Опалювальний сезон-2021: У яких містах увімкнули тепло, а кому ще доведеться зачекати

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

У кількох регіонах опалювальний сезон опинився під загрозою зриву

Станом на 22 жовтня опалювальний сезон розпочався у більшості областей. Однак тепло отримали не всі українці. У деяких регіонах зігрівати почали лише лікарні та дитячі садки, а в деяких - опалювальний сезон взагалі опинився на межі зриву. Розповідаємо детальніше про те, де вже увімкнули опалення, а кому ще доведеться почекати. 

Старт опалювального сезону

До 2019 року опалювальний сезон в Україні традиційно розпочинався 15 жовтня. Та згодом старт опалення розпочали залежно від погодних умов. Так, на сьогодні опалювальний сезон повинен розпочатися за умови, якщо середньодобова температура протягом трьох діб у регіоні не піднімається вище 8 градусів за Цельсієм. 

Опалювальний сезон розпочнеться, якщо середньодобова температура протягом трьох діб не піднімається вище 8 градусів Фото з відкритих джерел

Також в уряді запевнили, що станом на жовтень понад 90% всіх відповідних підприємств технічно готові до початку опалювального сезону.

"Україна абсолютно готова до опалювального сезону, і вся країна взимку буде з теплом", - заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Де розпочався опалювальний сезон

Опалювальний сезон в Україні розпочався кілька тижнів тому. З 4 жовтня у Чернігові тепло подали до дитячих садочків міста та пологового будинку. А з 11 жовтня опалення з’явилося і в будинках чернігівців.  

У Хмельницькому опалювальний сезон стартував 6 жовтня. Опалення увімкнули у лікувально-профілактичних закладах та дошкільних закладах, незалежно від форм власності.

Приблизно у цей же період, 8 жовтня, тепло подали до шкіл, садочків і лікарень Вінниці. При цьому у Вінницькій міській раді підкреслили, що опалення у будинках увімкнуть, якщо температура повітря буде нижче 8 градусів протягом 3 діб.

У школах, лікарнях та дитячих садках Тернополя тепло увімкнули з 10 жовтня. З 12 жовтня опалення почали вмикати в житлових будинках.

З 11 жовтня бюджетні установи отримали тепло у Житомирі, Харкові, Чернівцях та Луцьку. З 15 жовтня опалення з’явилося у будинках черкащан, а з 18 жовтня - у жителів Чернівців. У Житомирі і Харкові будинки будуть підключати до опалення в залежності від температури на вулиці. Керівник ДКП "Луцьктепло" Іван Скорупський заявив про те, що рішення про увімкнення опалення приймають ОСББ та ЖЕКи.

У Львові тепло до лікарень і шкіл подали 11 жовтня, однак з 20 жовтня опалення призупинили у зв’язку з потеплінням. Відновити теплопостачання планують в ніч проти 23 жовтня.

12 жовтня керівник Донецької ОДА Павло Кириленко заявив, що опалювальний сезон розпочато і в Донецькій області. В регіоні запустили 56 котелень, які опалюють 15 лікарень, 12 шкіл, 47 дитсадків і 473 будинки. 

У Кропивницькому 15 жовтня почали опалювати пологовий будинок і дитячу обласну лікарню. 16 жовтня – кропивницьку лікарню швидкої медичної допомоги та госпіталь. 

У Рівному подавання опалення у процесі запуску. Опалювальний сезон стартував у 25-ти закладах дошкільної освіти та у 21-й школі міста. Щодо житлового сектору, то у місті запущено 14 котелень. У ТОВ "Еско-Рівне" залишилось запустити одну котельню, яка опалює ЗОШ №17. Котельні запускаються після того, як працівники Рівнегазу розпломбувують лічильники та котли.

У Івано-Франківську та Сумах опалювальний сезон розпочався з 18 жовтня. Наступного дня опалення з’явилося у Дніпрі, але лише в лікарнях. Для всього міста постачання тепла запланували на 1 листопада.

Які міста поки без опалення

Поки одні українці гріються, інші продовжують чекати на опалення. У Києві опалювальний сезон планують розпочати з 23 жовтня. Однак у суботу тепло з’явиться не у всіх. Справа в тому, що столична тепломережа найбільша в Україні, а для її повного запуску потрібен приблизно тиждень. Тому на початку опалювального сезону батареї можуть бути ледь теплими.

У Полтаві початок опалювального сезону відкладають уже тиждень. Чиновники пояснюють це температурними нормативами. За даними місцевих ЗМІ, дати опалення в місті можуть з вівторка 26 жовтня або середи 27 жовтня. При цьому, у зв’язку зі шкільними канікулами, які розпочнуться 24 жовтня, для шкіл початок опалювального сезону можуть відтермінувати до листопада.

У кількох містах досі не увімкнули опалення Фото з відкритих джерел

В Одесі опалювальний сезон розпочнеться не раніше 1 листопада.

Це пояснюють тим, що поки в місті надто висока середньодобова температура. Проте комунальники запевняють, що мережі вже готові до обігріву.

У Запоріжжі з 25 жовтня до опалення почнуть підключати дитячі садочки та лікарні. Це буде зроблено у тих районах, де існує така технічна можливість. Опалювальний сезон для житлових будинків стартує з 3 листопада. 

У Миколаївській області тепло з'явилося у Первомайську, Вознесенську та Южноукраїнську. Наступним у черзі є обласний центр. "Миколаївоблтеплоенерго" розглядає варіант запустити опалення для населення з першого листопада 2021 року.

Опалювальний сезон під загрозою зриву

Однак, у деяких областях українці ризикують залишитися без опалення. Так, у Закарпатській області регіональна комісія ТЕБ та НС оголосила надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня через відсутність постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років.

У Херсонській області в школах, дитсадках, лікарнях опалювальний сезон може не розпочатися вчасно через відсутність угод з газопостачальною компанією

"Станом на 21 жовтня 2021 року опалювальний сезон в місті Херсоні не розпочато, в тому числі і для установ сфери охорони здоров'я. Початок опалювального сезону буде здійснено відповідно до розпорядження міського голови", - повідомила Херсонська міськрада у відповідь на запит 112ua.tv.

Тарифи на тепло

Голова уряду Денис Шмигаль запевнив, що в Україні немає передумов для підвищення цін на теплопостачання. За його словами, ціни залишаться незмінними. З цією метою навіть було підписано відповідний меморандум між Кабінетом міністрів, Асоціацією міст та "Нафтогазом". 

В уряді не бачать передумов для підвищення цін на теплопостачання Фото з відкритих джерел

“В основі цього меморандуму є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні у порівнянні з попереднім”, - заявив Денис Шмигаль.

Стабільність цін на комунальні послуги пообіцяв українцям і президент Володимир Зеленський. За його словами, тарифи для населення до кінця опалювального сезону не будуть підвищувати. 

Додамо, раніше “Нафтогаз” встановив ціну блакитного палива на опалювальний сезон для населення на рівні 7,96 грн за кубометр без транспортування та 13,7 грн для бюджетних організацій.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.