Позаплановий відпочинок. У яких областях школярі підуть на канікули раніше і скільки відпочиватимуть

Топ-новина
Топ-новина
МОН рекомендувало почати канікули з 18 жовтня Фото з відкритих джерел

Низка навчальних закладів розпочнуть канікули на тиждень раніше

В Україні день за днем погіршується ситуація з коронавірусом. Місцева влада посилює обмеження, а школи переводять дітей на дистанційне навчання. Міносвіти рекомендувало відправити дітей відпочивати вже в понеділок, але остаточне рішення приймають на місцях. 

У яких регіонах школярі підуть на канікули раніше і скільки вони триватимуть - розповідаємо далі. 

Традиційні дати канікул

Спочатку Міносвіти запропонувало школам зробити осінні канікули з 25 по 31 жовтня, але у зв'язку з епідемічною ситуацією в країні школярі можуть піти на відпочинок раніше. 

Графік канікул на 2021-2022 навчальний рік:

  • Осінні канікули - з 25 до 31 жовтня 2021 року (сім днів)
  • Зимові канікули - з 25 грудня 2021 року до 9 січня 2022 року (16 днів)
  • Весняні канікули - з 28 березня 2022 року до 3 квітня 2022 року (сім днів)
  • Літні канікули - з 1 червня 2022 року до 31 серпня 2022 року

Такий календар має рекомендаційний характер, а адміністрації навчальних закладів можуть самостійно затверджувати дати для канікул. Обов'язковою є загальна кількість днів - не більше 30.  

Але 13 жовтня МОН звернулося до місцевих органів влади з рекомендацією оголосити канікули з 18 жовтня у зв'язку з погіршенням ситуації з коронавірусом. 

"Ситуація із захворюваністю на коронавірус погіршується, зокрема кожен день у сотень дітей виявляють COVID-19, а тисячі учнів разом з вчителями відправляють на ізоляцію. Достроковий початок канікул для школярів дозволить вплинути на поширення коронавірусної хвороби ", - пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Школи мають право самостійно встановлювати дати канікул Фото з відкритих джерел


Школярі підуть відпочивати раніше

В Івано-Франківську школярів відправлять на канікули з 18 жовтня. Спочатку відпочинок повинен був початися 25 жовтня, але через ситуацію з коронавірусом календар довелося підкоригувати. Мер міста Руслан Марцінків зазначив, що поки діти відпочиватимуть тиждень. Але повернення дітей за шкільні парти залежить від епідемічної ситуації, яка буде на той момент. 

В Харківській області осінні канікули триватимуть з 18 жовтня по 2 листопада.  Таке рішення прийняла обласна комісія ТЕБ і НС.

"Запровадимо шкільні канікули на території Харківської області з 18 жовтня. Щоб після свят, які будуть наступного тижня (а це 4 дні), канікули дозволили на досить істотний час обмежити контакти і дітей, і дорослих", - заявив заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

В Сумах, Херсон, Вінниця і Черкаси шкільні канікули триватимуть з 18 по 24 жовтня включно. 

В Хмельницький школам рекомендують відпустити учнів відпочивати з 18 жовтня. Але остаточне рішення кожен навчальний заклад прийматиме самостійно.

В Кропивницькому канікули також почнуться з 18 жовтня, але триватимуть два тижні - до 1 листопада.

У Львові осінні канікули розпочнуться згідно з графіком МОН - з 25 жовтня. Але у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації в місті з 18 жовтня учнів середньої та старшої школи переведуть на дистанційне навчання.

В Мелітополі школярі навчаються дистанційно ще з 11 жовтня, а на канікули вони підуть з 18. В Ірпіні Київській області канікули почнуться в четвер, 14 жовтня. 

У Дніпрі, Полтаві, Миколаєві і Києві не планують переносити раніше встановлену дату осінніх канікул. Школярі підуть на відпочинок з 25 жовтня.  

Новини за темою: Коли столичні школи підуть на осінні канікули: Відповідь КМДА

"Причин для дострокового початку осінніх канікул немає. Зараз у школах COVID-19 хворіє трохи більше 800 учнів, а це менше 0,3% від загальної кількості столичних школярів. Крім того, у всіх закладах освіти вже вакциновано понад 86% працівників, що є однією з основних умов очної роботи. Враховуючи темпи вакцинації, вже до кінця жовтня ми вакцинуємо практично 100% співробітників", - заявив заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський.

За парти повернуться не всі

Після закінчення осінніх канікул не всі школярі зможуть повернутися за парти. В жовтій зоні карантину відвідування шкіл дозволено, якщо не менше 80% працівників мають документ про вакцинацію або ж міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат.

Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної або дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від коронавірусу.

Школи зможуть працювати за умови вакцинації 80 або 100% вчителів залежно від зони карантину Фото з відкритих джерел

В червоній зоні карантину обмеження більш жорсткі. Там школи зможуть працювати офлайн, якщо 100% працівників навчального закладу матимуть зелені сертифікати, негативний ПЛР-тест або документ, що підтверджує одужання людини від коронавірусу. 

Карантин в Україні

Станом на 13 жовтня в жовтій зоні карантину знаходяться Вінницька, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Київська області та місто Київ. 

У помаранчеву зону епідбезпеки входять Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Житомирська, Запорізька, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька,Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області. 

МОЗ

З 15 жовтня Херсонська область перейде в червону зону карантину. Туди ж потрапити найближчим часом можуть Донецька, Сумська, Житомирська та Харківська області.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.