Новий головнокомандувач Збройних сил України: Що відомо про генерал-майора Валерія Залужного

Топ-новина
Топ-новина
Валерій Залужний Фото з відкритих джерел

У нового головнокомандувача солідна військова кар’єра на  посадах найвищого офіцерського складу

У вівторок, 27 липня, стало відомо, що генерал-полковник Руслан Хомчак залишає посаду головнокомандувача Збройних сил України, яку він обіймав з березня 2020 року. Натомість він став першим заступником секретаря РНБО (замість Михайла Коваля).

Але крісло головнокомандувача ЗСУ не залишається порожнім. Нового начальника ЗСУ вже призначили – ним став генерал Валерій Залужний. Цю новину повідомив прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров, посилаючись на рішення глави держави. Таким чином Володимир Зеленський прагне "досягти синергії між Міноборони та ЗСУ".

Далі розповідаємо про кар’єрний шлях, професійні здобутки та керівний досвід на високих посадах нового головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.  

Освіта та кар’єра у ЗСУ

До призначення президентом на посаду головнокомандувача ЗСУ генерал-майор Валерій Залужний був командувачем військами оперативного командування "Північ".

Валерій Федорович Залужний народився 8 липня 1973 року у місті Новоград-Волинський Житомирської області. У 1989 році він вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив із відзнакою. У 1993 році він вступив на загальновійськовий факультет Одеського вищого об’єднаного командного училища, яке закінчив у 1997 році з відзнакою. 

Валерій Залужний Фото з відкритих джерел

Далі розпочинається військова кар’єра Валерія Залужного – він пройшов усі щаблі військової служби: був командиром взводу, командиром учбового взводу, командиром бойового взводу, командиром учбової роти, командиром роти курсантів, командиром батальйону.

У 2005 году Валерій Залужний вступив до Національної академії оборони України, а у 2007 році закінчив її із золотою медаллю. Одразу після випуску його призначили на посаду начальника штабу — першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові, що на Львівщині.

Прослуживши понад два роки на цій посаді, у жовтні 2009 року Валерія Залужного призначили командиром 51-ї Волинської окремої механізованої бригади. На цій посаді він перебував до 2012 року. У 2017 році Залужний став начальником штабу – першим заступником командувача військами оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних сил України. Того ж року він отримав військове звання генерал-майора. З 2018 року він став начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ – першим заступником командувача Об’єднаних сил. А з 9 грудня 2019 року Валерій Залужний – командувач Оперативного командування "Північ". 

Новини за темою: Головнокомандувач ЗСУ Хомчак іде з посади

Участь Залужного у воєнних діях на Донбасі

Новопризначений головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний брав безпосередню участь у бойових діях на Донбасі ще з 2014 року. 

"Для мене війна розпочалася у середині липня 2014 року з призначення заступником командира сектору С, що формувався у Донецькій області. Відтоді я керував майже всіма угрупуваннями, котрі там створювалися. Дійшов до начальника штабу Об’єднаних сил", - так розповідав сам Залужний про свою службу на Донбасі протягом останніх років. 

За час його перебування на різних посадах на Донбасі українські військові звільнили населений пункт Південне (Южное) і просунулися вперед до Волновахи. 

Новини за темою: У Херсонській області запрацював найбільший полігон ЗСУ "Ягорлик"

Майно генерала, вказане у декларації

Валерій Залужний одружений, має двох доньок. Старша з них військова і служить у Київському гарнізоні, а молодша навчається в Одесі та планує стати лікарем.

Відповідно до декларації про майновий стан Валерія Залужного, йому не належить взагалі жодне нерухоме майно – офіційно власницею нерухомості є його дружина. На Олену Залужну оформлений будинок площею 69,2 кв. м в Овідіополі Одеської області. Також вона володіє чотирма земельними ділянками там же.

У декларації вказано, що у 2020 році Валерій Залужний отримав 563 000 гривень заробітної плати і 7600 гривень соціальної допомоги. Його дружина протягом минулого року отримала 584 000 гривень зарплатні в "Укргазбанку", 15 000 гривень доходу від профспілки співробітників "Укргазбанку", 12 600 гривень доходів від надання майна в оренду і 5 тисяч гривень страхових виплат. 

Новини за темою: ЗСУ отримали оновлений винищувач МіГ-29

Валерію Залужному належить автомобіль Chery Tiggo T11 2010 року випуску вартістю 126 880 гривень, а його дружині – автомобіль NISSAN PATROL 2005 року випуску вартістю 205 565 гривень.

При цьому об'єктів незавершеного будівництва, цінного рухомого майна (крім транспортних засобів), цінних паперів, корпоративних прав, нематеріальних активів, грошових активів та банківських рахунків у Валерія Залужного та його родини немає. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.