В Україні стартували навчання Sea Breeze-2021: Яка мета міжнародних військових тренувань і чого чекати далі

Топ-новина
Топ-новина
Sea Breeze-2021 розпочато Фото з відкритих джерел

Росія уже встигла втрутитися у процес підготовки до навчань

28 червня у Чорному морі розпочалися навчання Sea Breeze-2021. Україна – не лише приймаюча сторона, а й країна-учасниця. Регламентом заплановано участь у масштабних навчаннях кількох тисяч військовиків та відпрацьовування маневрів не лише на воді, а й у повітрі та на суші.

Далі розповідаємо, які особливості нинішніх навчань і чому експерти прогнозують провокації з боку Росії.

Порядок денний навчань Sea Breeze-2021

У водах Чорного моря у понеділок, 28 червня, стартували міжнародні військові навчання Sea Breeze-2021. У них беруть участь Збройні сили України, а також військовики з 31 країни світу. Тривалість навчань – два тижні, до 10 липня, а програма буде надзвичайно насиченою.  

Багатонаціональні військові навчання Sea Breeze проходять на території України з 1997 року. Мета навчань – підвищити рівень взаємосумісності підрозділів під час виконання спільних завдань для підтримання морської регіональної безпеки у Чорноморському регіоні. 

До командно-штабних українсько-американських навчань Sea Breeze залучено 4000 військовиків з озброєнням і військовою технікою, 50 кораблів, один підводний човен, до 40 літаків і вертольотів та до 100 одиниць колісної техніки.

Sea Breeze-2021 стартували у Чорному морі Фото з відкритих джерел

Україна надає воєнну та цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США фінансують та допомагають якісною технікою та сучасним обладнанням.

Елементи військових маневрів у рамках навчань проведуть на півдні України – в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, на Кінбурнській косі, островах Зміїний та Первомайський, у дельті ріки Дунай. 

Новини за темою: У Чорному морі стартували навчання Sea Breeze

Учасники навчань Sea Breeze-2021

Окрім України та США, у навчаннях беруть участь Румунія, Грузія, Латвія, Польща, Сенегал, Туніс, Велика Британія, Канада, Нідерланди, Болгарія, Туреччина, Молдова.

Від України у Sea Breeze-2021 беруть участь підрозділи Військово-морських, Повітряних сил, Сухопутних військ, Сил спеціальних операцій, Військової служби правопорядку, Сил підтримки, Медичних сил, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії, Управління державної охорони, Антитерористичного центру, Національної поліції. Управлятиме навчаннями морське командування ВМС України. 

АрміяInform

Від Державної прикордонної служби України залучено і морський, і сухопутний, і повітряний компоненти, тоді як минулого року навчання серії "Сі Бриз" обмежувалися тільки морською фазою із залученням авіації. Від ЗСУ та інших силових структур України беруть участь 24 кораблі (катери), 1 пошуково-рятувальне судно, 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння і воєнної техніки, 1500 осіб особистого складу.

Особливість навчань цього року

Вперше за понад 20 років навчань Sea Breeze відбуваються на тлі загострення військових і політичних відносин між Росією і блоком НАТО.

"Ці навчання будуть найбільш масштабними з 1997 року. Їхня мета – підготовка штабів і підрозділів ВМС ЗСУ до виконання задач з призначення відповідно до стандартів і процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення багатонаціональних операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки", - так окреслив завдання і особливості цьогорічних навчань головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

Новини за темою: Росія просить США не брати участь у навчаннях Sea Breeze - 2021

До чого тут Росія?

Протягом останніх кількох тижнів Росія просила США відмовитися від участі у навчаннях Sea Breeze-2021, бо вони нібито "мають агресивний характер, що ніяк не відповідає реальним завданням безпеки у Чорноморському регіоні та підвищує ризики небезпечних воєнних інцидентів у морі".

Штати не пристали на цю "пропозицію", а уже 23 червня у Чорному морі, поблизу берегів Кримського півострова, трапився інцидент між російськими військовиками та британським кораблем Defender. Цей випадок ледь не перетворився на запекле зіткнення. Коли британський воєнний корабель HMS Defender пройшов поблизу кримського мису Фіолент, його почали переслідувати російські кораблі та військові літаки. Один із літаків почав обстрілювати есмінець Defender. 

