У Києві ввели авансовий платіж за опалення: Що це означатиме для киян

Топ-новина
Топ-новина
Столичним споживачам рекомендують влітку платити за тепло Фото з відкритих джерел

У столиці впроваджують авансовий платіж за послугу централізованого опалення

Київська міська влада повідомила, що у столиці впроваджують рекомендований авансовий платіж за опалення. Це не нова система, але раніше авансові платежі були рівномірно розподілені протягом всього року.

Далі розповідаємо, що передбачає система авансового платежу та про те, які наразі діють правила оплати опалення у столиці.

У чому суть нововведення?

Про впровадження авансового платежу за послугу опалення заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Київська міська рада впроваджує рекомендований літній авансовий платіж. Це означає, що певний відсоток оплати опалення можна здійснити за бажання в літній період.

Така система існувала раніше, коли платежі за опалення були рівномірно розподілені протягом всього року.

За словами посадовця, це допоможе вчасно почати опалювальний період, а також зробить зимові рахунки за опалення більш збалансованими і зменшить навантаження на споживачів. 

Новини за темою: Тарифи на тепло і гарячу воду з початку опалювального сезону можуть зрости на 20%, - експерт

Що таке авансові платежі за ЖКХ?

Про авансові платежі у галузі житлово-комунальних послуг українці дізналися кілька років тому. Приміром, у рахунках за газ з’явилася нова графа – рекомендований платіж.

Прийнятий у 2018 році парламентом закон "Про житлово-комунальні послуги" запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені. Згідно з документом, пеня почне діяти у разі найменшого порушення термінів платежу за комунальні послуги –  відсотки нараховуватимуть за кожен день несплати. Тому постачальники газу у рахунках для споживачів ввели нову графу – рекомендований платіж на наступний місяць. Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ та нарахування пені та штрафів. Під час розрахунку рекомендованого платежу кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. 

Фото з відкритих джерел

Рекомендовані авансові платежі впровадили свого часу і водоканали як так звану "фінансову подушку" для підприємств, щоб послуги водопостачання і водовідведення надавали безперебійно. Ці кошти тимчасово дозволяють перекрити відсутність платежів від тих споживачів, котрі з якихось причин не платять за спожиті послуги.

При цьому "рекомендований платіж", вказаний у квитанціях, не є обов'язковим до сплати. 

Новини за темою: "Нафтогаз" підготував трирічний контракт на постачання газу для теплокомуненерго

Як платити за опалення у Києві?

Наразі процедура оплати за постачання теплової енергії є такою: сплатити рахунки за теплопостачання потрібно до 20 числа кожного місяця за послуги, спожиті у попередньому календарному місяці. 

Можна оплатити платіжною карткою: в особистому кабінеті на сайті КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр"; в особистому кабінеті на сайті КК "Центр комунального сервісу" або через платіжні онлайн-сервіси.

Також можна оплатити послуги з теплопостачання готівкою. Це можна зробити у відділенні банку або "Укрпошти" чи через термінал самообслуговування у точках прийому "Центру комунального сервісу".

Окрім цього, щоб сплатити за опалення, можна звернутися до "Київтеплоенерго" за телефонами: 1557 або 044-247-40-40; до "Контактного центру Києва" за телефонами: 1551, 044-205-73-37; до Центральної диспетчерської служби з питань ЖКГ за телефонами: 1557, 044-500-15-57. Також можна використовувати сайти: kte.kiev.ua1557.gov.ua, 1551.gov.ua

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.