Сезон купання у Києві: Як у столиці готуються до пляжного сезону і де можна купатися

Топ-новина
Топ-новина
Труханів острів Фото з відкритих джерел

Скоро на київських пляжах побільшає відпочивальників  

В Україні нарешті встановилося тепле літо і водойми почали відчутно прогріватися, тож люди все частіше приходять до річок і озер засмагати і купатися. Втім, окрім відпочинку, водойми можуть становити небезпеку для здоров’я і навіть життя, особливо для дітей.

Тож далі розповімо про правила безпечного купання та про те, як у Києві готуються до пляжного сезону - 2021.

Сезон купання у Києві

Сезон купання на міських пляжах Києва офіційно ще не стартував, бо вода у Дніпрі досі прохолодна, а купання дозволено, коли температура води піднімається до +18.

Проте днями мер Києва Віталій Кличко заявив, що до літнього сезону у столиці уже готові всі 14 комунальних пляжів. На них обладнані питні фонтанчики, роздягальні, душі, є пункти рятувальників та громадські вбиральні. Також місто визначило 18 зон масового відпочинку біля води, але без купання.

На всіх комунальних пляжах чергуватимуть 120 лайфгардів, а також 20 водолазів і матросів-рятувальників із КП "Плесо".

Ще наприкінці травня міська влада перевірила готовність пляжів до купального сезону, стан рятувальних постів на водних об’єктах і пляжах. Результати показали, що усі характеристики щодо дотримання законодавства у сфері техногенної безпеки відповідають необхідним вимогам. У КМДА також зазначили, що на пляжах забезпечать щоденне прибирання та регулярне оновлення піску. 

Київська влада каже, що уже підготувала пляжі для відвідувачів Фото з відкритих джерел

За зовнішній вигляд, благоустрій, охорону, утримання та експлуатацію водойм і земель водного фонду у Києві відповідає комунальне підприємство "Плесо". Також компанія контролює якість питної води, води поверхневих водоймищ та піску.

Новини за темою: В Одесі закликали не відвідувати пляжі через загрозу інфекцій

Муніципальні пляжі Києва

Всього у Києві 14 офіційних пляжів. До муніципальних зон відпочинку, де дозволено купатися, належать такі: "Венеція" (станція метро "Гідропарк"); "Веселка" (Броварський проспект, 31); "Дитячий" (Броварський проспект, 5); "Золотий" (під мостом Патона); "Молодіжний" (станція метро "Гідропарк"); "Передмісна Слобідка" (Венеціанський острів, станція метро "Гідропарк"); "Тельбін" (проспект Павла Тичини, 18); "Райдужний" (вулиця Марка Черемшини, 19); "Центральний" (Труханів острів, станція метро "Поштова площа"); "Чорторий" (від станції метро "Почайна" до парку Дружби Народів); "Галерний" (Галерна затока, Корчувате); "Троєщина" (біля ЖК "Троєщина" на річці Десенці); "Вербний" (вул. Приозерна, 10А); "Пуща-Водиця" (ставок Горащиха у Пущі-Водиці). 

Один зі столичних пляжів Фото з відкритих джерел

Лабораторні дослідження води для купання проведуть, коли температура у водоймах перевищить 18 градусів. Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України щодо санітарних норм, такою має бути температура для проведення повноцінного дослідження поверхневих вод та відкриття купального сезону. За результатами досліджень пляжі отримають паспорти готовності.

У Київській міськраді кажуть, що дев’ять муніципальних пляжів цього року претендують на міжнародну екологічну відзнаку "Блакитний прапор" – за екологічність, чистоту і порядок.

Правила безпеки під час купання і відпочинку біля води

Перша і найголовніша умова безпечного відпочинку на воді, безумовно, це вміння плавати. Проте навіть той, хто добре плаває, має дотримуватися правил поведінки на воді, бо це – запорука безпеки життя. 

Правила безпечної поведінки на воді і на березі:

  • діти мають купатися лише під наглядом дорослих;
  • дітям треба вчитися плавати під керівництвом інструктора або батьків;
  • не варто купатися і особливо пірнати та стрибати вниз головою у незнайомих місцях та на великій глибині;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • потрібно обережно поводитися на надувних матрацах, особливо коли є вітер або сильна течія;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб уникнути переохолодження і судом;
  • краще покупатися кiлька разів по 10-20 хвилин, ніж одразу понад півгодини;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів.

Новини за темою: Розбиті пляшки й уламки з Delfi: В Одесі водолази готують морське узбережжя до пляжного сезону

Окрім небезпеки від води, на пляжах є і прихована загроза – різноманітні інфекції від ротавірусної до лептоспірозу.

Грибок і лишай – можна підхопити, якщо пройтись босими ногами по мокрому брудному піску. Щоб не заразитися, заходьте і виходьте з води у пляжному взутті, після відвідання пляжу мийте ноги, уникайте зайвого контакту з піском. Пляжний пісок майже ніколи не обробляється антисептиками, тому на глибині 5 сантиметрів існує стійке сприятливе середовище для інфекцій.

Ротавірусні і кишкові інфекції – можна підхопити, наковтавшись води під час пірнання. Щоб не заразитися, не пірнайте з головою і не ковтайте воду при купанні, не їжте продукти і страви сумнівної свіжості і якості, не купуйте на пляжі солодкі десерти і копчену рибу з рук.

Лептоспіроз – цю серйозну інфекцію, відому як водна лихоманка, розносять гризуни. Вона  загрожує важкими ускладненнями і навіть смертю. Щоби бактерії проникли в організм, достатньо непомітного ушкодження шкіри навіть при нетривалому контакті з водою, де є мікроби. Збудник також легко проникає через кон’юнктиву очей і слизові оболонки.

Щоб не заразитися, не купайтеся у водоймах з табличкою "Купання заборонено!" та у явно брудних річках і озерах.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.