Мільярд дерев в Україні: Що варто знати про амбітний проект Зеленського з озеленення країни

Топ-новина
Топ-новина
В Україні планують суттєво збільшити кількість лісів Фото з відкритих джерел

Президент уже підписав указ про висадження мільярдів дерев по всій Україні

Володимир Зеленський анонсував 3-річний проект з масового висадження дерев на території всієї країни. Наразі відомо, що заплановано висадити один мільярд дерев. Щоправда, саджатимуть сіянці, а не саджанці, тому не виключено, що певна частина може не прижитися.

Далі розповідаємо, скільки коштів потрібно на реалізацію проекту та де саме Міністерство захисту довкілля планує висаджувати дерева.

Подробиці проекту "Зелена країна"

Днями президент Володимир Зеленський на всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія" підписав указ про старт екологічного проекту "Зелена країна". Він покликаний за десять років збільшити площу українських лісів на один мільйон гектарів. Тож протягом наступних трьох років в Україні планується висадити один мільярд дерев. 

112ua.tv

"Одним із головних союзників у боротьбі зі змінами клімату є наші лісові ресурси. На жаль, лісова галузь не зазнавала жодного реформування фактично 50 років. Ми почали перетворення, які змінять систему управління лісами, запровадять найкращі європейські практики та зроблять цю галузь максимально відкритою", - зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що нові правила продажу деревини мають ліквідувати "сірий" ринок в Україні. Зокрема, йдеться про реалізацію деревини на електронних аукціонах – це мінімізує корупційні ризики.

Відповідно до указу президента уряд у рамках реалізації проекту "Зелена країна" зобов’язаний виконати такі кроки:

  • протягом двох місяців розробити і внести на розгляд парламенту законопроект щодо удосконалення системи охорони, захисту і відтворення лісів, у тому числі самостійних, стимулювання лісорозведення, збереження та відновлення природних екосистем;
  • розробити і затвердити Державну цільову програму "Масштабне заліснення України", спрямовану на розв’язання проблемних питань лісовпорядкування, насамперед щодо охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Щоб збільшити кількість зелених насаджень в Україні, президент запропонував учасникам засідання палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад створити 1551 новий парк. Це означає, один новий парк – для кожної громади. 

Новини за темою: Велика посадка дерев - це піар-акція влади, якою вирішили замінити реальну посадку корупціонерів, - Суслов

Фінансування проекту з висадження лісів

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів підрахували приблизний бюджет реалізації проекту з висадження мільярда дерев. За попередніми розрахунками, на висадження дерев протягом трьох років знадобиться 2 мільярди гривень. 

Роман Абрамовський Фото з відкритих джерел

Очільник Мінприроди Роман Абрамовський зазначив, що "значну частину необхідної суми залучать за рахунок діяльності державних лісових господарств без використання грошей з державного бюджету".

Як планують реалізувати ініціативу на практиці

Очільник Мінприроди зазначив, що планують висаджувати не трирічні-п’ятирічні саджанці, а сіянці. Це швидкий та зовсім нескладний процес, тому мільярд дерев реально висадити протягом трьох років. За правилами, садити дерева можна навесні та восени, а враховуючи велику кількість опадів цьогоріч, озеленення можна проводити просто зараз.

У "Держлісагентстві" підрахували, що під мільярд сіянців потрібно виділити 170 тисяч гектарів території. Місце для дерев уже знайшли: в Україні майже 6 млн га деградованих непродуктивних земель, близько 500 тисяч самосіяних лісів, які потрібно зберегти. 

Плани щодо збільшення лісів - по-справжньому амбітні Фото з відкритих джерел

Також, за словами міністра захисту довкілля, висаджуватимуть берегозахисні ліси та лісосмуги на полях. Якщо саджатимуть сіянці, то, очевидно, частина з них не приживеться, а частину згодом доведеться зрізати, щоб дерева не заважали одне одному рости. А ті дерева, які висадять на непродуктивних землях, за прогнозами Абрамовського, за 20 років допоможуть відродити угіддя.  

"Садити сосну за умов кліматичного підвищення температури, зменшення вологи та підвищення сухості безглуздо, через 50-70 років її потрібно буде вирізати або вона згорить. Мільярд дерев висадять виключно на нових землях. Наша мета – збільшити площу лісів - з 15,9% до 17,9% від загальної площі території України, де близько 100 тисяч гектарів лісового фонду не покриті лісом", - розповів Абрамовський.

Новини за темою: В Україні проведуть інвентаризацію лісів

*************

За ​​даними Державного агентства лісових ресурсів України, наразі загальна площа лісового фонду нашої країни становить 10,4 мільйона гектарів. З них 9,6 мільйона гектарів – це дерева та інші зелені рослини. У 2020 році висадили 180 мільйонів молодих дерев по всій Україні. Якщо проект "Зелена країна" буде реалізовано так, як запланували, то щороку потрібно висаджувати по 330 мільйонів дерев. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.