Новини » Події Читать эту новость на русском

Погрози, борг і бізнес з американцем. Що відомо про замах на міністра аграрної політики Лещенка

Топ-новина
Топ-новина
Вбивство міністра аграрної політики Романа Лещенко замовив громадянин США Фото з відкритих джерел

Причиною замаху став конфлікт між Романом Лещенком і його партнером зі США

В Україні запобігли вбивству міністра аграрної політики Романа Лещенка, замовником якого став громадянин США. Приводом до злочину стала бізнес-діяльність українського чиновника ще до того, як він отримав державну посаду. Детальніше про це розповідаємо далі. 

Підготовка до замаху 

У серпні департамент стратегічних розслідувань Нацполіції отримав інформацію про те, що громадянка України шукає кілера для здійснення замовного вбивства. Після цього правоохоронці вивели жінку на іншу особу, яка була підставним убивцею. Надалі все спілкування між замовницею і “кілером” документувалося. 

Пізніше стало відомо, що головним замовником є громадянин США. Спершу американець замовив вбивство колектора з України. Останній вибивав борги з його бізнес-партнера, з яким громадянин США працював у 2018 році. За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, колектор взяв у американця 150 тисяч доларів і не повернув. Поквитатися за борг замовник вирішив шляхом вбивства. 

Українські правоохоронці зімітували викрадення “жертви”, її вбивство та похорон, а фото- і відеодокази надіслали замовнику. 

Правоохоронці зімітували вбивство і похорони колектора МВС України

Правоохоронці зімітували вбивство і похорони колектора МВС України

"Після цього громадянка, яка спілкувалась з кілером і замовником - громадянином США - приїхали туди, щоби пересвідчитися, що замовлення було виконано", - уточнив глава МВС Денис Монастирський.

Після “успішного” першого замаху американець і українка звернулися до кілера з новим замовленням. На цей раз вбити потрібно було людину, у якої цей же колектор мав “вибивати” гроші у 2018 році. 

Цим громадянином виявився чинний міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. 

Затримання злочинців 

Американця й українку, які замовили вбивство міністра, затримали під час передачі “кілеру” частини коштів у сумі 20 тисяч доларів. Наразі їм повідомлено про підозру у замаху на вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, викрадення людини та вимагання. 

Вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу за ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27, п.п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 121; ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 146; ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України. 

Новини за темою: Суд заарештував підозрюваного у замовленні замаху на вбивство міністра Лещенка

"Ті статті, за якими буде оголошено підозру цим громадянам, стосуються особливо тяжких злочинів. За них передбачено покарання до довічного позбавлення волі. Справедливість зібраних доказів оцінить суд”, - заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Замовники вбивства Романа Лещенка Офіс генпрокурора

Замовники вбивства Романа Лещенка Офіс генпрокурора

Американець та українка перебувають в ізоляторі тимчасового тримання та очікують рішення про обрання запобіжного заходу. 

Про готовність співпрацювати з українським слідством у розслідуванні цієї справи заявили і США. 

За що хотіли вбити міністра

За даними Міністерства внутрішніх справ, Лещенка хотіли вбити за те, що він не повернув американцю гроші, які заборгував ще з 2018 року. Справа стосується того періоду, коли Роман Лещенко ще не займав державних посад. Убивство колишнього бізнес-партнера мало відбутися після повернення американця до США.

Замовником замаху на міністра міг бути громадянин США Курт Джейкоб Гросанс, пише видання "Фокус". Зазначається, що у 2017-2018 роках Лещенко керував фірмою ООО "Дакота Агро Інвестментс", кінцевим бенефіціаром якої є вище вказаний громадянин. А з березня по вересень 2018 року Лещенко керував ще однією компанією - ООО “Гросанс”. 

Пізніше Гросанс хотів відсудити у Романа Лещенка 27 мільйонів гривень, але позов американця не задовольнили. 

За словами глави МВС, сам Лещенко не знав про підготовку замаху на нього. 

"Роман Лещенко не знав про те, що готується така реалізація. Ви бачите за реакцією, яку він показав на брифінгу. Я його запросив буквально за годину до брифінгу і розказав про те, що до нього готувалося. Показали відео, продемонстрували докази", - додав міністр внутрішніх справ. 

Реакція Лещенка на замах

Роман Лещенко заявив, що причиною замаху є події 2018 року, коли він ще не займав пост міністра. За словами чиновника, тоді громадянин США хотів посадити в Україні насіння культур, які заборонені законом. Однак Лещенко не дав йому цього зробити. 

"Ситуація 2018 року, яка носить цивільно правовий характер, з точки зору шахрайських дій громадянина США, не тільки до мене, а й до інших аграріїв, цим шантажем, позовами. Я честь і гідність захищаю виключно в правовій площині і будь-які погрози, шантаж для мене не є тим, на що я буду реагувати. Я хочу сказати наступне: якщо хтось вважає що будь-які погрози, замах, шантаж або фізичне усунення дасть можливість уникнути юридичної відповідальності, то я хочу сказати, що немає перспектив", - заявив Роман Лещенко на брифінгу.

Роман Лещенко МВС України

Він додав, що з початку його роботи в Міністерстві аграрної політики та продовольства України йому та членам його сім’ї неодноразово погрожували. Тому в чоловіка була державна охорона.

Що відомо про Романа Лещенка

Роман Миколайович Лещенко народився 23 листопада 1988 року у Черкаській області. Закінчив юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка (КНУ) за спеціальністю "Правознавство". Працював юридичним консультантом та асистентом на кафедрі КНУ ім. Шевченка. 

Із 1 жовтня 2019 року по 10 червня 2020 року Лещенко займав посаду уповноваженого президента України із земельних питань. З 10 червня 2020 року по грудень 2020 року очолював Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

17 грудня 2020 року Романа Лещенка призначили міністром аграрної політики та продовольства. 

Згідно з декларацією чиновника, у 2020 році він заробив 404 355 грн на посаді міністра і ще 189 925 в університеті. При цьому отримав 800 тисяч дивідендів. Дружина міністра за минулий рік отримала подарунків у негрошовій формі на 1 694 249 грн.

Чиновник володіє двома квартирами, будинком та земельною ділянкою. Також він є власником двох автомобілів - Toyota Land Cruiser 150 і Volkswagen Tiguan.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.