

Новини за темою: Звідки візьмуть гроші на виплати вакцинованим проти COVID-19: Відповідь Шмигаля

Людина за таким сертифікатом або депозитом зможе вибрати кілька послуг в рамках тисячі гривень. Наприклад, можна буде поїхати в інше місто, відвідати там музей, спектакль або інший культурний захід.  

Інші заохочення для українців

Ініціатива президента заохочувати за вакцинацію від коронавірусу не нова для українців. Раніше в країні вже робилися подібні дії. У вересні в МОЗ повідомили, що українці, які вакциновані від коронавірусу хоча б однією дозою, можуть отримати 50% знижки на три поїздки. Скористатися пропозицією можна було в 27 містах України до 31 жовтня.  

Один з медіасервісів пообіцяв вакцинованим українцям сім днів безкоштовної підписки, де доступний великий вибір фільмів, серіалів, мультфільмів, аудіокниг і подкастів. Для цього в пунктах вакцинації потрібно знайти промокод медіасервісу і ввести його на сайті. Активувати його можна до кінця року. 

У Полтаві в серпні за вакцинацію від коронавірусу пропонували квитки в театр. Тільки за вихідні в місті подарували 60 квитків на виставу "Великий льох" в Театрі ляльок і 50 квитків на виставу "Тарас Бульба" в Театр імені Гоголя. 

У Маріуполі пенсіонерам за вакцинацію даватимуть продуктові набори Фото з відкритих джерел

Днями мер Маріуполя Вадим Бойченко пообіцяв усім пенсіонерам після вакцинації видавати продуктові кошики. Він підкреслив, що це буде своєрідна подяка за відповідальну позицію.

Невакциновані пенсіонери навпаки втрачають право безкоштовного користування комунальним громадським транспортом. 

Канабіс, яйця і курчата. Як ще винагороджують щеплених у світі

Ідея заохочувати громадян за вакцинацію від коронавірусу активно використовується в багатьох країнах. Так, у Швейцарії громадянам, які переконають знайомих вакцинуватися від COVID-19, видають купони на 50 франків, або 54 долари. Для цього швейцарець, який пройшов вакцинацію, повинен назвати ім'я однієї людини, яка надихнула його на цей вчинок. Після цього друга людина отримує купон поштою. Його потім можна застосувати в кіно або ресторані. 

На Чукотці (Росія) літнім жителям за зроблене щеплення пообіцяли виплачувати по 2 тис. рублів, або 29 доларів. Пенсіонерам з Хабаровська старше 60 років перед Великоднем за вакцинацію від COVID-19 видавали десяток яєць. А ось в Індонезії влада роздавала живих курчат. Програму запустили в окрузі Чіанжур на заході острова Ява. Курчат роздавали людям від 45 років і старше після того, як вони зроблять щеплення. Цікаво, що після запуску програми число охочих вакцинуватися зросло в 10 разів.

У Таїланді на вакцинацію від COVID заманювали золотом і коровами, яких розігрували серед місцевих жителів. 

 

А ось в Нью-Йорку і Вашингтоні щепленим від коронавірусу роздавали канабіс. Ініціаторами цього стали активісти руху New York Marijuana Justice. Людям, які зробили щеплення від коронавірусу, пропонували по одній безкоштовній самокрутці з канабісом. Для її отримання потрібно було пред'явити підтвердження вакцинації в паперовому або електронному вигляді.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.