В Україні дозволено COVID-вакцинацію дітей: Де робити щеплення і які побічні дії можуть виникнути

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Щеплення дітей від коронавірусу в Україні дозволені, але за певних умов

Вакцинування дітей від COVID-19 на порядку денному в усьому світі. Якщо у США і Великій Британії уже думають над дозволом робити щепленням дітям дошкільного віку, а в Ізраїлі щепили половину дітей країни, то в Україні це питання тільки починає вирішуватися. Так, днями стало відомо, що Міністерство охорони здоров'я оновило рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу дітей. Цьому посприяла незадовільна ситуація зі статистикою захворюваності – справа у тому, що нові штами ковіду, зокрема "Дельта", тепер доволі часто вражають дітей і підлітків – вони стикаються з важким протіканням хвороби та відчутним впливом на здоров’я і самопочуття протягом кількох місяців.

Далі розповідаємо детальніше про офіційний дозвіл старту імунізації підлітків в Україні та про можливі побічні дії, що можуть у них проявитися після вакцинування.

Що вирішив МОЗ щодо щеплення дітей від COVID

Останні кілька тижнів в Україні щодня фіксується понад тисячу, а іноді – півтори тисячі інфікувань коронавірусом серед дітей. З огляду на це, а також на розвиток небезпечного штаму "Дельта" і на часті випадки зараження дорослих, ще на початку жовтня в Україні дозволили щеплення від Covid-19 дітям з групи ризику. Це ті, хто має складні супутні хронічні захворювання, ослаблений імунітет або перенесли трансплантацію органів.

Фото з відкритих джерел

Майже одразу після цього дозволу – 13 жовтня – МОЗ постановило дозволити щеплення усіх дітей віком від 12 років. Проте про це стало відомо лише днями. Станом на 26 жовтня першу дозу препарату отримали 13,5 тисяч українських дітей, а дві дози отримали 9 тисяч дітей у віці від 12 до 17 років.

Відповідно до рекомендацій щодо щеплення дітей Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, щеплення дітей рекомендують робити лише однією вакциною – Comirnaty від Pfizer/BioNTec. Цей препарат схвалений до використання для дітей у Великій Британії, США, ЄС та Ізраїлі.

Щеплення мають робити за схемою – 2 дози по 0,3 мл з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб. Враховуючи дані з безпеки та ефективності вакцини Pfizer, дітей можна вакцинувати з 12 років.

Новини за темою: В Україні не буде примусової вакцинації від коронавірусу, - Шмигаль

Як і де робити щеплення дитині

Щеплення дітям мають робити виключно після згоди їхніх батьків і тільки у їх присутності. Щоб зробити дитині щеплення від коронавірусу, батьки мають отримати направлення у педіатра або сімейного лікаря і прийти до пункту щеплення, де проводять вакцинацію препаратом від Pfizer.

Фото з відкритих джерел

Варто відзначити, що процедуру отримання дітьми ковід-сертифікатів поки не визначено. Справа у тому, що чинні ковід-сертифікати потребують верифікації та "Дія підпису", а їх не можуть отримати особи до 18 років. Щоправда, зважаючи на те що низка країн уже вимагає такі документи від дітей з 12 років при перетині кордону, у Мінцифри почали розробку механізму отримання дітьми електронних ковід-сертифікатів.

Протипоказання для щеплення дітей

Щеплення вакциною Pfizer/BioNTech протипоказано, якщо у дитини раніше були серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини. Також не рекомендують введення препарату дітям, які перенесли міокардит, перикардит або мультисистемний запальний синдром.

При цьому особи, у яких в анамнезі був міокардит, не пов'язаний з вакцинацією проти COVID-19, і вони більше не перебувають під наглядом кардіолога, мають бути вакциновані проти COVID-19.

Новини за темою: Карантинні обмеження в державі можна скасувати при вакцинації 70% населення, - Шмигаль

Ймовірні побічні дії у дітей після вакцинації

Дослідження показали, що при вакцинації дітей Pfizer спостерігаються рідкісні випадки міокардиту – запалення серцевого м'яза. Компанія-виробник вакцини наразі проводить дослідження цього побічного ефекту, проте стверджує, що його фіксують надзвичайно рідко.

Окрім цього, у всіх без винятку існуючих вакцин є рідкісна побічна реакція – анафілактичний шок.

Новини за темою: Чому перед вакцинацією проти COVID-19 не потрібні аналізи: Відповідь МОЗ

*************

Незважаючи на дозвіл імунізувати найменших у багатьох країнах світу, випробування вакцин від коронавірусу для дітей ще тривають. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.