"Пора на вихід, мадмуазель". Як українці відреагували на скандальні слова Третьякової про смерть Полякова і що їй за це загрожує

Топ-новина
Топ-новина
Галина Третьякова Фото з відкритих джерел

18 жовтня на засіданні фракції розглянуть можливість виключення скандального нардепа з лав президентської партії

Народний депутат Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу" Галина Третьякова "прославилася" скандальною заявою про смерть нардепа Антона Полякова. Ці слова викликали гнів серед депутатів і громадськості, через що Третьякову відсторонили на п'ять днів від участі в пленарних засіданнях. Зараз же ряд фракцій вимагають зняти її з посади керівника комітету з питань соцполітики, а її поведінку називають аморальною.

Як відреагували на слова Третьякової політики і громадськість і яке покарання їй може загрожувати - розповідаємо далі.

"Мінус один ворог" Третьякової

Голова ГО "ЗА майбутнє" Ігор Палиця повідомив, що Галина Третьякова спочатку написала коментар у чаті" Слуг народу "про смерть Антона Полякова: "мінус 1 ворог". Після цього вона продовжила свою риторику в Раді.

У відповідь парламентарі в стінах Ради закричали їй "Ганьба!". Третьякова відповіла на критику депутатів. Більш того, вона звинуватила їх утиску свободи слова.

"У мене два зауваження. По-перше, звідки "За майбутнє" знає, що пишуть в чаті "Слуга народу". А по-друге, коли люди, які борються за свободу слова, яка гарантована кожній людині Конституцією, вважають, що вони можуть комусь закривати якимись хустками рот, то мені здається, що сором - це вам",- сказала вона.

Спіч депутатки зупинив новообраний спікер Ради Руслан Стефанчук. Після цього голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія з трибуни ВРУ вибачився перед родиною померлого Полякова і оголосив хвилину мовчання.

За словами Стефанчука, очікується лист від керівників фракцій про відсторонення Третьякової від засідань і від посади голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Пізніше глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко підтвердив скандальну заяву Третьякової в чаті. Скріншот повідомлення виклав депутат Гео Лерос.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Сама ж депутатка втекла з Ради і відмовилася коментувати свої слова журналістам.

Зазначимо, після скандального повідомлення нардепа від "Слуги народу" Галини Третьякової про смерть Антона Полякова з фракційного чату видалилися більше 15 нардепів. Вони засумнівалися в безпеці своїх діалогів і ініціювали створення більш безпечного майданчика для спілкування.

"Я і ще десь, напевно, 15 колег, вони взагалі пішли з цього чату .... Якщо треба, можемо говорити один з одним тут, в залі, вирішувати якісь питання", - заявив нардеп Олександр Качура.

Фото з відкритих джерелРеакція депутатів на слова Третьякової

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, коментуючи заяви Третьякової, заявив, що кожен сам вирішує, як ставитися до смерті. 

"Кожен для себе сам визначає свою систему цінностей у житті, так? Відповідно, як ставитися до смерті, до жалю з приводу смерті... до співчуття і так далі. Я свої співчуття висловив..." - сказав він.

При цьому Корнієнко підкреслив, що відповідати за свої слова Галина Третьякова буде. Як саме - поки вирішується.

"Що стосується політичної відповідальності - я думаю, кожен політик, як і Галина, повинна таку відповідальність нести. Зараз будемо обговорювати, яку саме відповідальність, може, політичну може нести Галина по всій цій ситуації. Потрібен час, щоб визначитися", - повідомив Корнієнко.

Інший депутат від "Слуги народу" Олександр Качура іншої думки. Він вважає, що покарання Третьякової не повинно обійтися вибаченням. Її можуть виключити з фракції.

“З усією повагою до Галини Третьякової, але треба все ж тут про людські цінності якісь говорити. І я бачу, що зараз по залу люди кажуть, що треба відкликати з посади голови комітету, а можливо, виключати з фракції. Це не я кажу, це говорять всередині нашої фракції, чую, що зараз по залу звучать, пропозиції є. Тому це рішення буде прийматися на наступному засіданні фракції, і я особисто схиляюся до тієї думки, яку озвучать колеги", - сказав Качура.

Не зрозумів поведінку Третьякової і її однопартієць Олексій Устенко. За його словами, така поведінка аморальна, й інцидент не повинен бути проігнорованим.

"Без батька залишилися двоє дітей, без чоловіка залишилася дружина ... Це фракція повинна вирішити (чи знімати Третьякову з посади голови профільного комітету, - ред.), але повинна бути якась позиція, це аморальна історія. Людини вже немає, як би ти до неї не ставився, людське життя - це святе, як би ти до нього не ставився, повинні бути висновки", - заявив Устенко.

Розкритикував Галину Третьякову і депутат VIII скликання Костянтин Усиков.

“У голови Комітету з питань соціальної політики сьогодні день не дуже. День у неї буде ще гірше, коли Анна Скороход дізнається про її висловлювання щодо смерті Полякова. Третьякова плювала на життя своїх колег", - написав він.

Депутат VII, VIII скликань Олександр Долженков назвав поведінку нардепки нелюдською і аморальною.

