Україна розпочала спецоперацію “Полісся” на кордоні з Білоруссю. Що вона передбачає

Топ-новина
Топ-новина
На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся" ДПСУ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що Україна повинна бути готовою до будь-якого сценарію

Вже кілька тижнів мігранти з країн Близького Сходу та Африки намагаються силою прорватися до Європи, щоб отримати там притулок.  У зв’язку з напливом нелегалів Польща, Литва та Латвія оголосили надзвичайний стан та ухвалили рішення про будівництво паркана на кордоні. Однак ситуація продовжує загострюватися. У зв’язку з цим вночі 23 серпня Україна розпочала спецоперацію “Полісся”. Про те, що вона передбачає і яка ситуація на білорусько-українському кордоні, розповідаємо далі. 

Що передувало міграційній кризі

Ще у травні Олександр Лукашенко оголосив, що не буде затримувати нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити в Евросоюз через білоруський кордон.  

У серпні Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Лукашенка у використанні мігрантів як зброї у гібридній війні проти Європейського Союзу. Тоді прем’єр-міністри країни звернулися до ООН із закликом вжити заходів щодо керівництва Білорусі. 

Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.

Новини за темою: Натовпи мігрантів, військові і сльозогінний газ. Що відбувається на білорусько-польському кордоні

Польща, щоб убезпечити себе від напливу нелегалів, почала будувати на кордоні з Білоруссю паркан. Однак це не допомогло стримати мігрантів, і 8 листопада ситуація загострилася. У ніч на 10 листопада дві великі групи мігрантів увірвалися до Польщі, однак у підсумку усіх їх затримали. З того часу на білорусько-польському кордоні регулярно фіксуються спроби нелегалів прорватися на територію ЄС. 

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав кризу з мігрантами вздовж кордону "найбільшою спробою дестабілізувати Європу" з часів холодної війни та попередив, що найгірше ще попереду.

Чому Україна опинилася під загрозою

У зв’язку із загостренням ситуації у сусідніх державах Україна посилила охорону власного кордону. 10 листопада міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що до охорони залучать Національну гвардію, Національну поліцію та підрозділи Військ територіальної оборони.

"Не можу вдаватися в конкретні деталі, але можу сказати однозначно, що ми готуємося до сценаріїв, подібних зі сценаріями, які відбуваються сьогодні на польсько-білоруському кордоні. Ми прийняли рішення про посилення присутності Державної прикордонної служби на кордоні з Білоруссю. Сьогодні були визначені найбільш можливі для масового скупчення мігрантів на території державного кордону. Також буде здійснено посилення охорони державного кордону", – зазначив Монастирський.

Новини за темою: Білорусь використовує мігрантів як "біологічну зброю", - Резніков

22 листопада в адміністрації Державної прикордонної служби України розпочав роботу міжвідомчий штаб. Він повинен координувати взаємодію суб’єктів, залучених до посилення та захисту українського кордону. Штаб націлений на протидію можливій міграційній кризі на кордоні.

На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся" ДПСУ

24 листопада перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко заявив, що на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України. 

У зв’язку з цим Україна розпочала на кордоні з Білоруссю спеціальну прикордонну операцію "Полісся". Вона є подальшим заходом для нарощення охорони та захисту українського кордону. 

Що передбачає операція “Полісся”

Спеціальна операція “Полісся” координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно із силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

Головне її завдання - не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну. Для цього забезпечується координація дій всіх задіяних сил. У рамках спецоперації патрулювання і моніторинг кордону буде здійснюватися за допомогою авіації, безпілотних авіаційних комплексів і технічних засобів спостереження.

На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся" ДПСУ

Крім того, операція передбачає суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. Йдеться про виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів у межах прикордонних районів. Також відбуватимуться перевірки  автобусних та залізничних станцій. 

Контролюватимуть ситуацію вздовж кордону збільшені прикордонні наряди. В ДПСУ підкреслили, що кількість сил для охорони будуть збільшувати на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

Додамо, для інженерно-технічного облаштування держкордону Кабінет міністрів вже виділив Державній прикордонній службі 21 мільйон гривень. Окрім того, в уряді пообіцяли спрямувати ще 175 мільйонів гривень на посилення охорони кордону.

Новини за темою: Магазин, обмінний пункт, хот-доги: У Білорусі створили містечко мігрантів

“Розуміючи непросту ситуацію на білорусько-польському кордоні, ми продовжуємо посилювати наші кордони. Не можна виключати, що міграційний дестабілізаційний проект може бути поширений на українсько-білоруський кордон”, - заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Глава уряду наголосив, що Україна повинна бути готовою до будь-якого сценарію.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.