Поїздки до Європи під питанням: Чому українцям можуть заборонити в'їзд до країн ЄС

Топ-новина
Топ-новина
До завершення пандемії коронавірусу ще далеко фото з відкритих джерел

Європа може ввести нові правила перетину кордону для українців, але це не безвіз

Через погіршення ситуації з коронавірусом Європейський Союз може виключити Україну з переліку безпечних країн. В МЗС України запевнили, що у випадку ухвалення такого рішення будуть введені додаткові умови перетину кордону і стосуються вони насамперед епідемічної ситуації.

Далі розповідаємо про ситуацію з виїздом українців за кордон, а також про можливі обмеження з боку ЄС.

Україну виключать із зеленого списку?

На початку тижня стало відомо, що Європейський Союз планує найближчим часом викреслити Україну з переліку "зелених" країн, тобто безпечних для подорожей. Це означає, що для українців кордони Євросоюзу можуть закритися, а потрапити до Європи можна буде лише пройшовши вакцинацію повністю. Про це 18 жовтня повідомив брюссельський журналіст, кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у своєму Twitter.

"Цього тижня Україна буде видалена зі списку третіх країн, подорожі з яких рекомендує дозволяти ЄС. Вона була додана в середині липня, але сплеск недавніх випадків COVID-19 означає, що країна більше не буде потрапляти в цей список", - написав він, маючи на увазі термін до 22 жовтня.

У той же час речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко зазначив, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу.

"Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян", - розповів Ніколенко.

Про ймовірність виключення України зі списку безпечних країн говорив цього тижня і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що Єврокомісія оновлює рекомендований список кожні два тижні і у випадку погіршення епідситуації може викреслити ту чи іншу країну з переліку.

"Станом на тепер (20 жовтня), Україна ще перебуває у зеленому списку ЄС. Водночас дійсно, є вірогідність, що Рада ЄС ухвалить рішення про виключення України з цього списку. Хочу наголосити, що тут немає політики. Це проста арифметика. ЄС ухвалює рішення на основі чітких регуляцій та показників. Все залежить від розвитку епідемічної ситуації та кількості нових випадків захворювання на COVID-19", - сказав він. 

Фото з відкритих джерел

Проте вже у п'ятницю, 22 жовтня Йозвяк написав, що Україна наразі залишається у списку країн, подорожі до і з яких дозволені з країн Європейського Союзу. 

"Цього тижня не буде змін у списку ЄС щодо третіх країн, до яких можливі безпечні подорожі з огляду на пандемію COVID-19. Це означає, що Україна наразі залишається (у "зеленому" списку). Список переглядатиметься знову наступного тижня", - повідомив Рікард Йозвяк. 

Новини за темою: Перебіг коронавірусу у дітей: Чому після COVID-19 можуть не вироблятися антитіла і які симптоми "Дельти" у малюків

Що буде, якщо Україну приберуть із "зеленого" списку

Враховуючи те, що Єврокомісія оновлює рекомендований "зелений" список країн кожні два тижні, не виключена можливість того, що у випадку погіршення епідемічної ситуації Україна таки може опинитися поза цим переліком.

У разі цього, як зазначає Олег Ніколенко, ухвалення відповідного рішення не скасовує безвізовий режим, а лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві, тобто туристичні, поїздки для протидії поширенню коронавірусу. Власне, ЄС не встановлює нових правил перетину кордону автоматично, а надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу щодо пропуску громадян тієї чи іншої країни.

"Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із зеленого списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів, як торік", - резюмував Ніколенко. 

Новини за темою: Через тиждень в Україні очікується пік хвилі коронавірусу, - МОЗ

Актуальні обмеження при перетині кордону

Наразі Україна все ще перебуває у зеленому списку, але деякі європейські країни уже переглянули умови перетину своїх кордонів українцями. З 10 жовтня Німеччина, а з 11 – Франція посилили правила в'їзду туристів з України.

За новими правилами, українці, які в'їжджають на територію Німеччини, якщо вони не повністю прищеплені або одужали від COVID-19, мають відбути 10-денний карантин, вийти з якого можна за умови негативного результату тесту через п'ять днів після прибуття. 

Францію можуть відвідувати тільки ті українці, котрі пройшли повний курс вакцинації препаратами Johnson and Johnson, AstraZeneca, Moderna, Pfizer, від часу отримання останньої дози яких минуло сім днів (28 днів у випадку Johnson and Johnson).

Нові правила діятимуть для всіх категорій туристів Фото з відкритих джерел

У той же час Італія може повернути умову, що діяла до вересня, коли усі без виключення туристи українці (навіть вакциновані та з ПЛР-тестами), мали відбувати обов’язкову 5-денну ізоляцію після в'їзду. 

Новини за темою: Надзвичайно висока смертність від коронавірусу: Чому президента Бразилії можуть звинуватити у масових вбивствах

Статистика інфікування коронавірусом в Україні

Цього тижня Україна уже двічі побила рекорд за добовою смертністю та захворюваністю на COVID-19 за весь час пандемії. Протягом останніх семи днів щодня фіксувалося близько або понад 20 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. За останню добу – 21 жовтня – було виявлено 23 785 нових випадків інфікування коронавірусом, госпіталізовано 5141 особу, померло 614 осіб.

Наразі п'ять областей (Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська) уже перебувають у червоній зоні карантину. З 23 жовтня "червоною" стане і Сумська. А з наступного тижня така ж доля може спіткати Житомирську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Рівненську, Хмельницьку і Чернігівську області. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.