Київ на порозі червоної зони: Рівень інфікувань і госпіталізацій у столиці й очікування посиленого карантину

Топ-новина
Топ-новина
Карантин в Україні посилено фото з відкритих джерел

Столичним жителям саме час готуватися до скорого посилення карантину

Два тижні тому деякі регіони України були переведені до червоної зони епіднебезпеки через зростання захворюваності на коронавірус. Днями червону лінію перетнула Київська область, а столиця опинилася на порозі – от-от і Київ віднесуть до зони з найсуворішими карантинними обмеженнями.

Щодня у столиці фіксують понад тисячі нових пацієнтів із коронавірусом, а у лікарнях не вистачає ліжок для хворих на COVID-19. Тому не виключено, що вже зовсім скоро столиця стане "червоною".

Далі детально розповідаємо про те, коли у Києві можуть ввести червону зону, які будуть обмеження та чи торкнуться вони громадського транспорту.

Підстави для переведення Києва у червону зону

За весь час пандемії у столиці захворіло на коронавірус 255 788 людей, а померло 6030. Протягом останніх кількох тижнів щоденна статистика інфікувань, госпіталізацій та летальних випадків встановлює антирекорди. Так, протягом 27 жовтня у Києві на COVID-19 захворіла 1451 людина, а померло 39 осіб. Тим часом у лікарнях заповнено більше половини ліжок, а ліжок з киснем зайнято понад 65%.

За даними Міністерства охорони здоров’я, п’ять діб поспіль у Києві фіксується перевищення рівня госпіталізацій: від 87 до 91 на 100 тисяч населення. 

Про швидкий перехід Києва у червону зону столичний мер Віталій Кличко заявив ще 21 жовтня, повідомивши, що до лікарень госпіталізують по півтисячі хворих, і більшість із них – у тяжкому стані, тобто ті, хто потребує кисневої підтримки або штучної вентиляції легень.

Таку ж думку озвучив і голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. Він говорив, що є підстави оголосити у Києві червону зону, бо київські лікарні завантажені на 70%, тож місто уже ввело другу чергу лікарень. 

МОЗ

22 жовтня повинно було відбутися засідання Комісії з надзвичайних ситуацій міста, де мали ухвалити рішення про введення додаткових обмежень у столиці. Проте посилення карантину вирішили відкласти, тоді як 27 жовтня Київська область таки увійшла до червоної зони. 

Новини за темою: В Україні випробують дві нові вакцини проти коронавірусу

Обмеження у Києві після впровадження червоної зони

Незважаючи на те, що рішення про червону зону у Києві ще не ухвалено, столична влада вже затвердила список обмежень на випадок переходу міста до найсуворішої карантинної зони:

  • заборона приймати відвідувачів у закладах харчування, якщо працівники та відвідувачі закладу не мають негативного ПЛР-тесту чи сертифікату про вакцинацію;
  • заборона роботи закладів культури;
  • закриття непродовольчих ринків і магазинів, готелів і костелів, якщо працівники закладу розміщення та клієнти готелю не мають негативного ПЛР-тесту чи сертифікату вакцинації;
  • заборона відвідувати установи соціального захисту, якщо працівники та відвідувачі не мають негативного ПЛР-тесту або COVID-сертифікату;
  • заборона роботи басейнів, спортзалів і фітнес-центрів, якщо у персоналу та відвідувачів немає негативного ПЛР-тесту або COVID-сертифікату;
  • скасування усіх масових заходів, якщо організатори і учасники не мають негативного ПЛР-тесту (термін дії – 3 доби) або COVID-сертифікату. При цьому проведення спортивних заходів без глядачів буде дозволено;
  • обмеження доступу до ЦНАПів, Управління праці та соціального захисту населення, Управління пенсійного фонду, якщо працівники та відвідувачі не мають негативного ПЛР-тесту або COVID-сертифікату;
  • дозвіл неповнолітнім відвідувати торгово-розважальні центри лише у супроводі дорослих, які мають негативний ПЛР-тест або COVID-сертифікат. 

Новини за темою: В Україні не буде примусової вакцинації від коронавірусу, - Шмигаль

Робота шкіл у червоній зоні

Із 23 до 31 жовтня київські школярі перебувають на канікулах. При цьому відвідування навчальних закладів припинено до 8 листопада. Наразі міська влада консультується з Міністерствами освіти та охорони здоров’я і шукає варіанти продовження роботи школи та водночас розглядає можливість переведення шкіл на дистанційне навчання. Зовсім скоро місцева влада має ухвалити рішення про дистанційне навчання або додаткові канікули.

Dnipro TV

При цьому дитячі садочки у столиці зможуть працювати за умови повної вакцинації усіх працівників закладу. Інші навчальні заклади, робітники яких отримали дві дози вакцини, також зможуть працювати.

Новини за темою: В Україні дітей вакцинуватимуть проти коронавірусу за наявності всіх щеплень

Робота транспорту у Києві за умови червоної зони

Влітку цього року Київ розробив і підготував електронні спеціальні перепустки для проїзду у громадському транспорті на випадок введення червоної зони. Вони мали би замінити паперові, котрі діяли під час попереднього локдауну. Станом на жовтень було видано понад 600 тисяч нових перепусток. 

Громадський транспорт має працювати без обмежень Фото з відкритих джерел

Проте у Київській міській державній адміністрації заявили, що у разі переходу столиці до червоної зони громадський транспорт працюватиме у звичайному режимі, проте будуть певні обмеження за кількістю пасажирів.

Наразі невідомо точно, чи зможуть вільно користуватися транспортом невакциновані громадяни, чи потрібен буде сертифікат вакцинації/ПЛР-тест.

При цьому з 21 жовтня по всій Україні діють нові правила на міжобласні перевезення. У всіх пасажирів і водіїв автобусів, поїздів, літаків при поїздках між областями повинен бути дійсний COVID-сертифікат або негативний результат ПЦР-тесту. Для подорожей із жовтої зони до жовтої достатньо отримання однієї дози вакцини, а у червону потрібно дві дози. В межах однієї області, а також для того, щоб доїхати із населених пунктів Київської області до Києва, COVID-документи не потрібні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.