Підвищення пенсій і запуск ринку землі: Що зміниться в Україні з 1 липня

Топ-новина
Топ-новина
Завтра в Україні запускають ринок землі Фото з відкритих джерел

Одне нововведення точно буде фундаментальним і найзначнішим з-поміж інших

У другому місяці літа в Україну прийде одразу кілька великих новацій, що залишаться з нами надовго. Йдеться, зокрема, про запуск ринку сільськогосподарських земель, введення паспортів вакцинації від COVID-19 та підвищення деяких соціальних виплат.

Далі розповідаємо, які нововведення чекають на українців у липні цього року.

Запуск ринку землі

Із 1 липня в Україні розпочинається новий етап у земельних відносинах – відкривається ринок сільськогосподарських земель. Це означає, що земельна реформа в Україні впроваджується на практиці – ділянки сільськогосподарських земель можуть бути продані, але виключно громадянам України. Мораторій на купівлю-продаж землі скасовано.  

Наразі у державній власності перебуває 750 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, тоді як раніше держава володіла 10 мільйонами гектарів. У 2018-2019 роках місцевим громадам передали 1,7 млн гектара, а у 2020-2021 роках – 2,3 млн гектара. Один гектар землі в Україні, за оцінками фахівців, коштує 30 тисяч гривень.  

Детальніше про ринок землі та нові правила купівлі і продажу угідь можна прочитати за цим посиланням

Новини за темою: Івана Купала, День поцілунків та яскравий зорепад: Головні свята та астрономічні явища липня

Новий прожитковий мінімум

Із 1 липня 2021 року прожитковий мінімум в Україні зросте і для працездатних дорослих, і для тих, хто втратив працездатність, і для дітей будь-якого віку. На одну особу на місяць його узагальнений показник становитиме 2294 гривні.

Виплати збільшаться для багатьох категорій українців Фото з відкритих джерел

Із липня буде встановлено такі показники прожиткового мінімуму:

  • для дітей віком до 6 років – 2013 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2510 гривень;
  • для працездатних осіб – 2379 гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність, – 1854 гривні.

Відповідно до прожиткового мінімуму вираховуються соціальні виплати, заробітна плата працівникам бюджетної сфери, державна допомога для різних груп населення.

Підвищення пенсій

У липні в Україні зростуть пенсії через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Відповідно до інформації Пенсійного фонду України, у липні зміняться і мінімальний, і максимальний розміри пенсійних виплат. 

В Україні періодично підвищують пенсії

Фото з відкритих джерел

Із 1 липня розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб становитиме 1854 гривні, а значить, зростуть розмір мінімальної та максимальної пенсійних виплат.

Також пенсії переглянуть для ветеранів війни (відповідно до закону про жертв нацистських переслідувань); для осіб зі статусом "Почесний донор України" або "Почесний донор СРСР"; перерахують доплати за понаднормовий стаж для осіб, що не працюють; для осіб з інвалідністю через війну; для учасників бойових дій та осіб, котрі отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Детальніше про зростання пенсій можна прочитати у нашому матеріалі за цим посиланням

Новини за темою: Юрій Бойко: Мінімальна пенсія не може бути меншою за реальний прожитковий мінімум

COVID-паспорти вакцинації

Сертифікати вакцинації введуть у Євросоюзі з 1 липня. "Паспорти вакцинації" підтверджують щеплення від коронавірусу і є "перепусткою" для в’їзду до ЄС. 

Паспорт вакцинації Фото з відкритих джерел

Впровадити паспорт вакцинації запропонували чиновники Європейської комісії для того, щоб розмежувати вакцинованих і невакцинованих осіб та встановити для них правила перетину кордонів європейських країн. Документ безкоштовний, інформація у ньому вказана англійською та офіційною мовою країни, яка його видала. Сертифікати визнаватимуть усі члени ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Паспорт вакцинації – це сертифікат, який видають у трьох випадках:  а) якщо особа вже отримала дві дози вакцини і є повністю імунізованою; б) якщо людина отримала негативний результат тесту на COVID-19; в) якщо особа перехворіла на коронавірус. Такі свідоцтва цифрові, але на вимогу власника документ можуть надати у паперовій формі. Обидва види паспорта мають QR-код з основною інформацією і цифровим підписом особи, який засвідчує автентичність документа.

Україна зможе запустити такі ж сертифікати протягом 10-14 днів з моменту їх появи у Європі. Однак уже зараз українці, котрі зробили щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка.

Про це читайте у нашому ексклюзивному матеріалі про українські COVID-сертифікати щодо вакцинації від коронавірусу.

Штрафи для роботодавців

Із 1 липня Податкова служба і Державна служба України з питань праці розпочнуть перевірки українських роботодавців. Передбачені штрафи для тих підприємців, котрі не оформили офіційно своїх працівників.

Штраф за неоформлених співробітників передбачений на рівні 10 мінімальних зарплат, тобто 60 тисяч гривень за кожного працівника. За повторне аналогічне порушення протягом двох років загрожує штраф розміром у 30 мінімальних зарплат – 180 тисяч гривень.

Ця новація – частина двоетапного національного плану стосовно зменшення рівня незадекларованої праці в Україні.

"Люди, які погоджуються на неофіційну зайнятість, позбавлені захисту соціально-трудових прав. Це право на нормований робочий день та безпечні умови праці, право на лікарняні та відпустку. Крім того, людину можуть звільнити в будь-який момент. На сьогодні кількість таких працівників становить понад 3 мільйони. Наше завдання – їх захистити", - так окреслив мету перевірок міністр економіки Олексій Любченко.

Інспектори праці вже проінформували понад 62 тисячі роботодавців та їхніх працівників, а з 1 липня почнуть перевіряти підприємців. 

Новини за темою: Закордонна відпустка з дітьми: Чи потрібні COVID-паспорти і ПЛР-тести. Карантин для дітей у різних країнах

Додаткова сесія ЗНО

Додаткова сесія зовнішнього незалежного тестування триватиме по 4 липня. 29 червня уже відбулося ЗНО з хімії, 1 липня – з англійської мови, 2 липня – з німецької мови, 5 липня – з іспанської мови, 6 липня – з французької мови, 7 липня – з математики та математики рівня стандарту, 8 липня – з фізики, 9 липня – ЗНО з української мови й української мови та літератури, 12 липня – ЗНО з історії України, 13 липня – з біології, 14 липня – з географії. Оголошення результатів додаткової сесії ЗНО відбудеться до 23 липня.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.