В Україні планують змінити карантинні обмеження. Що потрібно знати

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Наразі у червоній зоні карантину перебувають місто Київ та 18 областей України

Карантин в Україні запровадили ще у березні 2020 року. Відтоді обмеження неодноразово коригувалися залежно від епідеміологічної ситуації та стану економіки країни. Наразі у Кабміні готують нові карантинні правила. Зміни можуть торкнутися перевезень у транспорті та жовтої зони адаптивного карантину. Детальніше про це розповідаємо далі. 

Посилення карантину у жовтій зоні

На сьогодні в Україні діє адаптивний карантин. Тобто регіони належать до зеленої, жовтої, помаранчевої або червоної зони залежно від епідемічної ситуації. 

Зелену зону карантину вводять одразу по всій країні, окремо регіон там перебувати не може. У зеленій зоні діють найбільш м’які карантинні обмеження - масковий режим та соціальна дистанція.  

У жовтій зоні, крім обмежень зеленої зони, вводиться низка правил для бізнесу. Масові заходи можна проводити за умови - одна людина на 4 квадратних метри. А у фітнес-центрах і басейнах введено обмеження по кількості відвідувачів - одна людина на 10 кв. м. Наразі у жовтій зоні для відвідування кафе і ресторанів, кіно, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів тощо достатньо однієї дози вакцини проти коронавірусу або результату негативного тесту на СOVID-19. Це ж стосується і роботи персоналу закладів. Однак у МОЗ планують посилити обмеження у цій зоні. Зокрема, замість одного COVID-щеплення громадянам потрібно буде пройти базовий курс вакцинації, аби уникнути обмежень.

"Наразі Міністерство працює над змінами до постанови про адаптивний карантин, які будуть передбачати, що в "жовтому" рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати повний курс вакцинації - як для працівників, так і для відвідувачів", - розповів глава МОЗ Віктор Ляшко.

Фото з відкритих джерел

Помаранчева зона карантину не передбачає додаткових обмежень, але сигналізує про погіршення ситуації в регіоні. 

Червона зона карантину передбачає такі ж обмеження, як і під час локдауну. Однак за умови 100% вакцинації бізнес може працювати. Альтернативою вакцинації може бути ПЛР-тест, тест на антиген чи сертифікат про одужання від COVID-19.

Робота транспорту

У жовтні в Україні встановили обмеження на міжобласні перевезення. Користуватися громадським транспортом можуть пасажири, які мають сертифікат про вакцинацію або результат негативного тесту на коронавірус. Такі ж правила стосуються роботи водіїв. Крім того, у міському транспорті дозволено перевозити обмежену кількість пасажирі - не більше від кількості посадкових місць. Останню норму у МОЗ переглянули. Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що водіям дозволять брати пасажирів, які їхатимуть стоячи. Водночас він уточнив, коли саме зміни набудуть чинності.

Новини за темою: За місяць в Україні склали понад 700 протоколів на порушників карантину у транспорті

"До нас звернулися мери деяких міст із проханням переглянути питання проїзду в громадському транспорті. Вони хочуть, щоб були не тільки місця для сидіння. Ми також йтимемо їм назустріч..." - сказав Ляшко в ефірі одного з телеканалів.

За словами міністра, такі зміни є позитивними, адже пасажири не будуть у холодну пору року довго стояти на зупинках громадського транспорту.

Обов’язкова вакцинація 

Наразі в Україні обов’язкову вакцинацію запроваджено для педагогів, працівників центральних органів, виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій. Співробітників, які відмовляються від щеплення, усувають від роботи без збереження зарплати. З 9 грудня до списку додадуть такі професії

 • працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,
 • співробітники установ, які надають соціальні послуги, установ захисту прав дітей, реабілітаційних установ,
 • працівники підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави ("Укрпошта", "Укрзалізниця" та інші).

Фото з відкритих джерел

Напередодні уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що відсторонення невакцинованих працівників від роботи може порушувати їхнє право на працю та добровільність профілактичного щеплення.  У зв’язку з цим омбудсмен запропонувала прем’єр-міністру України не відстороняти нещеплених співробітників, а перевести їх на дистанційну роботу. В уряді пропозицію Денісової поки не коментували. 

Ситуація з коронавірусом в Україні

Станом на 23 листопада у червоній зоні карантину перебувають місто Київ та 18 областей України:

 • Вінницька
 • Волинська
 • Дніпропетровська
 • Донецька
 • Житомирська
 • Запорізька
 • Івано-Франківська
 • Київська
 • Луганська
 • Львівська
 • Миколаївська
 • Одеська
 • Рівненська
 • Сумська
 • Херсонська
 • Хмельницька
 • Черкаська
 • Чернігівська

Закарпатська, Полтавська та Харківська області перебувають у помаранчевій зоні карантину. А Тернопільська і Чернівецька області - у жовтій зоні

За прогнозами Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, найближчим часом із червоної зони карантину вийде одразу шість областей та Київ.  

"Після Луганської та Львівської областей із червоної зони можуть вийти Київ та весь регіон, а за ними Донецький, Херсонський та Одеський", - розповіла експерт Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Катерина Кузьмінова.

Новини за темою: Карантин в Україні: У Києві та Львові учні повертаються до шкіл

Днями мер Києва Віталій Кличко повідомив, що столиця незабаром вийде із червоної зони карантину. Це пов'язано з покращенням ситуації з коронавірусом. Кличко зазначив, що заповненість ліжок у лікарнях знизилася до 58%. При цьому зайнято 61% ліжок із киснем.

За словами міського голови Києва, ситуація з COVID-19 залишається загрозливою, але цифри можуть піти на спад завдяки вакцинації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.