"Багато екзотичних особин в цій партії СЛУГ, але ця особина переплюнула їх усіх своєю нелюдяністю і аморальністю. Чиста моральна сволота ... рідним і близьким померлого співчуття..." - написав депутат.

"Пора на вихід, мадмуазель". Реакція соцмереж

На скандальну заяву Галини Третьякової відреагували не тільки її колеги по цеху, а й інші медійні особистості.

Український бізнесмен Дмитро Раімов емоційно висловився щодо народної депутатки. За його словами, поведінка Третьякової свідчить про безкарність в країні.

"П * * * * * кон****, яка ділила людей на касти, а також говорила, хто має право на дітей. Сказала, що смерть Антона Полякова – це "мінус один ворог". Власне, таке може відбуватися тільки, якщо президент Зеленський дозволяє. Коли безкарність. Коли немає закону і почуття відповідальності. Пора на вихід, мадмазель", - написав Дмитро Раімов.

Про безкарність говорить і колишній голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Відчуття безкарності і вседозволеності показує "слуг" такими, якими вони є насправді. "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галина Третьякова проявила себе у всій красі. Ну а чого ще чекати від людини, яка ділить дітей на сорти і пропонує стерилізацію українців? Якщо у них таке ставлення до "своїх", то чого дивуватися, що їм плювати на українців? ДО РЕЧІ, Галина Третьякова в Трускавецькому інституті 2.0 отримала нагороду - "наполегливість року"", - написав він.

Колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава більш стримано відреагував на слова Галини Третьякової. Він підкреслив, що "до полеглого ворога треба ставитися з повагою".

"Сиджу і розмірковую про те, що пані Третьякова написала в чаті СН про смерть Антона Полякова. Єдине, що спадає на думку: Боже бережи нас від таких "ворогів" і "друзів", як Третьякова. І ще пані Третьяковій треба б у її віці вже знати, що навіть до полеглого ворога треба ставитися з повагою", - написав колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава.

Журналістка Олена Цинтила також розкритикувала депутатку і засумнівалася в тому, чи збігається поведінка політиків з курсом сучасної України.

"Це точно відбувається в парламенті моєї країни? Це - слова голови Комітету соцполітики Галини Третьякової про смерть нардепа Антона Полякова. Це вже було. Коли людей сортували за національністю, кольором шкіри, політичними та ідеологічними симпатіями. Вводили квоти на навчання, пхали у вагони, розстрілювали. І, судячи з виступу п. Галина (розшифровка на фото 3), вона не обмовилася. І не помилилася. "Не ой, не в той чат". І не соромно. Це - позиція. #Соромноалеспитаю, це точно збігається з курсом сучасної України?" - написала Цинтила.

Чи виключать Третьякову з фракції

Голови всіх фракцій і груп парламенту, крім "Слуги народу", підтримали заяву депутатської групи "За майбутнє" про відкликання Третьякової з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

"Вважаємо також, що пані Третьякова негідна бути народним депутатом після таких цинічних і бездушних слів про смерть Антона Полякова, свого колеги. Така зухвала поведінка не може бути проігнорована!" - написав співголова депутатської групи "За майбутнє" Тарас Батенко.

Facebook

Зараз депутати очікують рішення голови Верховної Ради України та Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організаційної роботи Верховної Ради України. 

“Будемо жорстко наполягати на усуненні пані Третьякової від займаної посади на наступному пленарному тижні!” - додав він. 

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія додав, що поки Третьякову відсторонили від роботи в комітеті на п'ять днів.

За словами голови партії "Слуга партії" Олександра Корнієнка, ситуація з Третьяковою досить непроста. Він зазначив, що слова нардепів поза парламентом або засідання комітету не є формальним приводом для зняття з посади голови Комітету або відсторонення від пленарних засідань Верховної Ради.

Подальші рішення щодо Третьякової прийматиме вже регламентний комітет парламенту.

Також 18 жовтня на засіданні фракції розглянуть можливість виключення скандального нардепа з лав президентської партії. Частина нардепів обговорює таку можливість. 

Що відомо про смерть Антона Полякова

33-річний народний депутат Антон Поляков помер уночі 8 жовтня в Києві. За даними правоохоронців, депутат зловив таксі на проспекті Соборності недалеко від зупинки громадського транспорту, але в дорозі чоловікові стало погано.

Антон Поляков Фото з відкритих джерел

Через деякий час автомобіль зупинила поліція за порушення ПДР. Під час спілкування з водієм таксі правоохоронці помітили на задньому сидінні чоловіка без свідомості. 

Патрульні витягли Полякова з автомобіля і викликали швидку допомогу. Побачивши, що у нардепа відсутній пульс і дихання, правоохоронці почали робити серцево-легеневу реанімацію. Пізніше це продовжили робити медики, але врятувати депутата не вдалося. Антон Поляков помер. 

За результатами судово-медичного дослідження та розтину стало відомо, що депутат помер внаслідок гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця.

За фактом смерті Полякова було відкрито кримінальну справу за частиною першою статті 115 КК України - умисне вбивство з позначкою "природна смерть".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.