Пандемія COVID-19 у світі: Які країни дозволили ревакцинацію і що кажуть в Україні про третю дозу вакцини

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Світові медики закликають не проводити ревакцинацію від коронавірусу до наступного року 

Вакцинація від коронавірусу у світі і, зокрема, в Україні триває. І поки в одних країнах спостерігається дефіцит вакцин, інші офіційно дозволяють проводити ревакцинацію населення, аргументуючи це тим, що з часом дія перших двох щеплень слабне.  

Далі розповідаємо про те, чому ВООЗ не рекомендує вводити третю дозу вакцини від коронавірусу, а також про країни, які все ж вирішили робити громадянам третє щеплення.

Мораторій на ревакцинацію від COVID-19

На початку серпня цього року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що поки не потрібно робити щеплення третьою дозою вакцини від коронавірусу. Це пов’язано з необхідністю вакцинувати щонайменше 10% населення кожної країни, а використання третьої дози може спричинити дефіцит препарату.

"Країни з низьким рівнем доходу змогли ввести тільки 1,5 вакцини на кожні 100 осіб через відсутність постачань. Нам необхідно терміново відмовитися від постачання більшості вакцин до країн із високим рівнем доходів на користь країн із низьким рівнем доходу", - заявив глава ВООЗ Тедрос Гебреісус.

Глава ВООЗ Тедрос Гебреісус

Фото з відкритих джерел

На початку вересня у ВООЗ взагалі закликали запровадити мораторій на ревакцинацію проти коронавірусу до 2022 року. Таке рішення прокоментував Тедрос Гебреісус, зазначивши, що не планує мовчати, коли держави, що контролюють постачання вакцин, думають, що бідні країни мають задовольнятись залишками препаратів.

За його словами, ВООЗ не хоче бачити повсюдного використання третьої дози вакцини для уже повністю вакцинованих осіб. При цьому у США виступають проти такого умовного мораторію на ревакцинацію. 

Новини за темою: У МОЗ допускають ревакцинацію від коронавірусу

Де у світі хочуть ревакцинувати громадян

У середині серпня влада Сполучених Штатів Америки офіційно схвалила бустерне (додаткове) щеплення від коронавірусу. Йдеться про те, що американці можуть отримати додаткову дозу вакцини після завершення повного курсу імунізації від коронавірусу. 

Зробити третє щеплення від коронавірусу громадяни США зможуть з 20 вересня. Спочатку бустерну дозу запропонують медикам, мешканцям будинків для літніх, а також тим, хто вакцинувався наприкінці 2020 року – початку 2021 року. Додаткове щеплення знадобиться навіть тим, хто вакцинувався однодозним препаратом Johnson & Johnson.

У Німеччині щеплення третьою дозою має розпочатися у вересні. Щоправда, у Баварії кампанія з вакцинації третьою дозою вакцини уже стартувала у серпні. Вона торкнеться людей, котрі належать до груп особливого ризику – мешканців будинків для літніх людей, осіб, що потребують догляду, та людей, старших за 80 років. Окрім цього, ще одна передумова для отримання третього щеплення – це шість місяців, які мають минути після другого щеплення.

У Великій Британії на початку вересня регулятор дозволив використовувати препарати Pfizer і AstraZeneca для бустерних щеплень. Таке рішення пояснили тим, що з часом ефективність вакцин знижується. Програма масової ревакцинації має стартувати уже у вересні. 

фото з відкритих джерел

В Італії також затвердили використання третьої дози вакцини проти коронавірусу – щеплення почнуть робити наприкінці вересня. Бустерною дозою препарату зможуть вакцинуватися 500 тисяч людей з ослабленим імунітетом, а також громадяни похилого віку та медичні працівники – їм зроблять щеплення вакцинами Pfizer і Moderna.

Станом на вересень 2021 року понад 70% італійців старших за 12 років отримали дві дози вакцини.

Використання третьої дози препарату затвердили і в Ізраїлі – там третє щеплення робитимуть особам, старшим за 30 років. Ревакцинацію дозволено зробити усім, хто отримав друге щеплення п'ять місяців тому і не хворів на коронавірус протягом цього періоду. 

Новини за темою: У Литві планують ревакцинувати від COVID-19 все населення країни

Що в Україні з ревакцинацією?

Поки в Україні не планують робити громадянам бустерні щеплення проти COVID-19. Проте Міністерство охорони здоров'я все ж розгляне можливість вакцинації третьою дозою препарата проти ковіду. Це може стати можливим за умови перевірених даних про її ефективність і лише для людей з груп ризику.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін підкреслив, що наразі немає даних клінічних досліджень, які б показували переваги введення третьої дози для всього населення країни. 

"Є точкові повідомлення, що введення бустерних доз може бути корисним для людей, у яких є проблеми з імунітетом, які мають гемодіаліз або які мають онкозахворювання або інші хвороби", – зауважив Кузін. 

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу Фото з відкритих джерел

Найімовірніше, що результати наукових досліджень, які проводяться у світі стосовно ефективності третьої дози вакцини, будуть оприлюднені наприкінці вересня. Щоправда, питання введення бустерної дози в Україні розглядатимуть не раніше листопада.

З початку кампанії в Україні зробили щеплення 5 906 742 особам. З яких першу дозу вакцини отримали 5 906 740 людей, а повністю імунізовані, тобто отримали дві дози, – 4 804 204 людини. В цілому в Україні проведено 10 710 944 щеплення. За минулу добу вакцинували проти коронавірусу 45 148 осіб. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.