Україна повністю у зеленій зоні: Що відтепер дозволено

Топ-новина
Топ-новина
Статистика коронавірусу не така загрозлива, як кілька місяців тому Фото з відкритих джерел

МОЗ оприлюднило нові дані щодо зонування регіонів

Станом на середу, 9 червня, всі області України повністю перешли у зелену зону карантину. Про це свідчать нові дані, оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров’я.   

Далі розповідаємо, що означає зелена зона для нашої країни та які обмеження вона передбачає в умовах пандемії коронавірусу.

Що дозволено у зеленій зоні карантину

Перебування на зеленому рівні епідемічної небезпеки означає, що рівень захворюваності становить 74 і менше на 100 тисяч населення при визначеному показнику 75 на 100 тисяч населення. Як свідчать дані МОЗ, у 16 регіонах цей показник нижчий за визначений.

Рівень госпіталізацій по Україні 8 червня становив 15,5 на 100 тисяч населення при визначеному показнику 60 на 100 тис. населення. Завантаженість ліжок з киснем – 17% при граничному показнику 65%.

Тим часом у Києві показник рівня захворюваності на коронавірус становить 169, рівень госпіталізацій – 13,4 при показнику 60 на 100 тисяч населення, рівень завантаженості ліжок з киснем – 9,9% при граничному показнику 65%. 

Новини за темою: У Латвії підтвердили "колумбійський" штам коронавірусу

Кабінет міністрів постановив дозволити таке:

  • проведення масових заходів, у тому числі у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування, за участю більше однієї особи на 4 квадратних метри або наповненістю залів більше двох третин місць. При цьому розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім поруч у кожному окремому залі.
  • прийом відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів більше двох третин місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або більше 50% місць (розміщення здійснюється у шаховому порядку) у кожному окремому кінозалі або залі.

Ці обмеження не застосовуються, якщо у всіх учасників та організаторів заходу є документ, що підтверджує повний курс вакцинації або негативний результат тесту на коронавірус (методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена), зробленого не раніше 72-х годин до проведення заходу.

Що передувало?

За тиждень до переходу України на зелений рівень спостерігалися певні "гойдалки" стосовно статистики інфікувань у регіонах. Приміром, 5 червня показникам зеленої зони карантину відповідали 15 регіонів, але вся країна перебувала у жовтій зоні. 

Заборони карантину в Україні були пом'якшені Фото з відкритих джерел

Наступного дня – 6 червня – ще у двох областях ситуація з коронавірусом покращилася. Донецька та Львівська область знизила коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування, зупинившись на позначці 4,6% і 4,4% відповідно.  Близькими до зеленої зони були показники у Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій областях.

Зрештою 8 червня заговорили про перехід більшості регіонів у зелену зону, а 9 червня МОЗ офіційно заявив про це. 

Новини за темою: Теорія штучного походження коронавірусу: Чотири важливі висновки

Критерії встановлення зеленої зони карантину

2 червня Кабінет міністрів України змінив критерії встановлення зеленої зони карантину. У постанові уряду № 583 прописані нові умови впровадження зеленого рівня епідемічної небезпеки:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування на 100 тисяч населення за останні 14 днів становить менше 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу) – менше 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення становить понад 300;
  • на всій території України немає регіонів із червоним рівнем епідемічної небезпеки. 

Новини за темою: Нові штами коронавірусу можуть мати катастрофічні наслідки, - ВООЗ

Статистика інфікувань за останній тиждень

За останній тиждень статистика нових випадків захворювання на коронавірус та одужань в Україні виглядала так:  

3 червня – 2 581 нових випадків коронавірусу, 102 летальних випадки, 9519 осіб одужало.

4 червня – 2 266 нових випадків коронавірусу, 95 летальних випадків, 8291 особа одужала.

5 червня – 1 897 нових випадків коронавірусу, 86 летальних випадків; 8330 осіб одужало.

6 червня – 937 нових випадків коронавірусу, 42 летальних випадки, 4516 осіб одужало.

7 червня – 535 нових випадків коронавірусу, 33 летальних випадки, 1743 особи одужало.

8 червня – 1 602 нових випадки коронавірусу, 118 летальних випадків, 6751 особа одужала.

9 червня – 1 385 нових випадків коронавірусу, 77 летальних випадків, 6962 особи одужали.

За весь час пандемії в Україні захворіло 2 218 039 осіб, одужало 2 108 684 особи, також було зафіксовано 51 410 летальних випадків і проведено 10 405 577 ПЛР-тестувань. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.