Усікновення глави Іоанна Предтечі: Прикмети і заборони на Головосіка

Топ-новина
Топ-новина
День Усікновення глави Іоанна Предтечі присвячений скорботі Фото з відкритих джерел

У цей день не можна вживати круглі або червоні продукти і ставити на стіл круглі блюда

У суботу, 11 вересня, православні християни вшановують жалобний день - страту святого пророка Іоанна Хрестителя (Предтечі). У цей день священнослужителі рекомендують дотримуватися суворого посту та не вживати круглі і червоні продукти. Розповідаємо далі, яких традицій дотримуються віряни у Головосік та що цього дня робити не рекомендовано. 

Хто такий Іоанн Предтеча 

Іоанн Предтеча (або Іоанн Хреститель) -   останній пророк Старого Заповіту. Він вважається попередником Ісуса Христа, який пророкував його пришестя. Від цього і назва - Предтеча - що означає “попередник”.

За походженням Іоанн Хреститель був двоюрідним братом Ісуса Христа, старшим за нього на півроку. Святого Іоанна назвали Хрестителем, адже він перший хрестив людей у водах річки Йордан, промовляючи такі слова: “Я хрещу вас водою, але прийде Той, Хто більший за мене, Він буде хрестити вас Духом Святим”. 

Хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордан Фото з відкритих джерел

Іоанн Предтеча мав дар проповіді та вмів зцілювати людей. При цьому жив Святий Іоанн у пустелі, а їв лише дикий мед і комах. 

Сам Ісус Христос називав Іоанна “найкращим із людей”. За переказом, після страти Іоанна Ісус відійшов у пустелю, де молитвами просив Бога пробачити людей за їхню жорстокість.

Страта Іоанна Хрестителя

У Євангелії від Марка сказано, що після Хрещення Ісуса Христа Іоанн Предтеча продовжив пророкувати та викривати гріховність людей задля їхнього каяття і порятунку. 

Святий Іоанн відкрито засуджував і вчинок тетрарха Галілеї Ірода. Останній відібрав у свого брата дружину Іродіяду і одружився з нею. За це Іоанна Хрестителя кинули до в'язниці, однак вбити його Ірод не наважився. Він поважав святого і навіть іноді слухав його проповіді.

Одного разу на дні народження тетрарха дочка Іродіади Соломія догодила Іродові своїм танцем. Той пообіцяв у нагороду будь-яке її бажання. Соломія ж, за намовою матері, попросила принести їй на блюді голову пророка Предтечі. Іроду не сподобалося таке побажання, однак він його все ж виконав. 

Усікновення глави Іоанна Предтечі Фото з відкритих джерел

Після смерті тіло Іоанна Хрестителя було поховано його учнями в місті Севастії. Голову ж Іродіада кинула в брудне місце в посудині на Оливній горі.

Що не можна робити у Головосік 

У цей день священнослужителі рекомендують вірянам дотримуватися суворого посту. Зокрема, заборонено вживати алкоголь, м'ясо, яйця, молоко і рибу. За повір'ям, цього дня не можна вживати круглі або червоні продукти і ставити на стіл круглі блюда.

Також вірянам заборонено що-небудь  різати, стригтися, займатися рукоділлям, хатньою роботою та роботою в землі, веселитися, співати, танцювати та брати участь в інших розвагах. 

Прикмети на Усікновення глави Іоанна Предтечі

Побачити лебедя в небі - до снігу Фото з відкритих джерел

  • Якщо журавлі цього дня полетіли на південь - зима буде ранньою. 
  • Якщо шпаки не відлітають у теплі краї, то прийшло бабине літо.
  • Побачити лебедя в небі - до снігу, а гуся - до дощу. 
  • Дощ із грозою - до теплої осені.
  • Зустріти на шляху білу собаку -  до швидкого фінансового добробуту та удачі. Однак тварину потрібно чимось пригостити. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.