Нові умови вступу до вишів у 2022 році: Що змінили у Міносвіти для майбутніх вступників

Топ-новина
Топ-новина
Правила для вступників на наступний рік уже затверджені Фото з відкритих джерел

Кілька новацій торкнуться також і ЗНО

Міністерство освіти і науки України уже розробило і затвердило умови вступу до вищих навчальних закладів, котрі будуть актуальними наступного року. Серед іншого було оновлено правила складання ЗНО для майбутніх абітурієнтів.

Далі розповідаємо, що нового передбачили у Міносвіти і для кого це буде впроваджено у 2022 році.

Новації у вступі до вишів

Абітурієнти, котрі планують вступати до українських вишів у 2022 році, уже можуть ознайомитися з правилами, які чекатимуть на них. До початку наступної вступної кампанії ще понад півроку, а Міністерство освіти і науки уже ухвалило умови прийому на навчання до вишів у 2022 році. Відповідний наказ уже підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Перш за все варто відзначити, що оновлені умови будуть обов'язковими для всіх вишів, коледжів та наукових установ (крім військових вишів і закладів зі специфічними умовами навчання). Також передбачається, що абсолютна більшість вступників подаватиме документи на вступ в онлайн-режимі. У МОН також повідомили, що реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 1 липня 2022 року.

Уже відомі ключові дати подачі документів від вступників до прийомних комісій вишів. Процес подачі документів стартує 14 липня 2022 року і завершиться: 16 липня – для тих осіб, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів; 22 липня – для тих, хто вступає за результатами ЗНО, а також вступних іспитів і творчих конкурсів.

У Міністерстві зазначили, що вступні іспити та творчі конкурси, призначені окремо у кожному виші, будуть проводитися у кілька потоків – з 1 по 13 липня. При цьому у період з 14 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів або творчих конкурсів для вступників на контрактну форму навчання. Особисті співбесіди зі вступниками триватимуть з 17 до 19 липня.

Рейтингові списки абітурієнтів на бюджет, які будуть вступати на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів і вступних іспитів, будуть сформовані не пізніше 27 липня.

Вступники, яких рекомендували для зарахування на бюджетну форму навчання, повинні подати оригінали документів до 4 серпня. Безпосередньо процес зарахування вступників пройде 5 серпня, а на контрактну форму навчання – до 30 вересня.

У Міністерстві підкреслили, що для конкурсного відбору абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на ОКР "бакалавр" після 11 класу, зарахують бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, на ОКР "молодший бакалавр" (після коледжу) – з двох конкурсних предметів. 

Новини за темою: В Україні оновили держстандарт професійно-технічної освіти

Нове про ЗНО-2022

Зовнішнє незалежне оцінювання для випускників у 2022 році пройде, найімовірніше, з 23 травня до 15 липня. Міністерство освіти постановило, що максимальна кількість предметів, з яких можна складати ЗНО, – п'ять, це правило діятиме і наступного року. Проте з 2022 року кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання може скласти тестування ще з додаткових предметів, але це коштуватиме грошей.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначили, що охочі вступити до вишу мають самостійно визначити, результати яких тестів ЗНО їм знадобляться для вступу на ту чи іншу спеціальність. 

Дати складання ЗНО-2022 ще не затверджені Фото з відкритих джерел

Наразі точної інформації про дати проведення ЗНО з обов'язкових предметів ще немає, але відомо, що тестування проводитиметься, ймовірно, з 23 травня до 15 липня 2022 року. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися у документі, затвердженому Міністерством освіти.

Варто зазначити, що цьогоріч МОН змінило перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, посиливши таким чином роль математики під час вступу до вишів.

Математика стала другим обов'язковим конкурсним предметом для вступу на такі спеціальності: політологія, журналістика, соціальна робота, соціальне забезпечення, міжнародні економічні відносини. Окрім цього, для вступу на спеціальність "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" ЗНО з математики є третім конкурсним предметом замість кількох предметів на вибір.

Новини за темою: Вакцинація освітян в Україні: Які темпи імунізації учителів від коронавірусу і чому школи зачиняються на карантин

Нагадаємо, що результати ЗНО з математики традиційно необхідні вступникам на такі спеціальності:

Початкова освіта, середня освіта (математика), середня освіта (фізика), середня освіта (інформатика), середня освіта (трудове навчання та технології), дизайн ("Графічний дизайн", "Дизайн одягу", "Дизайн середовища", "Промисловий дизайн"), менеджмент соціокультурної діяльності, економіка, політологія, соціологія, психологія, журналістика, облік та оподаткування, фінанси, банківська справа та страхування, менеджмент, маркетинг, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, науки про Землю, фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, математика, статистика, прикладна математика, інженерія програмного забезпечення, комп'ютерні науки, комп'ютерна інженерія, системний аналіз, кібербезпека, інформаційні системи та технології, прикладна механіка, матеріалознавство, галузеве машинобудування, аварійна та ракетно-космічна техніка, суднобудування, металургія, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, енергетичне машинобудування, атомна енергетика, теплоенергетика, гідроенергетика, автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології, метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка, мікро- і наносистемна техніка, хімічні технології та інженерія, електроніка, телекомунікації та радіотехніка, авіоніка, харчові технології, технології захисту навколишнього середовища, гірництво, нафтогазова інженерія та технології, видавництво та поліграфія, деревообробні та меблеві технології, архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія, геодезія та землеустрій, гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, лісове господарство, садово-паркове господарство, агроінженерія, соціальна робота, соціальне забезпечення, озброєння та військова техніка, національна безпека, пожежна безпека, цивільна безпека, правоохоронна діяльність, річковий та морський транспорт, авіаційний транспорт, залізничний транспорт, автомобільний транспорт, транспортні технології, публічне управління та адміністрування, міжнародні економічні відносини, міжнародне право.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.