Тарифи на тепло у Києві зросли: Для кого зміняться ціни на опалення і чому

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Вартість теплоенергії у столиці змінилася

Київська міська влада пообіцяла увімкнути опалення у столичних багатоквартирних будинках 23 жовтня – тому скоро у місті має розпочатися опалювальний сезон. Разом з теплом у квартири киян наступного місяця прийдуть і нові платіжки за опалення. До того ж тарифи на тепло у Києві підвищать, хоч і не для всіх категорій споживачів.

Далі розповідаємо детально про рішення підняти ціни на опалення для трьох категорій користувачів, про причини такого подорожчання, а також про актуальні тарифи на тепло для мешканців квартир.  

Для кого підняли тарифи на опалення у Києві

У комунальному підприємстві "Київтеплоенерго" повідомили, що тарифи на опалення зростуть виключно для комерційних, релігійних і бюджетних установ. У той же час вартість тепла для населення протягом опалювального сезону 2021-2022 рр. не змінюватиметься.

У КП зазначили, що підвищення вартості опалення пов'язане з подорожчанням газу в Україні. Наразі паливна складова у структурі тарифів на опалення, визначених підприємством "Київтеплоенерго", займає близько 80%.

Фактична ціна на придбання блакитного палива для теплокомуненерго зросла порівняно з вартістю, яка була закладена у тарифах у травні цього року.

Відповідно до умов договору з ДК "Нафтогаз Трейдинг", передбачена диференціація цін на природний газ. Відтак, для комерційних, бюджетних та релігійних організацій вартість газу визначається кожного місяця за ринковими цінами. 

У жовтні поточного року вартість блакитного палива для трьох вказаних категорій споживачів становитиме 25 гривень за 1 кубометр з урахуванням ПДВ. При цьому на момент перерахунку тарифів до економічно обґрунтованого рівня було передбачено ціну на рівні 11,6 гривень за 1 кубометр з ПДВ.

Фото з відкритих джерел

Бюджетні організації купуватимуть теплову енергію за ціною 2732 гривні за 1 Гкал (з ПДВ), релігійні організації – по 2689 гривень за 1 Гкал (з ПДВ), а інші категорії споживачів (комерційні) платитимуть по 2876 гривень за 1 Гкал (з ПДВ).

У Київській міській державній адміністрації заявили, що нові тарифи "Київтеплоенерго" для цих трьох категорій діятимуть до 30 вересня 2022 року. 

Новини за темою: У Києві вже майже 900 бюджетних закладів підключили до опалення, - КМДА

Актуальні тарифи на тепло у Києві

12 жовтня мер Києва Віталій Кличко підписав рішення Київради, відповідно до якого тарифи на опалення і гарячу воду для населення в опалювальному сезоні 2021/22 мають бути не вищі за тарифи, котрі діяли на початку поточного року.

Тоді ж стало відомо, що у Києві підвищили тарифи на опалення. Відповідно до розпорядження КМДА, вартість опалення збільшиться на 50% – за 1 Гкал тепла доведеться сплачувати від 2700 до 2900 гривень. При цьому минулого року ціна становила 1654 гривні за Гкал для тих, хто має лічильник тепла.  

Опалювальні проблеми у Києві

30 вересня стало відомо, що ситуація з опалювальним сезоном у столиці критична – місцева влада просить вирішити питання з тарифами на тепло. 

У прес-службі Віталія Кличка заявили, що хоча столичні тепломережі технічно і готові до початку опалювального сезону, та міський бюджет не зможе покрити видатки, якщо тарифи не стануть ринковими або якщо центральна влада не компенсує різницю.

За словами мера, деякі постачальники газу змінили ціни, а відтак тарифи на опалення і гарячу воду змінюються уже з жовтня. Вартість кубометра газу для киян від компанії "Київгазенерджі" становитиме 30,5 гривень. У порівнянні з вересневими цінами – 19,8 грн/кубометр – вартість блакитного палива піднялася майже вполовину.  

З опалювальним сезоном можуть виникнути складнощі фото з відкритих джерел

Кличко нещодавно заявляв, що у місцевий бюджет необхідно повернути різницю між тарифами минулих років та надати реальну компенсацію на наступні роки. Це дозволить зберегти тарифи для населення на рівні минулих років.  

"Сьогодні ми очікуємо від держави відповіді на ключове питання – яким буде механізм компенсації місцевим бюджетам, щоб ми могли не підвищувати тариф для населення. Але тариф досі не затверджений", - зазначає Віталій Кличко. 

Новини за темою: Якубін: Ми звикли, що можна користуватися водою, опаленням, електрикою, а тепер все це перетворюється на розкіш

Що з опаленням по Україні

Наприкінці вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ринкові зміни, коливання і тиск інших країн не вплинуть на тарифи на тепло в Україні.

Тоді ж Кабінет міністрів, НАК "Нафтогаз України", Асоціація міст України і Конгрес місцевої і регіональної влади підписали меморандум, згідно з яким тарифи для населення до завершення опалювального періоду не будуть підвищувати. Проте, незважаючи на меморандум, ніщо не завадить цінам на тепло зростати. Приміром, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що середнє зростання тарифів становитиме близько 10-20%, хоча подекуди зростання буде більш відчутним. Наприклад, у Чернівцях – на 70%, Каневі – на 35%, Полтаві – на 50%.

По Україні триває підготовка до опалювального сезону фото з відкритих джерел

Тарифи на тепло залежать від ціни на газ, тому є сенс пригадати, скільки пропонують платити за блакитне паливо різні газопостачальники країни. Так, приміром, компанія-постачальник "ТАС Енергія країни" встановила тариф на газ на рівні 30,06 грн/кубометр. А компанія YASNO, що працює лише у Києві, Донецькій та Дніпропетровській областях, встановила жовтневі ціни на газ на рівні 12 грн/кубометр.

"Полтавагаззбут" залишив ціну на жовтень на рівні 19,80 грн/кубометр, а "Галнафтогаз" – 7,99 грн/кубометр (це найнижча ціна на газ).

Тим часом прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще на початку осені заявляв, що урядовці розробили дієвий план з п'яти кроків, який дозволить безперебійно пройти прийдешній опалювальний сезон.

Для більшості українців по всій країні ціна на газ залишається фіксованою і становить від 8 до 10 гривень за 1 кубометр. У той же час вартість блакитного палива на європейських хабах досягла майже 30 гривень за 1 кубометр.

У зв'язку з цим Денис Шмигаль зазначив, що держава планує виділити понад 30 мільярдів гривень для підприємств теплокомуненерго на компенсацію різниці у тарифах, що є чинними для споживачів, та ринковими цінами блакитного палива.

Детальніше про підвищення тарифів на тепло та про проблеми перед опалювальним сезоном по всій Україні можна прочитати за цим посиланням, а також у цьому матеріалі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.