Ліки від коронавірусу вже існують: Компанії Pfizer і Merck тестують новий препарат від COVID-19, а США вже купують його

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Компанії-розробники зазначають, що їхні препарати мають високу ефективність

Фармацевтична компанія Pfizer завершила розробку препарату, який, за переконанням науковців корпорації, має високі лікувальні властивості і показує ефективність проти коронавірусу. Це доволі революційна заява з огляду на відсутність у світі по-справжньому дієвих ліків проти COVID-19. Наразі препарат від Pfizer готують до клінічних досліджень у Росії.

Не виключено, що препарат Paxlovid для профілактики коронавірусу покаже гарні результати для схвалення Всесвітньою організацією охорони здоров’я та подальшого введення у протокол лікування COVID-19.

Далі розповідаємо, що відомо про препарати від Pfizer і Merck та їхні властивості, дослідження яких наразі ще триває.

Що відомо про ліки від COVID-19

Вчені з кількох фармацевтичних копаній почали розробляти ліки від коронавірусу від самого початку пандемії. Незважаючи на те, що пізніше майже всі перелаштувалися на розробку вакцини, частина фармкомпаній все ж продовжувала роботу над препаратом, який можна приймати перорально. Зрештою, деякий час тому компанії Merck і Pfizer заявили, що розробили препарати проти коронавірусу.

Ліки від компанії Pfizer. Ще у березні цього року Pfizer повідомила, що почала ранні клінічні випробування ліків від COVID-19 у вигляді таблеток. Фармкомпанія заявила, що під час доклінічних випробувань вони показали потенціал у лікуванні. 

Фото з відкритих джерел

Йшлося про препарат Paxlovid, який за півроку пройшов низку випробувань і тепер про нього говорять у всьому світі, а найбільше – у США. На початку листопада корпорація Pfizer поділилася результатами дослідження ліків Paxlovid за участі 1200 дорослих пацієнтів із позитивними результатами тестів на коронавірус, чітко вираженими симптомами і ризиком важкого протікання хвороби. Частина учасників отримували плацебо у капсулах, а частина – препарат Paxlovid.

Таблетки Paxlovid зменшили серед учасників кількість госпіталізацій від коронавірусу на 89%, до того ж не було зафіксовано жодної смерті, тоді як серед тих, хто отримував плацебо, померли десятеро осіб. За словами директора Pfizer Альберта Бурла, ліки допомагають уникнути госпіталізації у випадку зараження коронавірусом у 9 із 10 випадків. 

Новини за темою: Регулятор ЄС схвалив два препарати проти коронавірусу

Paxlovid є препаратом прямої противірусної дії, направленим на протеазу, яка є частиною білків коронавірусу. Ліки не дають вірусу синтезувати білки, що заважає йому повноцінно розвиватися в організмі людини.

У компанії Pfizer заявили, що уже призупинили дослідження, які уже вважаються надзвичайно успішними, щоб оперативно подати документи в Управління з санітарного нагляду за якістю продуктів і медикаментів США (FDA). Таке рішення було прийняте, бо компанія вважає неетичним під час пандемії давати плацебо пацієнтам з потенційно смертельною хворобою.

Фото з відкритих джерел

Відомо, що компанія вклала у виробництво таблеток 1 мільярд доларів, не чекаючи дозволу від FDA. До кінця 2021 року Pfizer планує виготовити 180 тисяч упаковок таблеток, а у першій половині 2022 року – 21 мільйон упаковок і ще 29 мільйонів у другій половині року.

Директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що для багатих країн компанія планує встановити ціну в межах 700 доларів за п’ятиденний курс лікування. 

Новини за темою: В Україні випробовують нові препарати AstraZeneca, Pfizer та Janssen

Ліки від компанії Merck. Концерн Merck та компанія Ridgeback Biotherapeutics розробили препарат "Молнупіравір". На початку листопада Merck запросив у FDA дозвіл на препарат, а тим часом у Великій Британії його уже зареєстрували і дозволили. Британська влада замовила 480 тисяч курсів препарату – їх мають доставити до кінця цього року. У той же час влада США уже уклала договір з Merck про закупку 1,7 мільйона курсів лікування "Молнупіравіром" на суму 1,2 мільярди доларів. 

Фото з відкритих джерел

Згідно з дослідженнями, "Молнупіравір" на 50% скорочує кількість госпіталізацій серед пацієнтів із груп ризику та значно знижує показники смертності. Також відомо, що 7,3% пацієнтів, яким давали ліки протягом 30 днів, були госпіталізовані або померли. Те ж сталося і з 14,1% пацієнтів, яким давали плацебо.

Препарат розрізає білки коронавірусу і заважає його розповсюдженню по організму людини. У компанії Merck стверджують, що таблетка буде ефективною проти всіх варіантів COVID-19.

Merck уже встановила ціну на свій препарат – 700 доларів за курс таблеток, розрахований на п’ять днів лікування. 

Новини за темою: У Британії розпочалися випробування препарату від постковідного синдрому

Коли і де пройдуть випробування ліків від коронавірусу

Компанія Pfizer заявила, що у випробуваннях препарату Paxlovid візьмуть участь 7 тисяч осіб у різних країнах. Якщо результати будуть задовільними, а препарат схвалять регулятори, компанія поставлятиме ліки у всі ці країни. Однією з них є Україна. 4 листопада стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я України дозволило випробувати в нас препарати проти коронавірусу виробництва американських компаній Pfizer і Merck. Повідомляється, що в Україні проведуть третю фазу досліджень ліків "Ритонавір" виробництва Pfizer за участі осіб, котрі контактували з хворими на COVID-19.

У Росії 12 листопада також почалися випробування препарату, що триватимуть до березня 2023 року. У дослідженнях візьмуть участь 90 осіб із різних міст Московської області, Санкт-Петербургу, Єкатеринбургу, Смоленська, Барнаулу тощо віком від 18 років, котрі контактували з пацієнтами, хворими на коронавірус, а також ті, хто має ризик важкого протікання хвороби. Рік завершення досліджень вказали із запасом, насправді це термін, який мало що означає на практиці. Якщо ліки ефективні, то випробування згорнуть раніше.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.