Третя доза вакцини проти "Дельти": Який препарат може захистити від нових штамів коронавірусу

Топ-новина
Топ-новина
Три дози вакцини можуть захистити від інфікування "Дельтою" Фото з відкритих джерел

Дослідження доволі цікаве і може стати новим керівництвом до дії

Нещодавно китайські дослідники припустили, що збільшення кількості доз вакцини від коронавірусу може збільшити гарантію незараження новим штамом "Дельта". Наразі тривають детальні дослідження, котрі покликані спростити або підтвердити цю наукову гіпотезу. 

Розповідаємо детальніше про дослідження щодо кращої ефективності у захисті від коронавірусу за певного сценарію вакцинування.

Що може ефективно захистити від штаму "Дельта"?

Бустерна, тобто допоміжна, доза вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech проти COVID-19 має здатність підвищувати активність антитіл проти штаму коронавірусу "Дельта". Саме після введення третьої дози ефективність антитіл людини у протидії штаму зростає. Такого висновку дійшли дослідники з Академії наук Китаю, компанії Sinovac Biotech та університету Фурана. 

Цікава річ – раніше деякі країни світу відмовилися від китайської вакцини Sinovac Biotech через недостатню кількість доказів її ефективності проти штаму "Дельта", а тепер, здається, розпочинається зворотна кампанія. Якщо ефективність третьої дози вакцини Sinovac Biotech проти штаму "Дельта" буде гарантовано доведена, медичні відомства почнуть рекомендувати громадянам робити третє щеплення для убезпечення себе від інфікування "Дельтою". 

Фото з відкритих джерел

Ми уже маємо результати досліджень китайських учених. У зразках, взятих у реципієнтів через 6 місяців після другого щеплення вакциною Sinovac, активність нейтралізуючих антитіл до "Дельти" була майже нульовою. При цьому результат показує, що через чотири тижня після третьої дози Sinovac антитіла більш ніж у 2,5 рази краще протидіють штаму "Дельта", порівняно з результатом, який спостерігався за аналогічний проміжок часу після другої дози. Однак науковці не зазначили, як саме зміни активності антитіл зможуть запобігти зараженню штамом "Дельта". У дослідженні взяли участь 66 учасників, які отримали дві або три дози вакцини Sinovac Biotech. 

Новини за темою: Після вакцини CoronaVac жінки більш захищені від важкого "Дельта"-штаму, ніж чоловіки, - вчені

Ефективність вакцини CoronaVac

Попередні дослідження свідчили про те, що вакцина проти коронавірусу виробництва Sinovac ефективна на такому рівні:

  • на 65,9% – проти симптоматичного перебігу коронавірусу;
  • на 87,5% – у запобіганні госпіталізації;
  • на 90,3% – у запобіганні переведенню до реанімації;
  • на 86,3% – проти смерті від ускладнень.

Крім цього, науковці з Таїланду довели безпечність комбінації першої дози китайської вакцини Sinovac та іншої, корейської, вакцини AstraZeneca.

До кінця вересня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров'я планує поставки близько 100 мільйонів доз вакцин Sinovac та Sinopharm проти COVID-19, здебільшого у країни Африки та Азії. 

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що станом на серпень наша країна отримала понад 5 мільйонів доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Близько 1,18 мільйона українців уже зробили щеплення цим препаратом. 

Новини за темою: Куба перша у світі почала вакцинувати від коронавірусу дітей від 2 років

Як вакцини впливають на нові штами COVID-19

Відповідно до даних, опублікованих вченими за червень-липень цього року, щеплення проти коронавірусу не є настільки ефективними, як це вважалося спочатку. Приміром, у Центрі контролю і профілактики захворювань США повідомили, що ефективність мРНК-вакцин – Pfizer та Moderna – знизилася до позначки 66%, тоді як спершу їхня ефективність оцінювалася у понад 90%.

Згідно з даними МОЗ Ізраїлю, ефективність вакцини Pfizer-BioNTech у профілактиці коронавірусу і його симптомів з червня знизилася до рівня 64%. При цьому вона залишається на 93% ефективною у захисті від госпіталізацій і важкого перебігу хвороби. 

Проте не можна сказати, що вакцини не працюють, навіть якщо у тій чи іншій країні виникає черговий спалах інфікувань. Насправді ефективність вакцини проти інфекції нижча, ніж її ефективність проти власне захворювання. Вакцина перш за все захищає людину від хвороби, але прищеплені особи можуть переносити вірус і заражати інших. 

фото з відкритих джерел

Чому ж ефективність вакцин таки знизилася? По-перше, через їхню застарілу формулу і постійну еволюцію вірусу. Препарати, якими ми робимо щеплення зараз, розроблялися під так званий уханьський варіант коронавірусу.

По-друге, знижує ефективність вакцини і час. Відповідно до аналізу наукового центру Zoe Covid, через півроку після другого щеплення вакцина Pfizer на 74% захищає від зараження коронавірусом. При цьому творці вакцини Pfizer визнали, що її ефективність знижується через півроку, сягаючи показника 84%. Для препарату AstraZeneca через 5 місяців після курсу вакцинації цей показник становить 67%. А у компанії Moderna кажуть, що їхня вакцина зберігає захист на рівні 93% і через півроку після другого щеплення. Також існують дані про ефективність вакцини CoronaVac стосовно штаму "Дельта" –  вона запобігає госпіталізації більше ніж на 90%. 

Новини за темою: Супутні захворювання не є протипоказанням до вакцинації, - Комаровський
 

*************

Єдиної думки щодо третьої дози вакцини серед науковців ще немає. То ВООЗ не рекомендує її робити, бо у світі не вистачає вакцини, то стверджує, що третє щеплення є добрим способом захиститися від інфікування…

І якщо у деяких країнах уже роблять щеплення третьою дозою вакцини, щоб посилити ефект від препарату, то в Україні поки не планують робити треті щеплення. У МОЗ кажуть, що наразі недостатньо наукових даних щодо впливу такого сценарію щеплення на організм людини і на імунну відповідь. Та все ж не виключено, що українці також робитимуть щеплення від коронавірусу третьою дозою вакцини. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.