Проїзд за COVID-сертифікатами. Як працюватиме транспорт з 21 жовтня і хто зможе їздити без вакцинації

Топ-новина
Топ-новина
В Україні з 21 жовтня обмежать роботу транспорту Фото з відкритих джерел

Обмеження стосуються автомобілів, автобусів, маршруток, поїздів та літаків, які курсують між областями

В Україні з 21 жовтня перестануть пускати у громадський транспорт пасажирів, які не вакцинувалися від коронавірусу. Обмеження стосується як регулярних, так і нерегулярних міжобласних перевезень. Розповідаємо детальніше, як працюватиме транспорт на карантині та хто має право на проїзд без вакцинації.  

Проїзд за COVID-сертифікатами

Міжобласні перевезення пасажирів обмежать у жовтій, помаранчевій чи червоній зонах. Користуватися транспортом зможуть лише вакциновані від коронавірусу пасажири і водії. Проїхатися дозволять і тим, хто має негативний тест на COVID, який діє 72 години. Обмеження стосуються автомобілів, автобусів, маршруток, поїздів та літаків, які курсують між областями. При цьому йдеться як про регулярні, так і про нерегулярні перевезення пасажирів. 

МОЗ

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. 

Водночас обмеження не поширюється на неповнолітіх. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що діти до 18 років зможуть користуватись транспортом без пред’явлення негативних тестів на COVID-19, сертифікатів чи міжнародних свідоцтв про щеплення. Дітей віком від 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування у транспорті та інших громадських місцях. 

Який транспорт працюватиме

Обмеження щодо невакцинованих не будуть застосовуватися до перевезень в межах міста та області. Більше того, під час нового можливого локдауну уряд не планує рекомендувати обмежувати роботу міського громадського транспорту. У МОЗ підкреслили, що транспортна блокада не дає додаткового епідеміологічного впливу. Навпаки зупинка транспорту негативно впливає і на економіку і на мобільність людей.

Рішення про роботу міського транспорту приймає міська влада Фото з відкритих джерел

Основною рекомендацією у разі посилення карантину буде більш жорсткий контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог. Йдеться про обмеження кількості пасажирів у салоні та виведення додаткової кількості рухомого складу. 

Однак, повністю зупинити громадський транспорт у певному регіоні можуть. Справа в тому, що остаточне рішення щодо перевезення пасажирів ухвалює місцева влада.  

"Якщо ми будемо казати про громадський транспорт, то питання зупинки або функціонування громадського транспорту лежить в площині ТЕБ та НС. Тобто, місцева комісія ТЕБ та НС, коли розглядає це питання, вона ухвалює рішення про доцільність або недоцільність припинення роботи громадського транспорту", - заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в коментарі ТСН

Інші обмеження для невакцинованих

У разі переходу регіону в червону зону карантину обмеження там ще більше посилять. Зокрема, буде заборонена робота кінотеатрів, театрів,  кафе, барів, ресторанів, спортзалів та фітнес-центрі. Вони зможуть працювати за умови, що весь персонал вакцинований від коронавірусу. Пускатимуть у заклади лише власників документів про вакцинацію. 

У червоній зоні карантину заклади громадського харчування зможуть працювати лише на винос, однак вакцинованих це обмеження обходить. 

Вакциновані українці матимуть привілеї під час локдауну Фото з відкритих джерел

"При червоному рівні робота закладів громадського харчування забороняється, але в разі якщо 100% персоналу і 100% відвідувачів їхнього закладу мають зелений сертифікат про вакцинацію, тобто завершено курс вакцинації, такі об'єкти можуть продовжити роботу", - запевнив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Новини за темою: На порозі червоної зони. Які обмеження введуть для нещеплених українців і що робити в разі протипоказання до вакцинації

У червоній зоні карантину робота ТРЦ, непродовольчих ринків і магазинів також забороняється, однак є певні винятки. Магазини, що працюють з продуктами харчування, зможуть працювати і при карантині.

"Швидше за все, ми будемо ініціювати норму про вакцинацію певного відсотка працівників, які працюють у сфері обслуговування. Але вимоги щодо допуску туди вакцинованих відвідувачів - такої норми, швидше за все, не буде", - пояснив Кузін. 

Аптеки, ветеринарні магазини, банки і АЗС будуть відкриті в червоній зоні карантину як для вакцинованих, так і для невакцинованих громадян. 

Ситуація з COVID в регіонах

Станом на 12 жовтня в Україні діють помаранчева та жовтна зони карантину. 

У жовтій зоні карантину перебувають такі регіони: Вінницька, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Київська області та місто Київ. 

Трохи гірше епідеміологічна ситуація у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській області. Вони перебувають у помаранчевій зоні. 

МОЗ

З 15 жовтня Херсонська область переходить у червону зону карантину. Посилити обмеження найближчим часом  можуть в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.