Між онлайн і реальністю: Як зустрічають прийдешній 2021 рік у Луцьку

Святкове тріо ялинок, насичена програма заходів і особливі визначні пам’ятки

Топ-новина
Топ-новина
Ялинка у Луцьку 2021 Фото з відкритих джерел

Днями уряд дозволив закладам у новорічну ніч працювати до 7-ї ранку, а не до 1-ї ночі, як передбачалося раніше. Тому, у людей усе-таки буде нагода повечеряти поза домом і просидіти в кафе аж до ранку.

Також у всіх містах України засвітили ялинки та створили святкові локації.

Луцьк - не виняток. Що вже зробила місцева влада та як планують зустріти 2021 рік у цьому місті, читайте далі.

Святкове тріо: Як виглядає центр Луцька на свята

Цього року пандемія значно "врізала" місцевий бюджет. Проте, це не вплинуло на новорічно-різдвяні декорації. Любов Грабовська, заступниця начальника відділу з благоустрою міста департаменту житлово-комунального господарства, повідомила, що змогли навіть докупити трохи нових іграшок.

Відкриття ялинки в Луцьку 2021 район.луцьк

Тому, тріо ялинок на Театральному майдані урочисто засвітили у день Святого Миколая. Глядачів чекала вистава з янголятами, Святий Миколай та вітальні слова міського голови Ігоря Поліщука.

Янголята, які засвічували ялинку район.луцьк

Тут також облаштували традиційне різдвяне містечко, де продають смаколики.

Їхати чи не їхати

Луцьк – це одне з найдавніших міст України, назва якого вперше увійшла в Іпатіївський літопис 1085 року. Проте, археологи вважають, що поселення виникло близько 1000 року.

Ще багато століть тому Луцьк відігравав важливу роль в якості столиці Волинської землі. За часів Любарта-Димитрія, який замінив дерев’яні укріплення цегляними, місто стало виглядати по-іншому. Завдяки своїм діям, князь став справжнім захисником Волині та зосередив адміністративні, судові і церковні органи управління тут. До того ж, навіть після його смерті Луцьк залишався резиденцією литовсько-руських князів: Вітовта, за часів якого відбувся з’їзд європейських монархів у 1429 році, та Свидригайла.  

Надалі з часом ці землі то розвивалися, то занепадали через пожежі та епідемії. У часи революції 1917 р. у квітні тут заснували перше українське соціально-політичне товариство "Українська Громада", а вже за гетьманату в серпні 1918 р. було утворено "Просвіту".

Сьогодні Луцьк – осередок історичних пам’яток, української культури та музеїв.

Унікальні визначні місця

У новорічні свята місто має особливий колорит. Різдвяна атмосфера панує в кожному куточку, а визначні пам’ятки виглядають краще, ніж зазвичай.

Коли ми говоримо про Луцьк, то першим місцем, де ви опинитеся має стати Луцький замок, який поєднує два стилі: готичний і ренесанс. Доїхати сюди можна 4-м тролейбусом. Вхід коштує 20 грн для дорослих і 10 грн для дітей і студентів.

Замок Любарта взимку Фото з відкритих джерел

Звідти подорож можна продовжити до Свято-Покровської церкви, яка була збудована у XIII –XIV столітті. Унікальним є те, що в ній відображені первісний і сучасний архітектурні стилі. У ХІХ ст. вигляд цієї церкви остаточно формувався у загальних рисах, чому й з’явилися дзвіниця, куполи та ризниця.

І це далеко не останнє. Загалом, у місті зосереджено 88 пам’яток архітектури, 23 з яких, національного значення. Пропонуємо маленький список, куди можна завітати:

  • Велика синагога;
  • Домініканський монастир;
  • Комплекс споруд монастиря та костелу бернардинів, кафедральний собор Луцької і Волинської єпархії Православної церкви України;
  • Лютеранська кірха.

Не оминайте "Старий Луцьк" в центрі, де зосереджено більшість пам’яток, а також Ринкову площу. У новорічна свята тут зазвичай гарна ілюмінація та іграшки.

Новорічні декорації в Луцьку Фото з відкритих джерел

Програма новорічних заходів

Міський голова Луцька, Ігор Поліщук, заявив у Facebook про те, що частина заходів відбудеться лише в онлайн-форматі. Проте, це не завадило розробити програму, яка досить цікава та насичена. Переглянути детальний список подій можна за посиланням, а ми обрали для вас найважливіші:

  • 19 грудня-24 січня – Мистецький проєкт "Вулиця Різдвяних янголів" на вул. Лесі Українки;
  • 25 грудня – Відеопроєкт "Європейське Різдво" на fb сторінки Департаменту культури;
  • 28 грудня – Музично-інтерактивний імпровіз "Новий рік на поріг" о 12:00 в Культурно-мистецькому центрі "Красне";
  • 19 грудня-31 січня – Різдвяний ярмарок виробів майстрів народних ремесел. Новорічні інсталяції, зони для фото на Театральному майдані.

Тому, ось так між віддаленим форматом і періодичними заходами на вулиці чи в будинках культури, зустрічають Новий рік 2021 у Луцьку.

Нагадуємо, що раніше ми писали, як можна незабутньо зустріти Новий рік у Рівному, де нині немає навіть ялинки, а також робили огляди цікавинок на свята у Тернополі, Чернівцях, Львові та Кам'янці-Подільському.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.