Українській незалежності – 30 років: Програма урочистостей до свята

Топ-новина
Топ-новина
Урядовці вже спланували програму заходів до Дня Незалежності України Фото з відкритих джерел

Планується десять основних заходів у день свята

Незабаром Україна святкуватиме 30 років своєї незалежності, і на честь цього свята заплановано низку цікавих заходів. Уряд підрахував, що витрати безпосередньо на урочистості сягнуть позначки у 100 мільйонів гривень. Нещодавно глава держави анонсував програму заходів, повідомивши про подію окремо.

Далі розповідаємо про призначені на 24 серпня урочисті заходи з нагоди святкування ювілею незалежності нашої країни.

Плани уряду і президента щодо святкування

Президент України Володимир Зеленський на форумі "Україна 30" провів презентацію заходів з нагоди 30-го Дня Незалежності України. Він підкреслив, що буде не просто великий парад, салют та концерт, а можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки незалежності і чого маємо навчитися, щоб ніколи її не втратити.

16 серпня в Україну зі Швеції привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика, й усі охочі зможуть побачити її в Софійському соборі упродовж наступних трьох місяців. Окрім цього, прибудуть також гетьманська булава, яка могла належати Іванові Мазепі, п’ять універсалів та клейноди.

Копія Конституції Пилипа Орлика Фото з відкритих джерел

Оригінал так званої Конституції Орлика, яку історики вважають першою у світі конституцією, зберігся у двох екземплярах – перший у Росії, другий – у Національному архіві Швеції.

Цікава річ – за останні триста років шведський примірник Конституції не вивозили за межі Швеції, тому його навіть не оцінювали для страхування.

Щоб забезпечити цінним експонатам безпеку, у Софійському соборі буде встановлено безпровідні камери спостереження і датчики руху та три кола безпеки по периметру собору. Працюватиме кнопка виклику оперативної групи, а також цілодобова система сигналізації вітрини і самого собору.

Новини за темою: День Незалежності, Успіння Пресвятої Богородиці і видовищний зорепад: Свята і астрономічні явища серпня

22 серпня відбудеться вшанування полеглих на Донбасі військових, добровольців, медиків і волонтерів. Також цього дня буде вручена нова премія – "Національна легенда України" – державна нагорода "геніям українського народу".

Вперше в Україні нагороджуватимуть новою державною відзнакою, запровадженою за ініціативою президента. За словами глави держави, її отримають видатні особистості, які принесли Україні всесвітню славу і визнання.

Володимир Зеленський на форумі "Україна 30" Фото з відкритих джерел

23 серпня у географічному центрі Україні зведуть Монумент Єдності України. Одночасно в містах піднімуть у небо державний прапор. Також відбудеться перший саміт Кримської платформи. За словами Зеленського, участь у ньому уже підтвердили представники США, Великої Британії, Польщі, Туреччини, Франції, Німеччини, країн Балтії та інших держав ЄС, Австралії, Нової Зеландії, Республіки Корея – всього 29 країн. За результатами саміту заплановане підписання спільної декларації.

Цього ж дня у Києві у національному заповіднику "Софія Київська" відбудеться Саміт перших леді та джентльменів, організований з ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Дружина президента зазначила, що саміт під назвою "М'яка сила в новій реальності" стане культурним діалогом із гуманітарним впливом. Під час саміту за участі фахівців у різних сферах з різних країн говоритимуть і про проблеми, і про здобутки у багатьох галузях: про забезпечення рівного доступу до медичних послуг та освіти, про рівні можливості у сфері культури та розвитку в нових умовах.

24 серпня відбудеться військовий парад. Це вперше за 30 років незалежності України заплановані заходи за участю всіх сил сектору безпеки й оборони України та країн-партнерів.

В урочистостях до Дня Незалежності України візьмуть участь військові ЗСУ Фото з відкритих джерел

Представник Центрального управління безпеки військової служби Збройних сил України полковник Руслан Сергієнко зазначив, що до участі в урочистих заходах буде залучено понад 5000 особового складу, 100 літальних апаратів, 400 одиниць озброєння і техніки. В рамках параду заплановано урочисте проходження бойових кораблів, проліт авіації, показ озброєння та військової техніки в Одесі (у водах Чорного моря) і у Києві (у водах Дніпра).

Також безпосередньо у День незалежності у Києві на площі Конституції пройде благодійний концерт Андреа Бочеллі "Голос моєї душі" з метою підтримки створення Центру сучасного мистецтва України – музею Івана Марчука.

Ввечері 24 серпня у Національному спортивному комплексі "Олімпійський" пройде святкове шоу "Незалежність у нашій ДНК. День Незалежності країни" за участі зірок естради, артистів опери і балету та симфонічного оркестру.

Новини за темою: Парад, концерт і нові традиції: Стало відомо, як Україна буде святкувати День Незалежності

Скільки витратять на свято незалежності?

Точна сума витрат безпосередньо на урочистості по всій Україні поки не оголошувалася. Але відомо, що приблизно йдеться про 100 мільйонів гривень. При цьому Міністерство фінансів оцінило святкування і підготовку до 30-річчя української незалежності аж у 5,4 мільярда гривень.

План заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України передбачає, окрім святкових урочистостей, ще й великі інфраструктурні проекти, як-от модернізацію шести регіональних аеропортів, розбудову євроколії Київ – Львів – Скнилів, закінчення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу у київській лікарні "Охматдит". Видатки у розмірі 5 мільярдів гривень є виправданими, бо це – далекоглядні проекти, хоча вони будуть завершені нескоро і точно не до 24 серпня 2021 року.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.