Школи готуються до дистанційної освіти? Як навчатимуться в Україні у разі посилення карантину

Топ-новина
Топ-новина
Kyiv Post

В Україні повністю вакциновано близько 35% освітян

Навчальний рік в Україні розпочався у традиційному вигляді – з лінійками і офлайн-уроками. Проте і чиновники, і прості українці все частіше говорять про можливе запровадження жовтої зони карантину вже у листопаді, тож питання дистанційного навчання стає актуальним. Окрім зростання темпів інфікування коронавірусом, причиною ймовірного впровадження "дистанційки" називають  низький рівень вакцинації освітян.

Далі розповідаємо, які регіони України таки можуть перейти на дистанційну форму навчання і коли введуть жовту зону карантину.

Коли можуть впровадити "дистанційку"?

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначили, що формат навчання учнів залежить від рівня епідемічної небезпеки в регіоні та темпів щеплення освітян.  

"Зелений" рівень епідемічної небезпеки, тобто низький рівень захворюваності, передбачає відвідування закладів освіти у звичайному режимі. Проте варто дотримуватися протиепідемічних заходів, затверджених головним санітарним лікарем для дошкільних закладів і закладів освіти.

При жовтому і помаранчевому рівнях епідемічної небезпеки, тобто середньому рівні захворюваності, дозволено відвідувати заклади освіти за умови, якщо у ньому вакциновано щонайменше 80% персоналу. Навчання забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо у закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання і протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада школи / коледжу / вишу. До роботи у жовтій зоні допустять шкільні колективи, де усі вакциновані хоча б однієї дозою вакцини.

"Червоний" рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності) передбачає:

Усім заборонено відвідувати заклади освіти. Винятки становлять вихованці садочків, спеціальних закладів освіти та учні 1–4 класів шкіл за умови, якщо у таких закладах провакциновано як мінімум 80% персоналу. Інші здобувачі освіти при цьому мають перейти на дистанційне навчання. 

Новини за темою: Україна готується перейти в жовту зону. Коли посилять карантин і які привілеї матимуть вакциновані

Які регіони на порозі дистанційного навчання

Минулого тижня у Міністерстві охорони здоров'я України попередили, що Україна може перейти у жовту зону карантину з 13 вересня. Поки цього не сталося, але це не означає, що не станеться у майбутньому. Тож школи у деяких областях країни вже почали готуватися до впровадження дистанційного навчання. 

Школи зможуть працювати за умови вакцинації більшості працівників Фото з відкритих джерел

Вакцинація щонайменше 80% освітян як головна умова, що дозволяє працювати навчальним закладам у жовтій зоні, наразі не виконана.

В Івано-Франківській громаді повний поріг вакцинації персоналу, тобто 80%, подолали лише 5 закладів освіти.

У Чернігові 80% персоналу вакцинувалося лише у двох закладах освіти – у школах № 17 та № 35.

У Рівненській області повністю вакцинувалися понад 80% педагогів лише у 46-ти закладах освіти з 1 230. У Рівному взагалі жоден зі 106 закладів не подолав таку позначку.

80% працівників вакцинували у 17-ти школах Одеси.

Далеко не всі освітяни зробили щеплення від коронавірусу у Львівській, Чернівецькій, Волинській областях. При цьому у Турійській громаді Волинської області школи уже перейшли на онлайн-навчання – справа у тому, що коронавірус діагностували у 6-ти із 27-ми працівників навчального закладу. А вакциновано проти COVID-19 там лише двоє працівників.

Фактично у разі переходу в жовту зону перейти на дистанційне навчання доведеться багатьом школам, якщо темпи вакцинації освітян не будуть пришвидшені.

Карантин у Києві Фото з відкритих джерел

Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, що тільки 35% працівників шкіл повністю вакциновані. Одну дозу отримали 62% освітян. Найкраща ситуація з вакцинацією вчителів у Київській області: там обидва щеплення зробили 56% освітян. Найгірші показники у Волинській та Запорізькій областях: вакцину там отримали близько 20% вчителів. За його словами, всі вчителі продовжуватимуть працювати незалежно від того, чи вакциновані вони, а заклад освіти працюватиме, тільки буде використовуватись дистанційна форма навчання. 

Новини за темою: В Україні встановлять спеціальні камери для контролю за дотриманням карантинних обмежень, - Кузін

Що із жовтою зоною карантину?

Ще 9 вересня, згідно з індикативними показниками, були підстави для запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки. З урахуванням цього МОЗ звернулось до Кабінету міністрів щодо розгляду цього питання на засіданні Національної комісії з ТЕБ і НС. Проте, незважаючи на швидке зростання кількості хворих на коронавірус в Україні, карантин з 13 вересня не посилили.

За словами міністра охорони здоров’я, спершу уряд ухвалює зміни до постанови щодо визначення "жовтого" і "червоного" рівнів епідемічної небезпеки, а після цього буде скликається засідання комісії з ТЕБ і НС, на якому приймається рішення про переведення України до "жовтого" рівня епідемічної небезпеки, яке вступить у дію через 7 днів.

Рішення про переведення країни до "помаранчевого" та / або "червоного" рівнів епідемічної небезпеки ухвалюватиме уряд. А рішення щодо кольорових маркерів епіднебезпеки у кожній області окремо будуть ухвалюватися у разі досягнення відповідних показників, що стосуються рівня захворюваності, тестування і завантаження медичних закладів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.