На сторожі екологічності на дорогах: Що відомо про українські електрокари і де їх уже тестують

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Україна вже має певні успіхи на ниві виробництва компактних і швидких електрокарів

Галузь електрокарів, що будуть набагато екологічнішими за "бензинові" автівки, давно і плідно розвивається в Україні. Кілька розробників уже представили свої автомобілі і почали їх тестувати. Йдеться, приміром, про невеликий електромобіль Konyk і перший комерційний електрокар CoolOn, що має перспективи стати вантажним.

Далі розповідаємо про українські електрокари, які уже проходять перші тестування на вітчизняних дорогах. 

Київський Konyk і його "кінські" сили

У Києві днями почали тестувати перші українські електромобілі під назвою Konyk від компанії "Електропрайд". Тестуванням займається компанія Fozzy Group, щоб, можливо, використовувати такий транспорт для служби доставки мережі супермаркетів "Сільпо" у центрі Києва. 

Електрокар Konyk Фото з відкритих джерел

Автівка невелика – її вантажопідйомність становить 250 кілограмів. Автомобіль може розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину, а одна зарядка дає йому запас ходу у 100 кілометрів. Від домашньої розетки електрокар заряджається за 3,5 години. Розробники планують впровадити функцію швидкого заряджання, щоб зарядка займала не більше ніж 1,5 години.

Модель Konyk створена на китайській платформі з доопрацюванням ходової, зміною Battery Management System та деякими змінами силової частини.

Автомобіль коштує 6500 доларів у базовій версії збірки, а у комплектації, що дозволяє проїхати 200 кілометрів без підзарядки, автомобіль коштуватиме 9500 доларів. 

В рамках пілотного проекту у Києві тестуватимуть два електрокари. Мета тестів – встановити, чи підходить така техніка для служб доставки восени та взимку, коли кур’єрам важко використовувати двоколісний транспорт. За результатами випробувань буде ухвалено подальше рішення про співпрацю.  

Новини за темою: В Україні спростили приєднання до електромереж

Що відомо про комерційний електрокар CoolOn

Konyk – не єдиний еко-автомобіль в Україні, уже розроблено ще один електрокар для комерційних потреб. Криворізька компанія Murmuration Technology зібрала електромобіль CoolOn, який планують почати випускати у нашій країні у 2022 році. Виробники мають намір збирати по 2000 CoolOn на рік і створити 120 робочих місць. А при успішних продажах у 2024-2025 роках обсяги виробництва мають збільшитися до 20 тисяч авто на рік, а штат може вирости до 600 осіб. Щоправда, поки це лише плани, і зараз автівка проходить випробування.

Електрокар CoolOn Фото з відкритих джерел

Електромобіль CoolOn – це комерційна модель довжиною 5 метрів, шириною 1,7 метра, висотою 2,1 метра і вантажопідйомністю 1,5 тонни.

Перш за все електрокар розрахований для служб доставки. Він має модульну конструкцію (шасі) та можливість монтажу різних типів кузова.

Електрокар CoolOn Фото з відкритих джерел

CoolOn існує у двох версіях – потужністю 54 та 81 кінських сил. У першому випадку запас ходу становить 200 км, у другому – 300 км. Вартість такого автомобіля починається від 16 тисяч доларів.

Електрокар CoolOn Фото з відкритих джерел

Замість незалежних обмоток виробники використовують недорогі трифазні блоки, що значно здешевлює виробництво автомобіля. При збірці використовуються COOLBATT – акумулятори на основі літій-залізо-фосфатних комірок LiFePO. Для більшої безпеки батарея має систему моніторингу стану, яка захищає від перегріву та вибуху. У автівку вбудована COOLBLOCK – система поєднання цифровою мережею усіх блоків авто, які несуть інформацію. Штучний інтелект постійно проводить самодіагностику авто та направляє інформацію на сервер компанії. 

Новини за темою: Tesla презентувала новий автомобіль - найшвидший у світі серійний електромобіль

Про масове українське виробництво електрокарів

Культура користування електромобілями в Україні розвивається доволі активно. На дорогах все частіше можна побачити електрокари, що не викидають в атмосферу вихлопні гази.

Володіння електромобілем – це тренд, наслідування основ екологічності, іноваційність і далекоглядність світогляду. До того ж це економія, адже вартість бензину постійно зростає.

У листопаді цього року в Україні налічується 32 тисячі електромобілів. Найбільше їх їздить у Києві – 7000 одиниць. Проте в Україні досі немає масштабного виробництва електромобілів. Існують лише поодинокі розробки, як Konyk та CoolOn, але вони поки не можуть задовольнити попит, що постійно зростає.

Станом на зараз ми маємо підписаний між Київською міською державною адміністрацією та НАК "Нафтогазом" меморандум щодо створення і розвитку інфраструктури для електромобілів. Проте це лише документ, який проголошує таку ініціативу на папері.

Новини за темою: Відео дня: Українські розробники створили перший у світі електромобіль-амфібію

За великим рахунком це – тільки старт взаємодії і співпраці щодо створення та розвитку інфраструктури для електромобілів у столиці України.

Ще два роки тому "Нафтогаз України" створила свою невелику мережу електрозарядних станцій по країні. Наразі компанія планує провести ребрендинг та збільшити кількість електрозаправок в Україні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.