Осінній відпочинок за кордоном: Які країни дозволяють в'їзд українцям і що для цього потрібно

Топ-новина
Топ-новина
Європа досі на карантині, але обмеження вже не такі суворі, як півроку тому Фото з відкритих джерел

Восени українці зможуть їздити у Європу

Ще з літа кілька країн офіційно дозволили українцям перетинати свої кордони з туристичною метою. Тепер же, з настанням осені, цей перелік дещо розширився. Низка європейських країн дозволили українцям в’їжджати до них, тоді як для деяких Україна – потенційно небезпечна з точки зору коронавірусної статистики. Далі розповідаємо, куди українцям можна поїхати за кордон в оксамитовий сезон.

Відкриті для українців країни

Із 9 вересня в’їзд туристам з України дозволили Польща, Фінляндія та Норвегія.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, десятиденний карантин у Польщі для туристів скасують за наявності негативного тесту на коронавірус, зробленого не раніше, ніж за 7 днів до моменту в’їзду на територію Польщі. Також без карантину пускають людей, якщо вони вакциновані від COVID-19 і мають при собі англомовний/польськомовний документ про підтвердження повного курсу вакцинації вакциною, зареєстрованою у Євросоюзі: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Jonson & Jonson. 

Також перетинати кордон дозволяється тим, хто:

  • перехворів на коронавірус і має документальне підтвердження цього;
  • є водієм або членом екіпажу авіа-, залізничних, суднохідних і автотранспортних засобів, студентом, дипломатом, медиком, журналістом.

У Норвегію і Фінляндію без карантину можна в’їжджати українцям, котрі пройшли повну вакцинацію від коронавірусу. Перетнути норвезький кордон можливо за наявності цифрового COVID-сертифікату. Якщо його немає, необхідно:

  • отримати негативний ПЛР-тест (протягом 24-х годин);
  • пройти тест на COVID-19 у прикордонному пункті пропуску/аеропорту;
  • залишитися на 10-денний карантин у готелі.

При цьому фінський кордон можна перетнути виключно вакцинованим українцям. До речі, і Норвегія, і Фінляндія визнають усі вакцини, що використовуються в Україні, зокрема і Covishield та Sivonac (CoronaVac).

Новини за темою: Українські прикордонники виявили вже понад 420 підроблених COVID-сертифікатів

Німеччина також дозволила в’їзд до себе українцям. Окрім України, у переліку "зелених" країн для Німеччини перебувають Саудівська Аравія, Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Молдова, Канада, Австралія, Ізраїль, Південна Корея, Бруней, Японія, Йорданія, Катар, Косово, Ліван, Макао, Чорногорія, Нова Зеландія, Північна Македонія, Сербія, Сінгапур, Тайвань, США, Гонконг.

Громадяни інших країн можуть перетнути кордон Німеччини лише у випадку повної вакцинації від коронавірусу або ж якщо їхнє перебування у країні обґрунтоване поважними причинами. 

Нові правила діятимуть для всіх категорій туристів Фото з відкритих джерел

Ще у липні Словенія дозволила в’їзд до себе вакцинованим туристам з України, а також тим, у кого є негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус або ж довідка про одужання.

Із 31 серпня туристи з України можуть поїхати до Італії і не повинні відбувати там обов’язковий 5-денний карантин. Однак це можливо, якщо вони покажуть сертифікат про вакцинацію однією з сертифікованих у Євросоюзі вакцин: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca, а також нададуть негативний результат ПЛР-тесту або тесту на антиген. 

Такі правила будуть актуальними до 25 жовтня цього року.

Новини за темою: В Італії розширили вимогу COVID-сертифіката

У правилах перетину турецького кордону також новації. Туреччина скасувала обов'язкові ПЛР-тести для дітей до 12-ти років. Якщо раніше це дозволялося лише дітям до 6-ти років, то тепер, відповідно до нових правил, якщо туристи не досягли 12-ти років – вони не зобов'язані надавати негативні результати ПЛР-тесту на коронавірус. Водночас дитина, якій в день прибуття до Туреччини виповнилося 12, вже повинна мати при собі один з двох документів на вибір: а) довідку з результатом експрес-тесту на антигени, зробленого за 48 годин до приїзду; б) негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до прильоту.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.