Новини » Світ Читать эту новость на русском

Потрапляє в легені шляхом інгаляції. Що відомо про нову китайську вакцину від коронавірусу

Топ-новина
Топ-новина
У Китаї представили вакцину від коронавірусу у формі інгаляції Фото з відкритих джерел

Вакцина стимулює імунітет слизової оболонки легенів

У Китаї 12 листопада на п'ятій Хайнаньській Міжнародній виставці індустрії охорони здоров'я презентували першу в світі інгаляційну вакцину від коронавірусу. Препарат вводиться не за допомогою шприца, а через ротову порожнину, після чого він потрапляє в легені. Детальніше про його ефективність і безпеку розповідаємо далі. 

Принцип дії вакцини 

Інгаляційна вакцина проти коронавірусу Ad5-nCoV була розроблена китайською біотехнологічною компанією CanSino Biologics Inc спільно з командами китайського військового експерта з інфекційних захворювань Чена Вея.

Препарат створили за типом антитуберкульозних вакцин. Вакцину досить вдихнути через рот. Далі дихальні шляхи людини самі доставляють її в легені. Після того, як вакцина потрапила в легені, вона починає стимулювати імунітет слизової оболонки органу. 

Новини за темою: У Туреччині створили спрей для носа, який вбиває коронавірус за хвилину
 

"Вдихання аерозолю Ad5-nCoV є безболісним, простим, добре переноситься і є імуногенним", - підкреслили дослідники. Такого ефекту на сьогодні неможливо досягти шляхом введення вакцини внутрішньом'язово.

Інгаляційна вакцина CanSino Biologics Inc нічим не відрізняється від однодозової вакцини Ad5-nCoV, яка вводиться у вигляді ін'єкцій. Єдина відмінність - вона має додатковий пристрій для розпилення. Це робить введення препарату менш болючим і більш доступним. Вона може бути використана для вакцинації дітей та вразливих груп населення, оскільки дозволяє уникнути регіонарного (м'язового) болю та набряку.

Випробування препарату

Безпека препарату була вивчена під час клінічних випробувань I фази. Згідно з результатами, дві дози аерозолю Ad5-nCoV добре переносяться, не викликаючи серйозних побічних ефектів.

Крім того, аерозольна бустерна вакцинація, зроблена через 28 днів після першої внутрішньом'язової ін'єкції, викликала сильну реакцію антитіл IgG і нейтралізуючих антитіл. 

Першу фазу досліджень провели в лікарні Чжуннань в Ухані. Учасники випадковим чином були розподілені на п'ять груп для вакцинації шляхом внутрішньом'язової ін'єкції, інгаляції або двома попередніми способами.

Першу фазу досліджень провели в лікарні Чжуннань в Ухані Фото з відкритих джерел

У підсумку найбільше побічних ефектів було зареєстровано в учасників, які отримали щеплення, включаючи учасників змішаної групи. Побічні реакції зафіксували у 49 із 78 учасників, або у 63% людей. Серед 52 осіб, які випробовували спрей, побічні реакції зафіксували у 13 осіб, або у 25%. Тобто аерозольна інгаляційна вакцина більш переносима і безпечна.

Новини за темою: В Естонії створили спрей для носа від коронавірусу

Одна доза такого препарату дорівнює одній п'ятій внутрішньом'язової дози. При цьому інгаляційна вакцина здатна викликати сильну клітинну відповідь, а дві аерозольні дози Ad5-nCoV можуть викликати подібні титри нейтралізуючих антитіл SARS-CoV-2, як одна доза вакцини, введеної шляхом ін'єкції.  

Зазначимо, компанія CanSinoBIO отримала дозвіл національного регулятора з лікарських засобів на початок клінічних випробувань своєї рекомбінантної вакцини проти COVID-19 (вектор аденовірусу типу 5) в інгаляційній формі ще 23 березня.
 

Що відомо про компанію

Біофармацевтична компанія CanSino Biologics (скорочено CanSinoBIO) була заснована в китайському місті Тяньцзінь в 2009 році Юй Сюефеном, Чжу Тао, Цю Дунсю і Хелен Мао Хуейхуа. Вона виробляє 16 вакцин проти 13 хвороб. Серед них - вірус Ебола (Ad5-EBOV), менінгіт (MCV2, торгова назва Menphecia), COVID-19 (Ad5-nCov, торгова назва Convidecia), а також дифтерія, коклюш, туберкульоз, правець, пневмонія, оперізуючий лишай та ін.

CanSino Biologics Фото з відкритих джерел

Згідно з фінансовими показниками на 2020 рік, CanSinoBIO отримала 8,5 млн китайських юанів (2,7 млн дол.) виручки і 396,6 млн китайських юанів (57,5 млн дол.) чистого збитку. Капіталізація компанії становить 18,8 млрд дол. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.