В українських вишах з’явиться нова дисципліна: Хто запровадив вивчення інноваційного підприємництва і навіщо

Топ-новина
Топ-новина
В Україні вводять новий навчальний предмет Фото з відкритих джерел

Новий предмет вивчатимуть у майже сотні вишів

В українських вищих навчальних закладах з’явиться нова навчальна дисципліна. Йдеться про предмет, що стосуватиметься інноваційного підприємництва та управління стартап-проектами. Він доволі цікавий і повністю відповідає сучасним викликам на ринку праці. Інше питання – хто і яким чином викладатиме цю дисципліну.

Детальніше про ініціативу одного з вишів України та про перспективи впровадження нової дисципліни – у нашому матеріалі.

Для кого введуть нову навчальну дисципліну

У 2021-2022 навчальному році у 85-х закладах вищої освіти України вперше викладатимуть нову дисципліну під назвою "Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами". Така ініціатива буде впроваджена у 28-ми містах України. 

Введення нового предмета для студентів є ініціативою "Підприємницького університету". Навчальний заклад має на меті створення університетів із сильною культурою підприємництва і стартап-інфраструктурою. Така ініціатива реалізовується стартап-інкубатором YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів, Genesis та платформою "Дія.Бізнес" за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".

Головна мета впровадження нової дисципліни – у поширенні тренду на створення стартапів серед студентів вишів та підвищення кваліфікації викладачів. 

Для студентів уже розроблено навчальні модулі зі 150 викладачами нової дисципліни. А на лютий 2022 року заплановано конкурс університетських стартапів, де студенти представлять найкращі проекти, напрацьовані за семестр. 

Новини за темою: Україна не готова до будівництва нових університетів, фінанси треба направляти на ремонт вже існуючих ВНЗ, - Суслов

Що кажуть у Мінцифри і МОН про новацію

"Мінцифра робить все для того, щоб Україна стала країною підприємців. Ми системно підходимо до розвитку бізнесу в Україні, впроваджуємо електронні послуги для бізнесу, створили окремий проект із розвитку підприємництва "Дія.Бізнес". Разом із YEP та іншими партнерами у проекті "Підприємницький університет" будуємо потужну культуру підприємництва і стартап-інфраструктуру ще на стадії навчання у ВНЗ", - зазначив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров Фото: прес-служба Кабміну

За словами міністра, підтримка університетського підприємництва — шанс дати молоді можливість спробувати себе у створенні власної справи й отримати досвід для запуску масштабних проектів у майбутньому. 

У впровадженні нової дисципліни взяло участь і Міністерство освіти і науки України. МОН як центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки вирішив сприяти розвитку інноваційних проектів в Україні. Для цього Міністерство розробило низку законопроектів, які допоможуть науковцям та студентам не лише створювати новітній інноваційний продукт, а також його комерціалізувати. 

Новини за темою: Десять українських вишів увійшли до рейтингу найкращих університетів світу

У МОН нагадали, що 7 вересня Верховна Рада схвалила закон про внесення змін до деяких законів щодо активізації діяльності наукових парків, який сприятиме ефективній комерціалізації інтелектуальної власності. Окрім цього, фахівці МОН підготували зміни до законів України, що стимулюють діяльність у сфері трансферу й технологій, зміни до Бюджетного кодексу, які дозволять ефективно розподіляти отримані кошти від реалізації інноваційного продукту.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.