Есмінець HMS Defender Фото з відкритих джерел

У той же час у Міністерстві оборони Росії заявили, що стежитимуть за навчаннями і "за необхідності реагуватимуть адекватно обстановці, що складеться". До того ж у російському оборонному відомстві певні, що під прикриттям навчань планується доставити Україні сучасне озброєння та боєприпаси.  

З огляду на інцидент з британським есмінцем військові експерти прогнозують активні провокації з боку російського Чорноморського флоту. У той же час командувачі навчань Sea Breeze-2021 зазначають, що провокацій не бояться.

"Усі райони проведення навчань відомі, і, відповідно, попередження про закриття цих районів ми направили ще на початку місяця [червня], керуючись насамперед нормами міжнародного морського права", – підкреслив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

Новини за темою: У Херсоні проведуть масштабні антитерористичні навчання

Які ще військові навчання проведуть в Україні?

Всього протягом 2021 року українські військові мають взяти участь у п’яти навчаннях. Зокрема, йдеться про Rapid Trident, Sea Breeze, Silver Saber, Cossack Mace та "Об'єднані зусилля", які проведуть на території нашої країни.

У квітні вже відбулися антитерористичні навчання на кордоні з Росією – на Харківщині. У тренуваннях з використанням бойової вогнепальної зброї, військової техніки і радіотехнічних засобів брали участь підрозділи Служби безпеки України, Національної гвардії України, Національної поліції, Державної прикордонної служби України, Військової служби правопорядку, Харківської обласної прокуратури.

Військові навчання Rapid Trident. Щороку Україна бере участь у спільних зі США командно-штабних навчаннях із залученням військ "Репід Трайдент" ("Стрімкий Тризуб"). Навчання пройдуть у вересні на Львівщині, зокрема у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Окрім українських і американських військовиків, до навчань залучать військових із Болгарії, Великої Британії, Грузії, Канади, Литви, Польщі, Молдови та Румунії.

Особливість цьогорічних навчань – створення багатонаціональних підрозділів. Це означає, що усі підрозділи іноземних країн будуть афілійовані в українські батальйони. Планується проведення батальйонних тактичних навчань з бойовою стрільбою, а також спільні стрибки українських, американських і британських десантників із літака військово-транспортної авіації США С-130.

Військові навчання Cossack Mace. На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки у Львівській області в середині літа командно-штабні навчання проведуть Сухопутні війська ЗСУ та підрозділи військових із Великої Британії і Данії. Загальна чисельність особового складу українських військовиків – до 1400 осіб. Військові мають відбити масштабний наступ збройних сил умовної країни-агресора, а також перейти у наступ з метою відновлення державного кордону держави, що зазнала агресії з боку вороже налаштованої країни-сусіда.

Військові навчання Silver Saber. Командно-штабні військові навчання Silver Saber пройдуть у середині літа за участю військових ЗСУ та польських військовиків у три етапи загальною тривалістю 45 днів. Райони їх проведення – акваторія Чорного моря, військові аеродроми, морські порти Одеси.

У навчаннях візьмуть участь 400 військовиків. Примітно, що один із підрозділів Сил спецоперацій оцінюватимуть на допуск до виконання завдань у складі Сил реагування НАТО. Це перший етап оцінювання НАТО, і якщо результат буде відмінним, ще одна частина українських Сил спеціальних операцій може приступити до бойового чергування у складі NRF у 2022 році.

Військові навчання "Об'єднані зусилля 2021". Це  багатонаціональні командно-штабні навчання на території України, у яких візьмуть участь військові зі США, Великої Британії, Словаччини, Канади, Польщі, Литви та Румунії.

Навчання відбудуться на початку вересня на військових полігонах та аеродромах та в акваторії Чорного моря. Всього у навчаннях візьмуть участь 14 тисяч військовослужбовців зі Збройних сил України, а також 60 кораблів, підводні човни, 80 літаків і вертольотів.

Планується відпрацювати управління силами оборони держави у ході відсічі збройній агресії та потренуватися управляти військами під час проведення операцій за участю багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних сил держав-партнерів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.