Україна вийшла на плато захворюваності на COVID-19. Що це означає і коли можуть послабити карантин

Топ-новина
Топ-новина
Ситуація з кількістю хворих почала поступово стабілізуватися Фото з відкритих джерел

Ситуація із захворюваністю в країні стабілізується

Україна в середині листопада досягла плато захворюваності на коронавірус. Ситуація з кількістю хворих і госпіталізованих почала поступово стабілізуватися. У зв'язку з цим влада не виключає ослаблення карантину відразу в декількох регіонах. Про те, як змінилася ситуація з COVID-19 і де можуть пом'якшити обмеження, розповідаємо далі. 

На плато захворюваності

Під поняттям "вихід на плато" ховається крива за кількістю нових інфікованих. Тобто кількість нових заражених залишається однаковою протягом тривалого періоду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на селекторній нараді у президента України підкреслив, що за минулий тиждень виявлено 139,9 тисячі нових випадків. Тоді як тижнем раніше кількість хворих становила 152 тисячі.

Що стосується госпіталізації, то за минулий тиждень показник становив 30 тисяч осіб, а тижнем раніше - 34 тисячі. На сьогодні в Україні зайняті 50 962 ліжка в лікарнях проти 51 700 минулого тижня. За словами глави уряду, в Україні вже досягнуто плато захворюваності і почався рух зі стабілізації ситуації.

Фото з відкритих джерел

Ще на початку листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що рівень госпіталізації хворих коронавірусом перебуває на плато вже тиждень завдяки темпам вакцинації.

Темпи вакцинації в Україні

Попит на вакцинацію в Україні зріс ще в жовтні. Цьому послужило введення в областях червоної зони карантину. При цьому обмеження не поширюються на вакцинованих людей або на громадян з негативними результатами тесту на коронавірус. Більш того, невакцинованих представників низки професій почали усувати від роботи. 

За даними МОЗ, в Україні з початку вакцинальної кампанії було проведено більше ніж 21 тисячу щеплень від коронавірусу. Зокрема, 12 331 550 громадян отримали одну дозу вакцини, а 8 887 415 осіб - дві. 

Фото з відкритих джерел

Лідерами за кількістю повністю вакцинованого населення є Київ (40,38%), Полтавська (29,19%), Київська (28,61%), Дніпропетровська (27,15%) і Черкаська області (25,64%). 

Найнижчі темпи вакцинації в Луганській (7,51%), Донецькій областях (8,34%) і на Закарпатті (14,30%). 

Ситуація з коронавірусом в регіонах

Станом на 16 листопада в червоній зоні карантину перебувають Київ і ще 17 областей України:

 • Волинська
 • Дніпропетровська
 • Донецька
 • Житомирська
 • Запорізька
 • Івано-Франківська
 • Київська
 • Луганська
 • Львівська 
 • Миколаївська
 • Одеська
 • Ровенська
 • Сумська
 • Херсонська
 • Хмельницька
 • Черкаська
 • Чернігівська

З опівночі 18 листопада до них приєднається ще й Вінницька область. 

Відзначимо, в червоній зоні карантину заборонена робота кафе, ресторанів, барів, ТРЦ, спортзалів, готелів, розважальних закладів і т.д. Але обмеження не поширюється на людей, які повністю вакциновані від коронавірусу або ж мають негативний тест на COVID-19. 

Фото з відкритих джерел

У Києві громадський транспорт може працювати за умови, що водії та пасажири мають сертифікат про вакцинацію або результат негативного тесту на коронавірус. За проїзд без документів передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Конкретний розмір штрафу визначатиме суд. 

Від початку пандемії в Україні зафіксовано 3 244 749 випадків коронавірусу, серед яких 77 985 випадків - летальні. Одужали, за даними МОЗ, 2 664 373 людини. 

Послаблення карантину

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, з наступного тижня частина регіонів зможуть покинути червону зону карантину. Йдеться про області, де відсоток нових випадків COVID-19 істотно зменшився, з ним зменшилася і кількість зайнятих ліжко-місць з киснем. 

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, послабити карантин можуть у Херсонській та Луганській областях. Це буде можливо, якщо в регіонах продовжиться позитивна динаміка із захворюваністю на COVID-19.

Раніше в МОЗ заявили, що навесні в Україні можуть скасувати карантинні обмеження за умови вакцинації від коронавірусу 70% населення. Головний санітарний лікар Ігор Кузін підкреслив, що Україна може послабити карантин до настання Нового року, якщо будуть збільшені темпи вакцинації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.