Офіс з питань захисту бізнесу запрацював: Як і від кого МВС планує захищати бізнесменів

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Новий орган уже має порядок денний для подальшої роботи

Днями у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що в Україні запрацював Офіс з питань захисту бізнесу, головна мета якого – максимально ефективна комунікація для захисту підприємців. Координатором нового Офісу став чинний радник глави МВС Антон Геращенко, а главою – сам міністр.

Далі розповідаємо про особливості майбутньої роботи Офісу з питань захисту бізнесу, а також про функції, які він має виконувати.

Чим займеться Офіс з питань захисту бізнесу

29 вересня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час зустрічі з представниками Верховної Ради та підприємцями анонсував створення нового органу, який стане центром підтримки і захисту українського бізнесу, а також сприятиме більш ефективній комунікації між державою та бізнесом. Це – Офіс з питань захисту бізнесу, який уже розпочав роботу 29 вересня.

За його словами, Міністерство внутрішніх справ створило Офіс з питань захисту бізнесу і почне боротьбу з нелегальними ринками, які процвітають в Україні і мають величезні прибутки, тоді як держбюджет недоотримує мільярди гривень через їхню тіньову роботу.

Офіс з питань захисту бізнесу стане консультативно-дорадчим органом при міністрі. Його провідне завдання – комунікація з бізнесменами, чиї права порушили.

Наразі відомо про чотири напрямки, за якими працюватиме Офіс з питань захисту бізнесу (але перелік може розширятися).

  • Детінізація ринку тютюну, спирту та пального. Офіс боротиметься з бізнесом, який не платить податків та акцизів на тютюн, спирт, пальне та видає співробітникам зарплату у конвертах, тим самим створюючи неконкурентні умови.
  • Протидія рейдерству. Кожен факт порушення прав власності Офіс розглядатиме як тиск на базові конституційні права.
  • Боротьба з контрабандою (допомога Державній митній службі) та корупцією у правоохоронній сфері.
  • Боротьба з контрафактною продукцією та порушенням авторських прав, захист інтелектуальної власності. Саме цей напрямок неабияк впливає на несплату податків.

До речі, частиною цих завдань уже займаються інші відомства – Державне бюро розслідувань, Державна фіскальна служба, Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України. Офіс, у свою чергу, допомагатиме.

Денис Монастирський заявив – якщо завдяки роботі новоствореного Офісу вдасться захистити бізнес на належному рівні, то вдасться і залучити інвестиції в Україну, а це спричинить зростання надходження податків до державного бюджету.

За прогнозом першого заступника голови Нацполіції Михайла Кузнєцова, протягом трьох місяців уже можна буде побачити реальний результат у боротьбі з контрафактною, нелегальною, тіньовою продукцією у сфері алкоголю, тютюну, палива та харчових продуктів. 

Новини за темою: Українським олігархам нададуть "пільговий період", протягом якого вони зможуть стати бізнесом, - Мін'юст

Хто керуватиме Офісом?

Координатором роботи Офісу з питань захисту бізнесу став радник міністра внутрішніх справ та колишній народний депутат Антон Геращенко. Він є комунікатором між бізнесом і структурами МВС. Як радник міністра він вирішуватиме, для яких справ достатньо буде незначних дій з боку Офісу, а для яких – потрібно буде, приміром, проводити розслідування. 

Антон Геращенко

МВС

Відповідальним за захист бізнесу призначили першого заступника глави МВС Євгенія Єніна.

Від Національної поліції України до складу фахівців Офісу з питань захисту бізнесу увійшли голова Нацполіції Ігор Клименко та заступник керівника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелєєв. Загальний контроль за роботою цієї структури здійснює міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Кому і як потрібно звертатися до Офісу

Перш за все новостворений Офіс з питань захисту бізнесу захищатиме підприємців від свавілля органів влади, зокрема, від незаконних дій працівників МВС, Нацполіції, Нацгвардії, Державної митної служби та Державної міграційної служби.

Антон Геращенко розповів, що Офіс уже отримав перші два звернення. Одне – від швейцарського інвестора, котрий інвестував 90 мільйонів доларів у проект котеджного містечка River Garden у Вишгородському районі. Інвестор заявив, що його колишні менеджери уже почали "рейдерити" через підробку документів. Із цього приводу проведуть кримінальне розслідування, і якщо факти підтвердяться, винні понесуть відповідальність. Окрім цього, за словами Антона Геращенка, Офіс буде розширятися за рахунок залучення бізнесменів та представників бізнес-асоціацій. 

Бізнесу обіцяють захист фото з відкритих джерел

Зверненням до Офісу з питань захисту бізнесу вважатиметься звернення безпосередньо до Антона Геращенка або письмова заява на ім'я міністра внутрішніх справ про порушення прав. Однак, якщо щось протиправне/протизаконне відбувається прямо зараз і потрібно терміново втрутитися, заява може бути усною.

Новини за темою: Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархів, - Зеленський

За заявами бізнесменів співробітники Офісу можуть входити до прокурорських груп та контролювати конкретні розслідування. Приміром, вони можуть координувати розслідування, а також з'ясовувати, чи зловживають чиновники та правоохоронці своїми повноваженнями.

Власне, Офіс з питань захисту бізнесу не замінить жодного слідчого органу, який працює в Україні, – ані прокуратуру, ані НАБУ, ані Нацполіцію, ані Державне бюро розслідувань, ані СБУ, ані МВС. Він працюватиме як додатковий, допоміжний інструмент, направлений виключно на бізнес.   

Результатом звернення підприємця до Офісу з питань захисту бізнесу може бути як дисциплінарна відповідальність співробітника правоохоронного органу, так і звільнення з посади, а також матеріальна компенсація збитків, які поніс бізнесмен через дії правоохоронця, і навіть кримінальна відповідальність чиновників структур МВС.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.