Проект держбюджету на 2022 рік: Як зміняться зарплати, стипендії і соцвиплати в Україні

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Урядовці уже завершили роботу над проектом державного бюджету країни на наступний рік

Усе, що пов’язане з формуванням державного бюджету, його видатків та доходів, чомусь завжди спричиняє чимало проблем у Кабінеті міністрів. Урядовці відтягують представлення проекту держбюджету до кінця року, і часто виходить так, що парламентарі ухвалюють документ, коли новий рік уже розпочався.

Ще 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки – документ, який став основою для розробки проекту державного бюджету на 2022 рік. Але проект бюджету на наступний рік обіцяють передати до Верховної Ради лише сьогодні, 15 вересня, тобто в останній відведений у Бюджетному кодексі для цього день.

Далі розповідаємо, що відомо про основні пункти видатків та доходів, передбачених у держбюджеті нашої країни на наступний рік.

Що кажуть в уряді про новий держбюджет

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд затвердить проект державного бюджету на 2022 рік на засіданні 15 вересня і одразу ж передасть його на розгляд у парламент.  

Також очільник уряду додав, що пріоритетами бюджету залишається збільшення фінансування армії, інфраструктури, медицини, освіти, соціальних програм. Окрім цього, прем’єр-міністр наголосив, що вперше в історії кошторис сформовано на основі бюджетної декларації на три роки, що забезпечує його реалістичність. До того ж Шмигаль підкреслив, що, як і минулоріч, держбюджет буде збалансованим та справедливим. 

Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел

"Це буде збалансований і реалістичний проект з чітко визначеними пріоритетами, серед яких: обороноздатність, розвиток медичної галузі, освіта, інфраструктура і, звичайно, соціальні програми", - резюмував він. 

Новини за темою: Понад 140 переселенців отримають житло через субвенцію з держбюджету, - Мінреінтеграції

Як зміняться доходи українців згідно з держбюджетом

Прем’єр-міністр анонсував низку нововведень, котрі будуть втілені у державному бюджеті на 2022 рік.

Зарплати і стипендії. За словами глави уряду, одна з важливих новацій бюджету, яка ґрунтується на указі президента України, – це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу на рівні 13,5 тисячі гривень. Відтак, середня зарплата лікаря наступного року має перевищити 22,5 тисячі гривень. А середньомісячна зарплата в Україні наступного року має становити майже 15,5 тисячі гривень.

Із 1 січня 2022 року до 2000 гривень зросте мінімальна стипендія та до 2550 гривень мають зрости підвищені стипендії для студентів закладів вищої освіти. Окрім цього, у 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти – з 480 гривень до 1250 гривень.

Соціальні виплати. Прем’єр-міністр також розповів про соціальні ініціативи, закладені у проекті бюджету. Планується забезпечити житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб – на це у проекті бюджету закладено 5,5 мільярди гривень. Для цього до бюджету закладено фінансування 100% черги на купівлю житла для ветеранів АТО. 

Бюджет країни приймають із запізненням Фото з відкритих джерел

Доходи бюджету. Відповідно до проекту бюджету, доходи державного бюджету України у 2022 році становитимуть 1277 мільярдів гривень, що на 161 мільярд гривень більше у порівнянні з 2021 роком. Витрати держбюджету, за розрахунками урядовців, складуть 1465 мільярдів гривень.

Глава уряду підкреслив, що проект держбюджету побудований на прогнозі зростання номінального ВВП до 5,368 трильйона гривень, тоді як за підсумками нинішнього року цей показник очікується на рівні 4,8 трильйона гривень.

Новини за темою: Держборг України за місяць зріс на 1 млрд доларів

Видатки бюджету. За словами прем’єра, видатки державного бюджету зростуть на більш ніж 100 мільярдів гривень. Дефіцит бюджету знижується з 5,5% цього року до 3,5% наступного року. Стратегія уряду полягає в зменшенні дефіциту та державного боргу, а також його переформатування з акцентом на внутрішні, а не зовнішні запозичення. Також буде залишено 5,95% витрат на сектор безпеки та оборони.

Розвиток інфраструктури і "цифрова держава". Уряд вирішив збільшити на 14 мільярдів гривень видатки на інфраструктуру та цифровізацію. Також заклав фінансування для перепису населення – його заплановано провести у 2023 році у повністю інноваційному форматі.

Курси валют. Денис Шмигаль анонсував курс іноземних валют, закладений у держбюджеті на наступний рік. Курс гривні передбачено на рівні 28,6 - 28,7 гривень за 1 долар США. Саме це передбачено Бюджетною декларацією до 2024 року. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.