Випускним бути: Як українські школи відзначатимуть останні дзвоники

Топ-новина
Топ-новина
Цьогорічні випускні будуть з певними обмеженнями Фото: Terminovo

Якби вся Україна була помаранчевою або червоною карантинною зоною, випускні могли б скасувати

Міністерство охорони здоров’я оновило поділ країни на кольорові зони відповідно до епідемічної ситуації в областях. Тепер усі регіони України перебувають у жовтій зоні, і це гарний знак у контексті динаміки захворюваності на коронавірус. Проте адаптивний карантин триває, а разом з цим діють і карантинні заборони, актуальні для жовтих регіонів: обмеження роботи ресторанів, заборона збиратися у приміщеннях великими групами. До речі, все це – атрибути випускних вечорів та останніх дзвоників, які вже зовсім не за горами. Очевидно, що концепцію їх проведення цього року дещо змінять. 

Приміром, департамент освіти Київської міської державної адміністрації уже розробив і представив рекомендації щодо проведення останнього дзвоника та випускних вечорів для столичних шкіл.

Далі розповідаємо про загальні рекомендації місцевої влади у регіонах щодо проведення випускних в умовах карантинних обмежень.

Як завершується навчальний рік в регіонах України

Відомо, що у кількох містах України планують продовжити навчання у школах влітку. Йдеться про чотири міста: Суми – до 11 червня; Черкаси – до 8 червня; Хмельницький – до 11 червня, Кропивницький – до 7-14 червня. 

При цьому у київських школах навчальний рік завершиться 28 травня. За словами мера столиці Віталія Кличка, усі учні уже пройшли навчальну програму дистанційно, тому немає потреби продовжити навчання влітку.

"Департамент освіти КМДА рекомендував завершити навчання у школах 28 травня. І продовжувати його влітку ми не будемо, бо всі учні столичних шкіл навіть під час карантину навчалися дистанційно", - сказав Кличко.

Ще наприкінці квітня у МОН заявили, що школи можуть продовжити навчальний рік через карантин, але, згідно із законом, він не може тривати довше 1 липня. За словами начальника головного управління шкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрія Кононенка, з огляду на ситуацію з коронавірусом та кількома карантинами, все залежить від шкіл. Для учнів обов'язковими для навчання є 175 днів, але кожна школа сама вирішує, як використати цей час.  

Новини за темою: Названо дату завершення навчання у школах Києва

Міносвіти про випускні вечори в Україні

Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, що випускні вечори в українських школах і не заборонені, і не дозволені повністю. Проведення таких розважальних групових заходів підпадає під певні обмеження жовтої карантинної зони.

"Рішення мають ухвалюватися з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні та обмежень, які накладають державна або регіональна комісія з ТЕБ та НС. Нині епідеміологічна ситуація поліпшується, але є певні обмеження, які властиві тій чи іншій зоні. З урахуванням цих обмежень випускні можуть проводитися", - зазначив Юрій Кононенко.

У київських школах останні дзвоники відбудуться наприкінці наступного тижня – місцева влада рекомендувала видати документи випускникам до певного терміну. До того ж у Київській міськраді зазначили, що школи, коледжі та професійно-технічні училища самостійно можуть визначити дату і формат проведення свята останнього дзвоника, врахувавши епідемічну ситуацію у Києві.

Загалом, як пообіцяв Віталій Кличко, випускні відбудуться, але з деякими обмеженнями. Київська міська влада рекомендує організовувати випускні не у приміщеннях та обмежити присутність на них батьків.

Це означає, що у школах дозволяється проводити заходи, якщо на кожну людину "припадатиме" 4 квадратні метри площі або зал буде заповнений не більше ніж на 50%. У той же час усі присутні повинні бути в масках. При цьому кафе, бари та ресторанам не дозволяється пускати всередину приміщення більше 20-ти осіб, а також працювати після 00:00.

Цього року останній дзвінок пролунає для всіх Фото з відкритих джерел

Відповідно до рекомендацій про проведення випускних від Київської міської держадміністрації, традиційних останніх дзвоників не буде. Виключено святкові заходи зі скупченням великої кількості учнів і батьків на шкільній лінійці, а також перебуванням у закритих приміщеннях.

Шкільні свята, згідно з рекомендацією Міністерства освіти і науки України, можна проводити тільки з дотриманням усіх протиепідемічних заходів і вимог безпеки, серед яких – дистанція та маски. 

Новини за темою: У Міносвіти прокоментували відновлення дистанційного навчання восени

Актуальні в Україні карантинні обмеження

За даними МОЗ, станом на сьогодні усі регіони України та Київ перебувають у жовтій зоні. При цьому у п'яти областях показники частково відповідають зеленій карантинній зоні. Це Київ, Закарпатська, Полтавська, Хмельницька області (відсоток від епідпорогу становить менше 50%) та Вінниччина (коефіцієнт виявлення випадків інфікування менше 5%).

У зеленій зоні діють зовсім незначні обмеження, проте поки до цього далеко, а випускні пройдуть уже зовсім скоро.

Правила карантинних обмежень жовтої зони:

  • дозволено проведення масових заходів (культурних, спортивних та інших), якщо для однієї особи передбачається 4 кв. метри площі або зали наповнені на 50% місць.
  • дозволено відвідування закладів освіти групами більше 20-ти осіб;
  • дозвіл перетинати державний кордон водіям вантажних машин, автобусів, членам екіпажу, повітряних і морських суден, членам поїзних і локомотивних бригад;
  • дозволяється проводити професійні матчі командних ігрових видів спорту за умови наповненості 50% від передбачених місць;
  • дозвіл на роботу ресторанів, кафе, барів та їдалень – до 00:00 (раніше працювали до 23-ї години);
  • дозвіл перебування у спортзалах та фітнес-центрах одній особі на 10 кв. метрів, у басейнах – не більше 4-х осіб на одній доріжці для індивідуальних занять або 6-ти осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше у спортзалах діяли умови перебування "1 особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення" та заборонялась діяльність басейнів).

При цьому у Дніпрі міська влада вирішила продовжити жорсткий карантин до 30 червня. У місті заборонена робота дискотек і нічних клубів, а кафе, бари та ресторани працюють до 00:00 за умови дотримання санітарних норм. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.