Локдауну бути: Що заборонять в Україні з 8 січня і як працюватиме транспорт

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Насправді цей локдаун не такий суворий, як був навесні

Відсвяткуємо Різдво і зануримося у локдаун. Так, український уряд не скасував ухвалений ще на початку грудня жорсткий карантин з 8 до 24 січня. Правда, він не буде таким суворим, як у березні-травні, коли громадський транспорт працював лише для окремих категорій населення, а метро взагалі закрили. Цього разу уряд відкинув таку категоричність, але деякі суворі заборони все ж залишилися. Далі розповідаємо про обмеження, які українцям доведеться згадати з 8 січня.

Остання статистика інфікування COVID-19 в Україні

Статистика захворюваності на коронавірус в Україні демонструє певне зниження у порівнянні з картиною інфікувань ще місяць тому. Тоді ми мали понад 10 тисяч нових випадків щодня, швидко сягнувши позначки в 1 мільйон хворих по країні. Тепер же темпи поширення COVID-19 дещо сповільнилися і залишаються на рівні 5-7 тисяч нових хворих на добу. 

Теми захворюваності трохи вщухли Фото з відкритих джерел

Приміром, за останню добу в Україні виявили 6911 нових хворих на коронавірус, а позавчора – 5334. Найбільше випадків захворювання фіксують у Києві, Одеській, Запорізькій, Київській та Харківській областях.

За весь час пандемії було зроблено 5 680 116 ПЛР-тестувань. Коронавірус виявили у 1 090 496 осіб, з них 19 357 померли, а 761 898 одужали.

Проте не варто називати статистику у 5-6 тисяч хворих на день значним покращенням ситуації, що могла б стати приводом до скасування жорсткого двотижневого карантину. Уряд вирішив ввести локдаун по країні ще місяць тому і досі не скасував цього рішення, тож післязавтра в Україні настане та сама ситуація, що й у березні-травні. Правда, з транспортом буде легше. 

Новини за темою: Влада вводить січневий локдаун, щоб імітувати боротьбу з COVID-19 і відвернути увагу від розтрати коронавірусного фонду, – політолог

Що обмежать і що дозволять під час локдауну

8 січня в Україні настає локдаун, який насправді виглядає як максимально жорсткий карантин. Він триватиме 16 днів і передбачає немало обмежень. Своєю постановою Кабмін затвердив і введення локдауну, і продовження режиму надзвичайної ситуації та дії обмежень помаранчевої зони до 28 лютого.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив необхідність такого кроку недопущенням нової сильної хвилі захворюваності, яка може настати після новорічних свят. Впровадженням локдауну уряд спробує розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися на святах. 

Фото з відкритих джерел

До того ж жорсткий карантин покликаний розвантажити медичну систему України, яка страждає не лише від напливу хворих на COVID-19, а й від сезонного росту хворих на традиційний грип.

Під час локдауну у січні по всій Україні буде заборонено таке: 

 • Прийом відвідувачів закладами громадського харчування (бари, ресторани, кафе), крім роботи з адресної доставки замовлень, замовлень навиніс і закладів харчування в аеропортах.
 • Прийом відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім прийому відвідувачів у продовольчих магазинах.
 • Прийом відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.
 • Прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.
 • Прийом відвідувачів у закладах культури та проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки сторонніх осіб та використання персоналом засобів індивідуального захисту.
 • Прийом відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, крім відвідування спортсменами національних збірних команд України та їх тренерами за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
 • Проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля, новорічних і різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів.
 • Робота закладів громадського харчування і місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
 • Робота непродовольчих ринків.
 • Відвідування закладів освіти її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Новини за темою: Під час локдауну у столиці припинять працювати Новорічні локації, - КМДА

Натомість залишиться дозволеною така діяльність:

 • Торгівля продовольчими товарами.
 • Торгівля пальним, харчовими продуктами на торговельних площах, не менш як 60% яких призначено для торгівлі такими продуктами.
 • Торгівля засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин.
 • Надання фінансових послуг, діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності автозаправок, операторів поштового зв’язку.
 • Робота аптек і ветеринарних аптек.
 • Робота медичних закладів.
 • Ремонт і техобслуговування транспорту.
 • Робота АЗС без зон харчування.
 • Робота перукарень та салонів краси за попереднім записом.
 • Робота банків і банкоматів.
 • Робота поштових відділень.
 • Прийом клієнтів в салонах краси та перукарнях по запису.
 • Робота хостелів і готелів (з обмеженням часу подачі сніданку).
 • Спортивні заходи без глядачів.

Як працюватиме транспорт

Транспорт в Україні з 8 по 24 січня зупиняти не будуть. Всі міські, міжміські та міжобласні перевезення будь-яким видом транспорту працюватимуть у звичайному режимі. Про це ще місяць тому заявляв міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Це буде зроблено для того, щоб люди могли добиратися на роботу у звичайному режимі. Відповідно, жодних перепусток для того, щоб скористатися транспортом, не буде.

Фото з відкритих джерел

Правда, весь громадський транспорт возитиме людей лише на сидячих місцях – пасажирів, які стоять, запускати у салон не будуть. Це обмеження не стосується роботи метро – там обмежень за кількістю місць не буде.

Тим часом у Київській міській держадміністрації заявили, що у столиці можливі зміни у роботі громадського транспорту. Йдеться про зміну інтервалу руху наземного транспорту та про ймовірні обмеження на вхід пасажирів на станціях метро. 

Новини за темою: Продажу преси та побутової хімії бути: Кабмін вніс зміни до постанови про локдаун

Що далі?

Поки ніхто точно не може сказати, чи буде прийдешній локдаун останнім в Україні. Точно спрогнозувати темпи поширення коронавірусу та масштаби ураження ним неможливо. Так само неможливо вгадати, чи продовжать локдаун після 24 січня. Звісно, урядовці проаналізують картину захворюваності по країні та приймуть рішення. Якщо кількість випадків не перевищуватиме 5 тисяч, можемо припустити, що локдаун закінчать. Якщо захворюваність буде вищою, варто готуватися до пролонгації жорсткого карантину.

Правда, беручи до уваги збитки підприємців від простою роботи та їхнє невдоволення локдауном та вимушеною відпусткою, уряд навряд чи допускатиме кількамісячний простій бізнесу в Україні – економічні збитки та виток кризи будуть тоді відчутними.

Люди давно звикли до обмежень, давно носять маску як невіддільну частину обличчя (ясна річ, йдеться про свідомих громадян) і не надто сподіваються на швидке скасування обмежень по країні. Коронавірусу ще довго ходити світом – це зрозуміло навіть затятим оптимістам – а тому все, що ми можемо зробити, це постійно захищати себе і дотримуватися заходів безпеки. Не для уряду чи президента, не для поліції та не зі страху бути оштрафованим, а через повагу до свого вразливого життя та його великої цінності. 

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.